Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kislányom hasába-old...

2 hónapos kislányom hasába-oldalába beletenyerelt a szomszéd 1 éves kisfiú négykézláb helyzetből. Nem lesz baja a babámnak? Aggódom azóta, belső vérzés, vagy valamelyik szervének nem lesz igy baja? 1 éves gyerek már jó súlyban van.

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sírt a babád amikor ez történt? Amúgy valószínűleg nem lesz semmi baja. A máj és lép elég védett helyen van csak nagyobb ütés hatására szokott sérülni.
2010. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Nem sirt egyáltalán,és azóta is jó kedvű,mosolygós,csak láttam és megijedtem.A lánykám se olyan picurka,mert 5kg60dkg,és 60cm,csak még korai volt a közelébe engedni ilyen nagy fiút...
2010. júl. 8. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a kisbabák meglepően sokat kibírnak, nálunk is voltak hasonló esetek, mert a kisfiam csak 15 hónapos volt, mikor megszületett a húga. Nem is tudom, hányszor tenyerelt bele, nyomkodta, a fejét ütötte, meg amit még el lehet képzelni, persze mindig ott voltam és rögtön rászóltam, hogy ne csinálja, de még ő is nagyon kicsi volt, nem biztos, hogy mindig értette. Ha belső vérzése lenne, annak viszonylag gyorsan lennének tünetei, és ennyitől amúgy se szokott lenni. Valóban a máj és a lép elég védett helyen van, és akármilyen jó súlyban volt a kisfiú, nem tud ilyen sérülést okozni.

Biztos ő is megijedt, remélem, őt is megvigasztaltátok..:)

2010. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia ha belső vérzése van, azt észreveszed a sokkos tünetekből: sápadtság, hideg verejték, esetleg lecsendesül, bágyadt lesz. Legalábbis annó ezt tanultuk elsősegélyen és szerintem gyerekekre, babákra is vonatkozik. Jó lenne egy EÜs válasza.
2010. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,igen kedves utolsó...tökéletesen tudod! :)
2010. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
szegény! nagyon sajnálom.képzelem a rémületed.valószinű hogy úgy van ahogy irták,de ha megnyugtat a házi orvost is megkérdezheted.még házhoz is megy ilyen melegben a kicsirs tekintettel-
2010. júl. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Nyugalom, semmi baja sem lesz, a szervek alkalmazkodnak bizonyos fokig a külső behatások ellen, tehát van hová húzódniuk.

Nekem a fiam a 2 hós lányomon szaladt át(véletlenül), ugy hogy a hasába lépett :-)

már 15 hós semmi baja, a fiam meg 5 éves volt akkor :-)

először én is megijedtem, azóta már jót nevetünk rajta.

2010. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Kedves utolsó!Vitted a babát akkor orvoshoz,hogy megnézze a pocakját?
2010. júl. 11. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!