Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkésett mozgásfejlődésű...

Megkésett mozgásfejlődésű babáknál a beszédfejlődés késésére is lehet számítani vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 4. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a mozgásnál haladt gyorsan, kimaradtak mozgások igy lett megkésett a beszéde.
2019. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Lehet összefüggés, de nem feltétlen. A kislányom mozgásfejlődése kifejezetten gyors volt, 9 hónaposan stabilan járt, most 2 éves, a beszéddel még mindig hadilábon áll-legalábbis szerintem, a doki, védőnő szerint teljesen normális... Szavakat mond, de a legtöbb szónak vagy az első vagy az utolsó szótagját használja csak, ezekből mondatokat is alkot-bár szerintem ezeket csak mi értjük meg 😀 Ő még mindig a mozgásra koncentrál, abban még mindig fejlettem a kortársainál 🙂
2019. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sógornőmék lánya megkésett mozgásfejlődésű.Az enyém mindent korán csinált, ennek ellenére sógornőmék lánya szépen mondja már a szavakat, az enyém meg 20 hónaposan is max 2-3 szót mond.Szóval nem egyértelmű, hogy a beszédfejlődése is késésben lesz.
2019. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs összefüggés, a mozgásán kívül mindenben normális tempóban fejlődik.
2019. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, a beszédfejlödés amúgy is nagyobb eltéréseket mutat, mint a mozgás. Pl. járás 18 hónapos korig be kell, hogy induljon, a beszéd meg 1 és 3 év között bármikor elkezdődhet.
2019. jún. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Megkésett mozgásfejlődésű a fiam 18 hónapos volt, mikor elindult. De 1 évesen szavakat tő mondatokat mondott. Másfél évesen már szépen beszélt a kortársaihoz képest. Akkor még nem járt. Most 21 hónapos és olyan szépen beszél, mint egy 2,5 éves a védőnő szerint. (Első gyerek mi azt hittük ez tök evidens 😅) Lehet van összefüggés, lehet nincs, de sokaktól hallottam mostanság, hogy akinek lassabb a mozgásfejlődése annak a beszédkészsége hamarabb feljődik. De lehet azért, mert rengeteget mondókáztunk. Amúgy ezen ne idegeskedj minden gyerek behozza magát.
2019. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Csak a népet fosatják ezzel, de még nem találkoztam olyan emberrel, aki nem tud járni vagy beszélni, csak mert egy aktuális mérőszám szerint nem teljesítette a normát. Ez arra jó, hogy a szülő és később a gyerek önbizalma elmenjen és azt nézegesse, miben marad le a többi gyerekhez képest, miközben csak máshogy fejlődik. Nem vagyunk egyformák. Személy szerint nagyon károsnak tartom ezeket az összehasonlításokat, viszont a mindenféle kőkemény pénzekért kínált fejlesztő foglalkozások nagyon pörögnek tőle. Jó üzlet. Ha nem jársz pénzes fejlesztésre, rossz szülő vagy! Ha nem fejlődik X ideig a gyerek, visszafordíthatatlanul károsodik! Ha nem mozog tökéletesen vagy beszél X időpontra, végzetesen le fog maradni az iskolában és hajléktalan lesz! Minden szülőt elkezdenek kondicionálni ezzel a marhasággal és a bűntudatkeltéssel, sajnos be is válik.
2019. jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Igen, van összefüggés, mivel a nagymozgások indítják azt az idegi érést, ami a beszédfejlődés alapja.

De itt ne olyan megkésettségre gondolj, hogy jaj, csak 8 hónaposan kúszott, 15 hónaposan indult el... amikor a szomszéd gyereke 1 évesen.

A megkésettség határai nem ott vannak, amit a kismamblog ír össze-vissza.

Illetve igen, az is bezavarhat, ha egy-egy mozgásforma kimarad vagy nem megfelelő ideig űzi...

2019. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*nálunk megkésett volt a mozgása és a beszéde is a lányomnak
2019. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Csak a népet fosatják ezzel, de még nem találkoztam olyan emberrel, aki nem tud járni vagy beszélni,"


Legalább ne mondtad volna ezt. Sajnos rengeteg ilyen gyerek van, tele a rehabilitáció velük, ahova járunk.

2019. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!