Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Fel 6 és 6 között kel a 9 hónapos lányom. Hogy tudnám megváltozzon kicsit, hogy 7ig elaludjon?

Már 7 óra is nagyon jó lenne. Éjjelt se alussza végig. 8kor alszik, tovább nem birja.

jún. 3. 06:50  Privát üzenet  

A válaszok

Követem, az én fiam 20 hónapos és még mindig nem jöttem rá, hogy mit kéne csinálnom, hogy tovább aludjon. Ő egy évesen kezdte átaludni az éjszakát, persze ez se törvényszerű. Mindig van vmi ami ezt felborítja (pl most két napig egy betegség miatt éjjelente 3-4 órát kukkorékolt).

Olyan8-fél9 körül alszik el és legjobb esetben 6-fél7-kor kel. Napközben egyszer alszik kb 2-2,5 órát. De ha kevesebbet alszik se alszik többet éjjel.

Úgy gondolom max 4 év és kiverni nem lehet majd az ágyból.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont jún. 3. 07:31 Privát üzenet

Nem tudod megváltoztatni, majd magától változik egyszer. Az én fiam 2 éves koráig 5-fél 6 körül kelt, este 9-kor aludt el és napközben se aludt túl sokat. Most 3.5 éves, 6-fél 7-nél nem alszik tovább. Ilyen típus. Próbáld meg elfogadni, hogy ilyen. Ha fáradt vagy, aludj vele, amikor csak tudsz.

Első válaszolónak pedig nem értem a problémáját. Szuperül alszik a gyereked, becsüld meg!

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont jún. 3. 08:05 Privát üzenet
Türelem. Majd ha oviba/suliba kell menni, 7-kor úgy kell kirimánkodni őket az ágyból.... ja az én fiam 5-kor kel :D

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont jún. 3. 08:23 Privát üzenet
Megpróbálhatd egy órával tolni a napi rutint, de nem lesz egyszerű.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont jún. 3. 08:39 Privát üzenet
A nagy fiam volt ilyen. 2 éves korátol 9-6ig alszik. Most 6 eves és nem valtozott.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont jún. 3. 08:41 Privát üzenet
Nekem bevált, hogy lehúzom a redőnyt vaksötétre, és kicsit világosítok, ha szeretném, hogy felkeljen. Ez mindig bevált, 3 nap alatt át fog állni. Lehúzott redőny bukóra nyitott ablakkal a legjobb.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont jún. 3. 11:03 Privát üzenet
Az én fiam 5 évesen is ilyenkor kel magától. És csak 4 éves korától aludja át az éjszakát, este fél9-kor alszik el, délután meg 2 éves kora óta nem mindig hajlandó aludni. (A testvére már 3hósan este 7-től reggel 7-ig aludt és még nagycsoportosan is aludt délután néha 3 órát is.)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont jún. 3. 11:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor lehet változik. :(

# 8/9Időpont jún. 3. 19:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem változik.

# 9/9Időpont jún. 3. 19:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nem akar elaludni a 1 éves lányom mit csináljak már hogy elaludjon? Tiétek csinalt már ilyet?
Lehet olyan hogy visszajon a hasfajas? Mit tegyek hogy hamarabb elaludjon este? 10 hetes
Ti is alig várjátok, hogy este végre elaludjon a babátok?
Négy hetes babám csak rajtam vagy a kezemben tud elaludni ( éjszaka is amint elalszik es beteszem az ágyába rögtön felébred. ) hogyan tudom rászoktatni hogy egyedül is elaludjon?
Hogyan lehet rávenni egy 1,5 éves gyereket, hogy elaludjon este 8 fél 9körül?
Hogyan, mivel érjem el, hogy a fiam egyedül elaludjon?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!