Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes baba sír/ordít pelenká...

3 hetes baba sír/ordít pelenkázás közben, ez normális?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még nagyon pici, de nem tudom, mi lenne a normális... Úgy sír pelenkázás és öltöztetés közben, mint akit ölnek, amikor éhes akkor sem visít ennyire, közben elrugdalja magát, vergődik, alig bírom tisztába tenni...

A kórházban emlékszem, hogy raktam úgy tisztába, hogy tök nyugis volt, és később otthon is sikerült egyszer-kétszer. Ha nagyon elkezd nézni valamit (a köldökecsetelő alkoholos üveget és a popsikrémet szokta) akkor van, hogy abbahagyja, meg miközben pisil, de egyébként teljesen kétségbeesve sír, mostmár minden alkalommal..

Történt valami "trauma" ami kiváltotta ezt, vagy normális? Nem emlékszem hogy bármi történt volna vele..

Egyébként fürdetésnél is nagyjából ugyanez, szinte végigsírja, kivéve amikor hasra fordítva a hátát mossuk...


2019. jún. 4. 20:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy fázik, de a mai brutál meleg után ezt kizárnám...
2019. jún. 4. 20:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Furdetni mi is mindig hason tudtuk, haton orditott. 3 honaposan szunt ez meg, onnantol haton se sirt. A pelenkazashoz sajnos nem tudok mit hozza tenni, mert nalunk csak addig sirt, mig ki nem vettuk a kakit alóla.
2019. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy nehezen viseli a gondozást, beszélj hozzá, nyugtasd őt. Fontos, hogy a sírás ellenére ne kapkodj, ha megérzi, hogy türelmetlen vagy, még jobban fog sírni.
2019. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Igyekezni fogok nyugodtan. Beszélni szoktam próbálni hozzá, de elég nehéz közben, meg hát nem reagál semmire, de tudom, akkor is fontos. Szeretném hogy biztonságban érezze magát, de egyelőre nehéz..

2019. jún. 4. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindkét fiam ilyen volt. Így a lehető leggyorsabban es legnyugodtabban csináltam, ami valljuk be, első gyereknél piazok nehéz volt, de most a másodiknál már rutinosabb voltam. Kb 2 hos koráig csinálta a kicai, azóta élvezi az öltöztetést pelisozást.
2019. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 hetes a picim es ugyan ez a helyzet... 3. gyerek, de o csinálja ezt eloszor. A pelenkazas ugy nem fullad sirasba, ha ahogy veszem le a rugit , Puszilom az egyik talpát, masik talpát, aztan a pocakot es közben dumálok neki es közben a tenyeremben melegitem a popsitorlot, mert a hideg popsitorlotol ugy üvölt szegény hogy levegőt alig vesz.

Remelem elmúlik ez hamar, mert azt fogja hinni a szomszéd hogy nyuzzuk a törpit 🙈😅 meg persze a babynek is jobb volna sírás nelkul 🥰

2019. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hason fektetve próbáld meg pelenkázni. Ha ez nem megy akkor próbáld meg a pelenkázó felé lévő falra kifüggeszteni az üres popsi krémet és az üres köldökecsetelő alkoholos üveget. Úgy, hogy ne essen le falról és a baba kezektől távol maradjanak viszont láthassa a baba.


Vagy hideg lehet a pelenkázó alátét vagy a szoba helyiség a pici számára.

2019. jún. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!


Érdekes, most meg két napja van, hogy tök nyugisan viseli a tisztázást, nem mindig, de néha elnézelődik...azért mindenesetre dumáltam neki addig is.

Viszont néha még sír, olyankor esetleg megpróbálom majd hasra rakni...

A fürdés még mindig katasztrófa :) de majd alakul valahogy

2019. jún. 6. 20:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyasmit is láttam interneten az első 6 hétben a fürdetést sehogy nem szerető babáknál egy dolog vált be: átlátszó nagyobb méretű vödörbe fürdeték meg. Majd egy másik vödörbe rakták át ami nem volt baba vízfürdő. És úgy mosták le. Viszont a teljes leöblítésüket zuhany rozsával normál gyermek kádba zajlott le.


Így ritkábban sírtak így a babák a fürdetésük alatt.

2019. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!