Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig kell forraln...

Mennyi idős korig kell forralni a vizet, illetve meddig nem kaphat a baba rendes mentes asványvizet (amit mi iszunk)?

Figyelt kérdés
2019. jún. 4. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Amíg baba.

De létezik olyan ásványvíz, amit kaphat. Szentkirályi.

2019. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kerekem 1 éves koráig kapott forralt vizet vagy a Szentkirályit, azóta sima csapvizet iszik, ahogy mi is..
2019. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

A forralásnak addig van értelme, míg a baba el nem kezd a földön mozogni, és mindent a szájába vesz, söt a padlót is tuti felnyalja mikor nem nézel oda.

Vagy is normál esetben féléves kortól már felesleges is.


Az ásványvizeket bármikor lehet adni azt aminek az összetétel jó a babának, nem kell pont baba víz legyen. Ahogy csapvizet is lehet használni, ha annak az összetétele megfelelö.

2019. jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

"A forralásnak addig van értelme, míg a baba el nem kezd a földön mozogni, és mindent a szájába vesz"


Tévedés. Nem a piszok miatt forralod.

De a fertőtlenítésnek sem csak addig van értelme, illetve onnan nyer csak értelmet igazán pl.: a játszócumik fertőtlenítése, mert rengeteget ront a fogzáson, ha csupa bacis, koszos cumit kapkod be a gyerek a gyulladt fogínyére.

2019. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Szentkirályi menteset kaphat forralás nélkül. Nekem ezerszer kényelmesebb, mert minsig elfelejtettem forralni, mikor elfogyott. A nagy is szentkirályit ivott a kicsi is ezt kapja és kb 1 éves koraig adtam neki. Utána sima csapvizet kapott, és nem okozott gondot.
2019. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem rajtad múlik. Nálunk olyan 8 hó körül volt, hogy már nem forraltam megszokásból, hiszen hozzátápláltunk meg tényleg mindent összenyalt már, pl. előszeretettel pakolászta a cipőket... Mentes ásványvizet kaphat. Vagy vegyél babavizet, vagy hasonlítsd össze az összetevőket, a lényeg, hogy a ne egyen túl magas az ásványiadag-tartalma, de az se baj, ha csak néha és nem rendszeresen adod neki (érdemes váltogatni a márkákat felnőttnek is), illetve ha nyitva van már egy napja, a babavizek címkéje szerint azt is forralni illene.
2019. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!