Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Van olyan baba, akinél nincs szeparációs szorongás?

7hós múlt babám,néha le se kakkantja hol vagyok,néha az is baj ha a fejemet elfordítom. Szépen játszik magában,egyszer csak észreveszi h egyedül van akkor sír. De az is jó neki ha az apja megy hozzá,nem muszáj h én legyek.Szóval nem rám van kihegyezve a dolog,úgy veszem észre. Ez már a szeparációs.sz.? Lehet,hogy ennyiben ki is merül?

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, szeparáció, anya, anyai szeretet, fejlődés

jún. 9. 14:02  Privát üzenet  

A válaszok
Nem, korai is lenne.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jún. 9. 14:13 Privát üzenet
A szeparációs szorongás kilenc hónaposan, majd 1,5 évesen van

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jún. 9. 15:05 Privát üzenet
Bogus20 nevű felhasználó válasza:

Az én kislányom másfél éves lesz, és olyan húú de különösebb szeparációs szorongást nem vettem nála eddig észre. Olyan volt időnként hogy visított ha leraktam, de ha nem vettem fel újra eltelt egy perc és már mászott is a másik szobába úgy hogy vissza se nézett. Anyukám négy gyereket nevelt fel, azt mondta nála sem volt semmi különös. Ha lerakod a babát és sír a túl sok együttérzés, sajnálat, meg hogy visszaveszed gátolja abban hogy feldolgozza hogy néha el kell az anyát ereszteni és erősíti benne azt hogy jogos a sírás és valóban veszélyes egyedül a földön.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jún. 9. 16:03 Privát üzenet
Mi már a második hullámát éljük a szepának. Először 7-8 hónapos volt most pedig 13 hónapos. Csak ha elpillantok már azonnal kétségbeesik és rohan hozzám / utánam, egésznap mamázik de konkrétan ahogy kinyílik a szeme máris mama és még álmában is hajtogatja, hogy mama. :D Egyébként nálunk is hasonló, apa is jó neki sőt bárki csak ne legyen egyedül és nálunk is ekörül kezdődött.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jún. 9. 16:25 Privát üzenet
Nekem egyik gyereknek sem volt eddig.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jún. 9. 22:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szeparációs szorongás kinél miben nyilvánult meg? Mennyi idős volt a baba mikor úgy érezted most van az az időszaka a gyereknek?
Félek egyedül lenni a babámmal? Mióta egyedül vagyok vele itthon szorongó érzésem van. Mit csináljak, hogy elmúljon?
Elfojtott szorongás terhesség alatt árthat tényleg a babának vagy csak mese?
Szerintetek ha egy baba nem sír az anyukája után, mikor más vigyáz rá, az baj?
Depressziós lettem a babázásban?
1,5 evesnel miben nyilvanul meg a szeparacios szorongas?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!