Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy indultok neki a napnak,...

Hogy indultok neki a napnak, strandnak forró nyári időben? Strandra?

Figyelt kérdés

5 hónapos babámmal hetköznap nem igazán merek elindulni ilyen vad melegben, de programok lennenek. Úgy tudom nem ajanlott 1 éves kor alatt naptej (lehet én vagyok tájékozatlan). Illetve jön a nyár, mennék strandra is vele, fedettbe, tóra vegyesen. Kint ilyenkor mi az, ami megvedi? Izzadós baba nagyon. Pamit sapi? Jó napvédő a baba kocsira?


:) :)


2019. jún. 9. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Féléves kor alatt nem ajánlott a naptej. Utána fizikai fényvédöt érdemes használni, amit baromi nehéz eloszlatni, viszont nem szívódik fel, így nem káros. Egy 5 hós baba nem nagyon mászik arrébb, úgyhogy árnyékold le valamivel. Sapkát csak akkor, ha közvetlen a napon van, de én oda nem tenném, főleg naptej nélkül.
2019. jún. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
1 éves kor alatt nem ajánlott a naptej? Basszus ez tényleg így van? Én amióta ilyen meleg van, azóta kenem a 6 hónapos fiam 50 faktorossal. Bocsánat hogy offolok, de erre most kíváncsi vagyok.
2019. jún. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
31%
Egyik láb a másik után.
2019. jún. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Még nem hallottam erről, hogy nem ajánlott, de nekünk már mindegy, mindketten elmúltak 1 évesek. De csak mondta volna védőnő, orvos ha így van, vízpart mellett lakunk. Mi délután 4-5-nél előbb nem megyünk strandra, ha mégis, kalap és kenem őket fizikai fényvédővel.
2019. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi. Csak nincs kocsink, igy marad a tomegkozlekedes es a baba kocsi.. sajnos full fekete....
2019. jún. 9. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Az én gyerekeim már nagyon sokkal nagyobbak, de én úgy csináltam, hogy összepakoltam a cuccunkat, felöltöztünk és elindultunk.

Használtam naptejet is rájuk, semmi bajuk nincs (nem, felnőtt korukra sem fog előjönni, mert ketten már felnőttek). A legidősebb 3 hónapos volt, amikor először strandon voltunk. Vízbe nyilván még nem vittem, viszont zuhany alá beálltam vele. Majdnem egész nap a pléden feküdt, teljes árnyékban, de pelus nélkül, jól kiszellőzött a popója, az biztos. Csak aludni tettem be a kocsiba. Sosem csináltam ügyet a mászkálásból. Nekem sem volt kocsim, tömegközlekedtünk. Simán elmentem vele/velük a IX. kerületbe csillaghegyi strandra is.

Vékony, lehetőleg fehér sapi természetesen alap, amikor süt a nap.

2019. jún. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
*IX. kerületBŐL
2019. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!