Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Mit tehetnék, hogy 6 hónapos kislányom ne sírjon a távollétemben?

Ha rábízom valakire, eleinte jól elvan, sokat mosolyog rá. Amikor 20-30 perc elteltével rájön, hogy nem vagyok ott vele, el kezd sírni, vigasztalhatatlan. Ha odamegyek, felveszem, egyből megnyugszik és elhallgat, tehát nem az a gond, hogy éhes vagy pelus bántja, hanem hogy hiányol.

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, sír, anya, hiány

jún. 11. 12:27  Privát üzenet  

A válaszok
Teljesen természetes az igénye, nem kell semmire sem szoktatni, jól működik a babád.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont jún. 11. 12:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Annak örülök, hogy kötődik hozzám, de így nem tudok sehova sem elmenni. Szeretném, ha mással is jól érezné magát akkor is, ha nem lát.

# 2/7Időpont jún. 11. 13:00 Privát üzenet
Hagyd egyre többször és többet azzal, akire bízni akarod. És olvass utána a szeparációs szorongásnak, bár az klasszikusan 8 hósan kezdődik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont jún. 11. 13:19 Privát üzenet
Ezt nem tudod sürgetni, majd ha kinyílik számára a világ, akkor lesz változás, de most még te vagy a világa. Lesznek visszaesések is, de összességében egyre önállóbb lesz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont jún. 11. 13:20 Privát üzenet
Nálunk ugyanez van. Mikor még ott vagyok akkor is csak engem néz /keres. Anya kezében már elvan, bár sirdogal kicsit, anyósoméban mindig sír, pedig szinte minden nap jön. Idegen környezetben nem érzi jól magát, csak otthon.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont jún. 11. 13:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az idegen környezettel nincs gond és azzal sem, ha bárki más ott van, amíg engem is lát. Olyan, mintha csak a jelenlétem nyugtatná meg.

# 6/7Időpont jún. 11. 19:49 Privát üzenet

Mert csak a jelenléted nyugtatja meg :D

Ez ilyen.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jún. 11. 20:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért sír ennyit a kislányom? Érezheti rajtam hogy félek valamitol? Vagy valami mas miatt sír?
Kislányom megkóstolt egy cigi csikket menjünk az orvoshoz, lehet valami baja?
Az nagy baj ha 8,5 hónapos kislányom 2,5 óránként eszik?
Kislányom mindig az apjára fog hasonlítani?
Soso! Mire figyeljek? 8 hós kislányom leesett az ágyról?!
Kislányom vállán kiütések?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!