Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszat teszek vele, ha...

Rosszat teszek vele, ha önmagam vagyok, emiatt pedig alapvetően csendes?

Figyelt kérdés
9 hónapos fiam van és mostanában nagyon sokszor gondolkozom rajta, hogy vajon mennyire ártok neki azzal, hogy nem kommentálom állandóan a dolgokat. Én egy jókedvű de introvertált, csendet szerető ember vagyok és egyszerűen nem megy az, hogy megállás nélkül beszéljek hozzá vagy kommentàljam, hogy mit csinálok éppen. Ez nem én vagyok, kifejezetten kín és nyűg volt, amikor próbálkoztam vele. Az ösztöneim azt mondják, hogy ezen nem múlik semmi, minden baba megtanul beszélni, legalább több fokusza van más dolgokon. De nyomaszt, hogy rossza anyának érzem magam emiatt.
2019. jún. 6. 16:21
 1/6 A kérdező kommentje:
A kisfiam ügyesen és sokat játszik magában is, olyankor ülök mellette a szőnyegen és olvasok. Ha odajön, elkezdek hangosan olvasni, de van, hogy sokáig szépen csendben vagyunk. Ez baj?
2019. jún. 6. 16:24
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell állandóan beszélni hozzá, hagyd, hogy ellegyen egyedül is, de beszélni csak úgy fog megtanulni, ha hall titeket beszélni, ez egyértelmű.
2019. jún. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell állandóan beszélni hozzá. Nem vagy rossz anya, inkább jól csinálod. A babának is kell saját "idő". Az lenne csak a baj, ha soha nem beszélnétek hozzá.
2019. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hasonló típus vagyok, én is sokszor bajban vagyok, hogy mit mondjak. 7 hónapos a fiam és képtelen vagyok örökké beszélni. Néha csak teszem a dolgom és ennyi. Ha nagyon nincs mit mondanom, de érzem hogy kéne most már, akkor felolvasok neki én is.
2019. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A sógornőm egésznap szövegelt a fiához, de tényleg. Csak akkor nem beszélt, ha aludt a baba. Mégis megkésett volt a beszédfejlődése. Már hordták mindenfelé, azt hitték baj van. De semmi gond. Ma már 4 éves. Nagyon okos kis kölyök.


Nekem 7 hónapos a kisfiam. Én se beszélek hozzá sokat. Énekelni meg nagyon ritkán szoktam. Azt anyukámra bízom, neki jó hangja van.

Én nem gondolom, hogy ez baj lenne. Sose értettem miért kell mindent kommentelni. Pl. "Anya most krumplit fog pucolni. Most elmegyek pisilni." Baromság. Olyan mintha magadban beszélnél, mert hibbant vagy.

Szerintem bőven elég játék közben beszélni hozzá. Meg tényleg a fontos dolgokat elismételni.

2019. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Csendes, nem túl társaságpárti ember. Az én babám 4 hónapos, beszélek hozzá, de elképzelni sem tudnám hogy egész nap gagyorásszak vagy ilyesmi. Az nem én vagyok. Sokszor inkább úgy beszélgetek vele mintha egy felnőtt ember lenne :)
2019. jún. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!