Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az autizmus jelei?

Mik az autizmus jelei?

Figyelt kérdés

Van itt olyan ember akinek autista a kicsije? Tőlük kérdezném

Mennyi idős volt a kicsi mikor kezdtétek észre venni hogy valami más

Mik voltak azok a dolgok ami miatt felfigyeltél?

Fiam 13 hós és kicsit aggódom ezmiatt. Tudom ennyi idősen még nem lehet kimutatni ezt.ezért kérdezem az olyan anyukákat akik már ilyen táj elkezdtek felfigyelni a jelekre.



2019. jún. 10. 11:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Most még nagyon sok olyan dolgot tapasztalhatsz ami azt mutatja, hogy autista a gyereked.Az a különbség az autista és az egészséges gyerek között, hogy az egészséges gyerkőc kinövi az autisztikus tüneteket míg a beteg nem.

Én alig 3-4 hónapja véletlenül tévedtem egy fórumra ahol egymás között osztották meg a tapasztalataikat az anyukák, a korai jelekről, akkor döbbenten állapítottam meg, hogy az én gyerekem mennyi mindenben hasonlóan viselkedik- mint az ő mostanra 3-4 év környékén diagnosztizált autista gyerekük csinált fiatalabb korában- komolyan vagy egy hónapig figyeltem a gyerekemet, hogy biztos beteg mert ezt is csinálja és azt is.Jelentem kinőtte őket így 20 hónap környékén, legalábbis a zömét és ugyan csak pár szót mond, de semmi gond nincs vele..

13 hónaposan korai bárkitől kérdezni bármit és az általad leírtak alapján teljesen úgy viselkedik a babád ahogy az ő korában kell.

2019. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Ez a második kérdésed...Kicsit nyugi

Semmi baja a gyerekednek

Ugyan mit mond a nővéred? Hogy lehetne már egy 13 hósra ezek alapján autizmusra gyanakodni?

Sehogy

Tok sokat tud

2019. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

Én eddig ezeket írtam össze:


(Kb 1.5-2 éves korától. Most 3 éves lány, magán diagnózis már van)

Idegrendszere hamar túlterhelődik

Súlyosan megkésett beszédfejlődés

Néha repkedés 2 év 8 hónapos kortól

Hatalmas mozgásigény

Rendszer igénye,nagyon szoros napirend

Hamar fárad,21kor alszik

Önbántalmazás áll,és üti az arcát,sikít

Ha a napirend sérül,visítás,hiszti,külvilágtól menekülés)

Sokszor nem néz a szemünkbe,kerüli a szemkontaktust

Lábujjhegyen járás

Szavak,mondatok indokolatlan ismételgetése (nem lesz vizes), beszédhelyzethez nem illő mondatok mondása

=Átvitt értelmet nem érti


Régebben:


- ha lelóg az étel a kanálról,visít,nem kapja be

- bokaforgatás<br>

- ragaszkodás a napirendhez<br>

- ragaszkodás a megszokott

-képekre csak egyfajta megnevezés elfogadása

- könyvnézegetéskor sorrend tartása

   -zöld ételek elutasítása

- fehér ételek elutasítása

-néha tárgyak forgatása játék helyett

-(ön)agresszió

-korai dacos viselkedés

- lassabb növekedés,néha megtorpan

2019. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek
2019. jún. 10. 13:20
 15/21 anonim ***** válasza:
41%
Ünnepnapon, szünnapon inkább játszhatnál vele, minthogy teljesen hülyének nézed szerencsétlent és itt kérdezösködsz. Bocs, de tényleg sajnálom szegényt, csak 13 hónapos, nem kell neki még semmit se tudni. Amúgy ha autista, akkor az úgyis csak később derül ki, szóval feleslegesen rugózol ezen.
2019. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy manapság minden gyerek 99 % autista (irónia)

De a tiéd ezek alapján biztos nem az. Mi ez a divatpara újabban az autizmusról?? Jézusom!

2019. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
71%

Nem véletlenül nem vizsgálnak ekkora gyereket autizmusra, mert még szakember sem tudja megállapítani, nemhogy egy laikus. Vagy tán a kedves tesónak ez a munkája???


Ne hagyd elbizonytalanítani magad! A gyerekek nem robotok, nem programozott gépek. Máshogy fejlődnek. Amíg a gyerekorvos és a védőnő rendben talál mindent, addig ne aggódj!

2019. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a repkedés volt az egyetlen tünet sokáig. Oviban kezdődtek a markánsabb tünetek, de még akkor sem volt túl feltűnő, vagy specifikus.

Magasan funkcionáló autista (Aspergeres) a lányom.

2019. jún. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
13as vagyok. Nekünk is azt mondták,hogy a spektrum szélén van. De 1.5 éves kora előtt nem nagyon lehetett észrevenni semmit. 13 hónaposan még NEM KELL mást tudnia!! Ha a vèdőnő és a gyerekdoki egészségesnek gondolja,akkor NINCS BAJ!!!!!
2019. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Amúgy meg,amit sokan nem tudnak: sok autista normál fejlődésű EGY IDEIG. Utána indul meg a visszafejlődés. És NEM CSAK az autizmusnál jellemző ez!!! Ezért h.lyeség 13 hónapos gyereknél tünetet keresni. Hacsak nem Kanner szindrómás (legsúlyosabb,nem beszélő autisták),még a normál fejlődésmenetnél tart! Kb 2 éves kora körül van egy csúcspont,és onnan kezd visszafejlődni. Megtanult szavait elveszti,vagy megjelennek a viselkedésében a "jelek".
2019. jún. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!