Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszak, mire tanítsam...

Miket játszak, mire tanítsam 9 hónapos babámat?

Figyelt kérdés

Olyan tehetetlennek érzem magam sokszor nem tudom mit kellene csinálnom. Játszok vele, hogy rázom a csörgőt, mutatom/mozgatom a plüssöket és mondom közben hogy szia vagy pápá. Nem igazán érdekli. Amit szeret az az hogy mászik én pedig utána mászom és mondom hogy megfoglak. Néha utánozok állat hangokat az is tetszik neki. Jól halad a mozgásfejlődése kapaszkodva áll 7 hónapos kora óta, próbál bútorok mellett lépegetni de legfőképp mászik. Tehát ez miatt még nem aggódom, viszont félek hogy nem tudom mit kell neki tanítani, miket kell hogy tudjon és mikorra.

Illetve nem igazán tudok vele ezeken kívül mit játszani :/


2019. jún. 2. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
En ugy jatszom a szinten epp 9 hos lanyommal, mintha en is baba lennek, bohockodok, tapsolom neki a dalokat, tancolunk ugy, hogy felveszem, nezzuk magunkat bohockodva a tukorbe, dobaljuk a kutyanak a labdat, maszok utana, tornaztatom mondokazva , hatara fektetem es megszagolom a labat es eljatszom h budi , azon mindig sikitva nevet. :D elveszem a cumijat es ugy csinalok mintha ragnam. Mely lavorba ultetem, fogom es huzom a szonyegen, mintha dodgemeznenk. Kendot rateritem es gyorsan felrantom h kukucs!
2019. jún. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
YouTube - on néztem egy videót erről Norcsa Borcsától, 20 tipp mit csinál 9-12 hónapos. Ott találsz jó tippeket. Valamint van egy ilyen könyv, érdemes rá beruházni, Anya, taníts engem a címe. Napi szintre lebontja mit csináljak a picivel. Mondjuk 5 napot ír, de hétvége az nálunk úgyis káosz, nincs napirend, úgyhogy nekem nem is baj. Pl. 9 hónapossal mit csinálj hétfőn. És azokat meg "kell" csinálni. Látás, mozgás stb. fejlesztésére hónapokra lebontva. Azt hiszem 6 éves korig.
2019. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
konyvbol nem lehet gyereket nevelni...😌
2019. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Tudom hogy könyvből nem lehet gyereket nevelni, de én nagyon tehetetlen vagyok. Nagyon hirtelen jött a baba, nem hagyott időt felkészülni. Nem tudom hogy mikorra mit kell hogy tudjon vagy egyszerűen hogy mit játszak vele. Hülyének érzem magam..

2019. jún. 3. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem te vagy az egyedüli. Néha énis ezt érzem. 13hós a kisfiam. Mondókázunk éneklünk táncolunk autókázunk kukucs játékor játszunk “bújócskázunk” firkálunk lapra ha jó idő van a szabadba ismerkedünk állatokkal fűvel fával,játszótér, könyveket nézünk, kockákat rombolunk, buborékot fújok neki ő kidurrantja,labdázunk. Légy kreatív. Nekem sem tud mindent amit ennyi idős babák igen. De próbálkozom. Sokat beszélek hozzá.ha épp nem tudok már mit kitalálni amit meséljek akkor akár a cselekvésemet mondom el.pl ha főzök elmondom neki mit hogyan csinálok.
2019. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem fog hatranyban lenni a babad, csak mert koran jott!
2019. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nem könyvből kell nevelni. Milyen buta is vagyok hogy a mai világban könyvet merek olvasni. Inkább megyek nézem a tévét, butulok előtte...
2019. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!