Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki csúnyának látja a...

Van, aki csúnyának látja a saját gyerekét?

Figyelt kérdés
Szerintem sok nem túl szép kisgyerek van, de az emberek mindig áradoznak, hogy de szép baba. Én ezt sosem értettem, nem a szépség a fontos nyilván, de hazudni sem kell. Úgy gondolom, mindenkinek a sajátja a legszebb, de ami érdekelne, hogy egy anya látja -e ha a babája nem szép? Vagy ezt elintézi a természet és öt látja a legszebbnek?
2019. jún. 10. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Sok babaszépséget feszegető kérdés volt mostanában, a válaszolók szinte egyöntetűen mind olyasmiket írtak, hogy ők nem elfogultak, csak hát az utcán meg boltban meg mindenhol odamennek az emberek hogy milyen gyönyörűség a gyerekük.
2019. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Van, aki ugy latja, de sokan nem valljak be... pedig a gyerek tudat alatti megerzesei jobbak nehany anyuka hazugsaganal. Pl en babam meg kicsi, de rettegek a vasfogaitol.. mert van, mikor az osszkepet csak vmi aprosag romtja..
2019. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Egy ismerősöm 3. gyereke kis csúfság volt újszülöttként, az első kettő gyönyörű volt. Az anya állandóan hangoztatta, hogy milyen csúnya a kisbaba. Már én éreztem magam rosszul, rá is szóltam, hogy fejezze be. Olyanokat mondott a pár napos kislányra, hogy úgy néz ki, mint yoda, stb.
2019. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jaj sajnálom. Én ha így is fogom érezni (most várom az elsőt ) biztos hogy nem fogom hangoztatni. Hiszen végső soron tényleg nem a szépség a fontos és a gyerek kitől mástól tanulja meg a feltétel nélküli elfogadást, mint a saját szüleitől. De néha annyira csúnya kisgyerekeket nyomnak ismerőseim / népszerű celebek a közösségi oldalakon agyba főbe, ahová mindenki odairja hogy micsoda gyönyörű gyerek, hogy már nem értettem, hogy lehet ez.
2019. jún. 10. 20:30
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Az én első gyerekem kis kövér, pufi fejű baba volt és kancsalított is 😁😁 de imádtuk, mert cuki volt. Nyilván látják a szülők is, hogy van a sajátjuknál szebb, de nem számít. Én is mondtam már csúnya, vöröshajú babára, hogy de szép, mert maga a csöpp picibaba szép úgy egészben. Egyébként a fiam amilyen kis csúf volt, nagynak olyan jóképű lett, odavannak érte a lányok.
2019. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem jobb, ha egy baba/gyerek karakteres, mintha tucatszépségideál.


Az én gyerekem igazi cuki kis kockafej baba volt, most hajjal(és jó frizurával) valódi szépség, már csak az arcán látszanak markánsabb vonások, de szerintem kell is rá, még a végén tucatemberek fognak rá bukni.


Szerintem a karakteres gyerekek sokkal szerethetőbbek, mint a barbiek.


Van nagyon szép porcelánbaba arcú lány a csoportjában, tényleg hibátlan barbie arca van, de valahogy olyan üresnek érzem a nagy kék csillogó szemét.


Egyébként az én gyerekemet is le szokták fotózni, vagy mutogatni rá az utcán, hiszen gyönyörű, karakteresen szép, előnyös a haja, előnyösen van öltöztetve, senki sem mondaná meg, hogy a kopaszon-csupaszon egy kockafejű pocakos:)


Anno csecsemőként beszólt egy fodrász, hogy tokás, nekem fel sem tűnt a toka, szerintem csak rövid a nyaka, de az arctípusához jól állt kifejezetten.


Látják az anyukák, hogy nem a legszebb a babájuk, de általában hasonlítanak rájuk vagy az apjukra, így a szeretett tulajdonságra néznek, nem egy görbe orra, és máris karakteresnek gondolják, mint én az arcformáját az enyémnek. Ha pedig ügyes az ember, könnyen előnyére fordíthatja a szépségideáltól eltérő tulajdonságot, hogy idegenek számára is szépnek látsszon.

2019. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
A bátyám. Nem hangoztatta, de mikor rázendítettek a családban a kötelező “jájdetündériszépkisfiú” akkor leállított mindenkit, hogy ő imádja a fiát, na de ne komolytalankodjanak már, ritka ronda lett szegény. Aztán pár hónap múlva, mikor már tényleg emberibb formája lett, akkor már ő is mondta, hogy igen, tényleg megszépült.
2019. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 piroska és a farkas ***** válasza:
94%
Én pl a sajàt kislànyomat újszülöttként nem làttam szépnek. Sokkal nagyobb volt, mint a többiek, pufi arccal, bizony megàllapítottam magamban, h kb az összes baba szebb nàla az osztàlyon. :) Ez nyilvàn nem befolyàsolta a hatàrtalan szeretetemet, de azért örültem, mikor kikupàlódott 😀
2019. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Ismerek olyan anyukat, aki nyiltan kimondta, hogy a fia csunya. Tenyleg az volt. Van ez igy. A szulok nem vakok csak elfogultak. Nyilvan o sem tette ki a facera, hogy nezzetek ezt a rondasagot. Meg imadja a gyereket stb. Csak hat igy van szeme.
2019. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Én is úgy voltam vele, mint a #8. Babának nem volt egy szépség, sőt még picit csúnyult is később, de 1 éves korától kezdve egyre szebb. Szóval ez változhat.


Szerintem mindenki látja, hogy ha szebb egy gyerek az átlagnál,de nem feltétlen teszi szóvá. Ha viszont nem szebb, mit mondjanak rá, hogy "azta,de csúnya"..áhh azt is megdicsérik. Mást még nem igazán lehet észrevenni egy babán, csak a külsőségeket :)

2019. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!