Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csinaljam, hogy a...

Hogyan csinaljam, hogy a babam ne legyen “olbe baba”?

Figyelt kérdés
Nem szeretnem az olunkbe szoktatni, szeretnem, ha egyedul is elnezelodne a jatszoszonyegen illetve az altatas is onalloan valosuljon meg! Kerem csak azok valaszoljanak, akik tudatosan nem valaszkeszen nevelik a gyermekuket.
2019. jún. 3. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Ha mindig hagyod sírni, megszokja, hogy nem számíthat rád és egy idő után akkor sem jelez majd, ha baja van. De ez téged úgyse érdekel, mert a lelke le van szarva, úgyis csak a mozgással meg a növekedésével lehet villogni a védőnőnek, igaz?
2019. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jaaj Istenem, de buta vagy! Kerlek olvasd mar el az utolso mondatot, direkt leirtam a gyengebbek kedveert, hogy az ilyenek ne valaszoljanak! Te bizonyara egesz nap magadra kotod a gyereked es ugy jarkalsz vele fel ala, de ez engem nem erdekel ez a te dolgod es a te gyereked! Minek irtal ide? Es el vagy nagyon tajolodva, az en gyerekemet meg egyszer sem hagytam sirni, de valoban nem azzal vigasztalom, hogy a szajaba tomom a mellem vagy magamra kotom.
2019. jún. 3. 13:44
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem hordozom egyiküket sem és nem is a szopi a megoldás mindenre. De érzik a szeretetemet és tudják, hogy nem egy megoldandó problémaként gondolok rájuk.
2019. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj, hogy meg kellene értened a picit, kicsit az ő fejével gondolkodnod.

9 hónapig te vagy neki a világ. A te hangodat hallja, a te szíved dobbanása nyugtatja meg.

Egyszercsak elválasztják tőled, és elvárnád tőle, hogy egyből nélküled is jól érezze magát???

Igen, előfordulhat, hogy magadra kell kötnöd, mert ott alszik jól.

De van egy idő, amikor elkezdi felfedezni a világot, minden kezdi érdekelni, akkor majd "leválik" rólad.


SZóval lehet idomítani is mint a kutyát, akkor megtanulja, mit akarsz tőle, és leszarod hogy ő mit kér tőled, vagy lehet a természetes folyamatokat is követni...

2019. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%
A Suttogó titkait olvastad már?
2019. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ez annyira babatípus függő. Nagyon kevés baba van el egyedül magában, főleg amíg nagyon picik, majd később a szeparációs szorongással jön a matrica korszak.

Igazából hagyhatod sírni, mert valójában ez a megoldás rá, csak nem biztos, hogy célravezető. Az ilyen technikákkal könnyen lehet kárt okozni.

2019. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen olvastam, nekem nagyon tetszett a konyv! Egyebkent kezdetektol fogva ugy csinaljuk, eddig minden problema nelkul. Szeretnem tudni, akik hasonlo elveket kovetnek, hogyan csinaljak? Mindenki masnak ismet leirom es kerem, hogy akik valaszkeszen nevelik a babat NE IRJANAK, mert tenyleg nem erdekel.
2019. jún. 3. 14:02
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Miért szül olyan, aki nem hajlandó figyelni a gyerek igényeire?

Nem azt mondom, hogy cipeld naphosszat, hogy minden nyikorgásra rögtön ugorj, de azzal, hogy hagyod sírni, csak azt tanítod neki, hogy nem számíthat rád... Nem lesz kevesebb igénye a szeretetre, babusgatásra, csak rájön, hogy nincs értelme kérnie, mert süket fülekre talál.

Egyébként fordítva is elsülhet, lehet míg kicsi csendben ellesz, de nem fog egészségesen kötődni, emiatt ha nagyobb lesz mindig a nyomodban lesz, egy frusztrált, önbizalomhiányos gyereket szeretnél??

2019. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Melyik reszet nem erted annak, hogy nem hagyom sirni? Milyen nyelved szeretned, hogy leirjam? Ez a “minek szul az ilyen” meg mar annyira unalmas😂!!!! Nezd lehet, hogy te elhiszed ezt a sok zagyvasagot a kotodo nevelesrol, neveld csak igy a gyereked, engem nem erdekel. Nem ertem minek szolsz hozza, amikor az iromanyod szamomra egyaltalan nem hasznos!
2019. jún. 3. 14:38
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a neveléstől függ ez. Az én kislányom mindig nagyon jól viselkedett, már újszülött korában is csak bevágtuk a kiságyba és már aludt is, sose csüngött rajtam, most 2 éves és most néha már igényli, hogy simogassam a hátát elalvás előtt. De nem minden gyerek ilyen. És a legtöbb esetben szerintem nem azért ringatgat, meg hordoz az anyuka, mert ez a hobbija, hanem azért, mert különben nem alszik el a baba. Szóval írhatom neked, hogy simán kaja után rakd be az ágyba és 1 percen belül bealszik, nálunk így volt, de ha nem ilyen típusú gyereked van, lehet még ordít 3 órát és úgyis höcögtetni, ringatni fogod.
2019. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!