Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13hós kislányom csipked, mar,...

13hós kislányom csipked, mar, hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Főleg ivás közben lefoglalja magát egy kis csipkedéssel, de igazából bármikor amikor a közelében vagyok fogja magát és belép csíp, sőt néha mar. Már már fáááj! Fogalmam sincs hogy hogy szoktassam le, de valahogy lekéne mert ez elég rossz szokás. SOS!
2010. júl. 7. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szólj rá,hogy fáj és üss a kezére!
2010. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csípj vissza!

Lányom csak akkor hagyta abba mikor párszor visszacsíptem vagy amikor ütött akkor visszaütöttem(persze ésszel...nem túl erőset), és mellette még elmagyaráztam hogy fáj, és őt is megkérdeztem hogy: ugye fáj? Bólogatott, és mondtam neki hogy ezért nem szabad bántani, mert az nekem is fáj ugyanúgy. Azóta nem csinálja.

2010. júl. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne üss vagy csípj,mert akkor pont azt a viselkedést mutatod neki követendőnek,amit el akarsz kerülni.Ranschburg ezekre a kiskori "agresszív" viselkedésekre azt írja,ezt nem a szándékos fájdalomokozás miatt csinálják,egyszerűen próbálgatják miket tudnak csinálni,és annak milyen " visszhangja" van.Szólj rá mindig,és fogd le a kezét,esetleg mutasd,h inkább simogasson,mert ez fáj.Elég hamar túljutnak ezen a korszakon,nekem pl az összes gyerekem átesett egy harapdálós időszakon,néhány hétig tartott náluk.:))
2010. júl. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy csinálom, mint az utolsó. Megfogom a kezét és megsimogatom a csípés helyét, hogy simi-simi, ez jobb anyának, a csípés fáj.
2010. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se üss a kezére vagy csípj vissza.Inkább mond neki hogy ez fáj és tanítgasd a simogatást.Mi is itt tartunk a 11 hós kisfiammal ő néha még harap is bár már egyre kevesebbet mert mindig szomorú arccal megmondom neki , hogy ez fáj anyának és nem szabad.De szerintem ne üsd meg őt hisz olyan kicsi még, most tanulgatja mit szabad és mit nem.
2010. júl. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne üss vissza, mert akkor így fogja ő is megtorolni majd a későbbiekben. Egyszerűen csak csípj vissza neki, hogy érezze, fáj ez, és mondd is neki: Látod, neked is fáj, anyának is fáj, nem szabad csípni!

Mi a hajhúzásról szoktattuk így le. Pár nap után nem húzta már meg a hajunkat és azóta sem, pedig eltelt vagy 3 hónap azóta. (most 17 hónapos)

2010. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!