Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az élet 2 gyerekkel,...

Milyen az élet 2 gyerekkel, akik között nincs 3 év se?

Figyelt kérdés
Olyan emberek válasza érdekelne leginkább, akiknek olyan 2 és fél év-3 év van a két gyerek közt. Ahol úgy született a kisteso, hogy a nagyobbik még nem kezdte el az ovit. Milyen úgy, két ilyen picivel otthon? Vagy érdemesebb lenne megvárni, amíg a nagyobbik ovis lesz? Nagy dilemmában vagyok. Masfel eves a gyerekünk, szeretnénk még egyet, nem nagy korkülönbséggel, de félek is tőle, ha esetleg csak 2 és fél év lenne köztük...
2019. jún. 6. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Mindenkinél más. Nálunk bolondok háza volt/van. Kifogtunk egy hiperaktív "nagyot" és egy dongalábas kicsit.
2019. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Nalunk 15 hónap különbség van, az első évet sosem fogom visszasírni...
2019. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Februárban született a kicsi, szeptemberben töltötte és kezdte a nagy az ovit, így terveztük, tökéletes így!
2019. jún. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Szia. Én is feltettem itt ezt a kérdést régebben. Nálunk 2.5 év a korkülönbség. A kicsi 6 hetes. Eddig minden rendben. A nagy szereti, a kicsi eszik-alszik. :)
2019. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

Négy gyerekünk van, az első 2 között van bő 2,5 év, majd másfél év, illetve 15 hónap a korkülönbség. Sohasem csinálnám másképp.

Mire vagy kíváncsi?

2019. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nemtudom ki pontoz le mindenkit...

Köszönöm a válaszokat!

Hát nem is tudom

Mondjuk ez biztos gyerekfüggő..

De pl. hogy viseli a nagyobb hogy ő oviba, míg a pici otthon anyával...

Mennyire van idő mindenre

Mennyire örül a nagy a picinek, mennyire fogja fel a dolgokat ennyi idősen.

2019. jún. 6. 20:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Az eleje szerintem mindenképp bolondok háza, de nekem 21 hónap lett, és utólag azt mondom hogy 2,5 év lett volna az ideális, hihetetlen sokat okosodott a nagy hónapok alatt is, 2 éves kora egyre könnyebb volt. Ha már több mint 3 év a különbség ott már más problémák jönnek, nem nőnek úgy össze, és jó ha az első fél évet még otthon töltik együtt.
2019. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2 év 10 hónap van a lányaim között. A nagy bölcsis volt, amíg terhes voltam, aztán a terhesség végefelé, ami nyárra esett, otthon maradtam vele, és szeptemberben jött a hugi. Teljesen jól bírta mindenki. Aztán novemberben kezdte a nagy az ovit, addigra volt némi napirend, el bírtunk indulni a kicsivel az óvodába, amikor kellett.

Na, aztán a 3. 22 hónappal később jött, na AZ már sokkal érdekesebb volt. :D Azt hittem, sose lesz vége annak az évnek, amíg ketten voltak idehaza... :P

2019. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, kiegészítés. Mindkétszer úgy jött ki a lépés, hogy nyári szünetben születtek a kicsik, és 2 hónaposak voltak, amikor kezdődött az ovi a legnagyobbnak. Így sose egy újszülöttel kellett logisztikáznom, és összesoktak, mire újra "lepasszoltam" őkelmét az oviba. :) Szóval szerintem jobb, ha akkor születik a baba, amikor még odahaza van a nagy.
2019. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
#3 vagyok, nálunk a nagynál a terhesség alatt nem volt téma a baba, elmondtuk hogy lesz, aztán ennyi. Amikor megszületett figyelte, hogy mit csinál, mi nem próbàltuk belevonni a dolgokba, nem akartuk hogy azt higyje hogy a baba körül forog a világ. Szerencsére a kicsi eszik-alszik baba volt, úgyhogy nem sok vizet zavart. Mire kezdődött az ovi màr megszokta, hogy ott van, úgyhogy nem volt gond, megértette, hogy neki most az a feladata hogy oviba járjon és jókat szórakozzon
2019. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!