Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek újszülött mellett nem...

Akiknek újszülött mellett nem volt segítségük (anyós, anyuka, rokon) mennyire nehéz így egyedül a picivel? Tényleg sokkal könnyebb akinek segítenek?

Figyelt kérdés

A szüleimmel sajnos nem jó a kapcsolatunk, anyósom már nem él, após pedig beteges. És bár nem lakunk messze de mégis másik városban. Sajnos barátnőm is csak 1-2 van a környéken, de nekik még nincs gyerekük, így max néha-néha látogatnak majd meg. Tehát az összes teendő rám hárul majd ha megszületik a picink. Igazából én ettől nem félnék, csak mindenkitől azt hallom milyen nagy segítség hogy a nagyszülők segítenek rendet tartani, kapnak meleg ételt, takarítanak stb.. és hogy nem is tudják mi lenne nélkülük.

De én így is elég optimistán állok hozzá, szerencsére apuka egy pár hétig otthon tud majd lenni velünk, ételt majd rendelünk, és úgy gondolom ha felépülök szülés után már mindent el fogok tudni látni (1-2 hónap) addg pedig a férjem intézi ami nekem nem megy.

Vagy valóban sokkal nehezebb lesz egyedül?

Jó lenne ha írnának akiknek van tapasztalatuk :)


2019. jún. 11. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk vannak nagyszülők, de nem személyzet. Nem jártak át takarítani, stb. Rendeltünk ételt és a férjem kitakarított amíg kh-ban voltam, utána meg felváltva. Ennyi.
2019. jún. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Mi külföldön élünk és senki nincs itt velünk

13 hónapos a gyerek

Hát biztos,hogy nagyon nagyon nagyon jó lenne ha néha lenne itt egy nagyszülő. Nem kivitelezhetetlen. Nem rossz. Mindent megoldunk

De jó lenne nagyon

2019. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyáltalán nem nehéz,ha a párod támogat. Nekem sem volt segítségem, lehetett volna,de nem akartam. Császáros voltam. 6 munkanapot volt velünk a párom. Megfőzött és takarított. Aztán vissza ment dolgozni és utána mindent,amit tudtam magamtól intéztem. Persze segített továbbra is,de a munka nagy részét én csináltam. Csak addig volt nehéz amíg a hegem meg nem gyógyult.
2019. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Nyugi, minden rendben lesz. Én három gyereket szültem és soha nem volt segítségem. A harmadik baba mellett meg még a másik két kicsit is el kellett látni. Jól kell beosztani az időt és menni fog. Apukát is be kell fogni. Az első hónapok meg úgyis arról szólnak, hogy ti összeszokjatok. Nem szabad semmire rágörcsölni, mert csak a babád látja kárát. Igazából mitől tartasz? Esténként is meg tudsz főzni, amikor már alszik a baba, de akár korán reggel is. Mosást intézi a mosógép, esetlek akkor takarítasz, amikor a párod otthon van és vigyáz a babára, más meg egy darabig nem lesz fontos. Aztán szép lassan kialakul egy napirend, amikor majd ebéd után szunyókál a baba 1-2 órát, akkor is lehet majd tenni a dolgod. Az első időkben pedig pihenjetek együtt, hiszen a babád akkor lesz boldog, ha te is kipihent és nyugodt vagy.
2019. jún. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Ez a "nincs segítségem" a mostanában felkapott legnagyobb felesleges rinya. A mama-papa nem azért van másnál sem, hogy takarítson a kismamának meg kinyalja a popóját. Nálunk ők ugyanolyan babanéző vendégekként voltak hívva mint mások. Jó a kapcsolat, segítjük egymást, de újszülöttjeim mellett soha nem hívtam át anyámat mosogatni....vicces is lett volna. Felnőtt, együttműködő házaspárnak NINCS szüksége arra hogy valaki átjárjon hozzájuk 3. emberként.


Most várom a 3. babát. A minap megkérdezte egy ismerős: 'juj és van segítseged?' Mondtam neki hogy igen, a férjem. Kerdezte: 'de nagyszülő?' Válaszoltam hogy de van az is, de ők a nagyszülők, nem a bejárónő és takarító. A teendőket én és a férjem intézzük továbbra is.

2019. jún. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha megszületik a babánk, nekünk is csak az én anyukám lesz segítség. De ő messze lakik, és egyedül ő ragaszkodik ahhoz, hogy kezdetben pár hétre felutazzon segíteni az első hónapokban. Én magam sosem kérném ezt tőle. A nagyszülőknek nem az a dolga elsősorban, hogy pesztrálja a gyereket, és nekem játsszon házicselédet. Szerintem ha a párod elég készséges (bevásárol, elmosogat,bepelenkázza néha a gyereket amíg te végre megmosod a hajadat) akkor biztosan nem lesz gond :)
2019. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
A férjem 2 hétig volt itthon, utána teljesen egyedül voltam a gyerekkel. Nagyikra nálunk nem lehet számítani, de jobb is ez így, egyiket se tudom hosszú távon elviselni. Szerintem nagyon hamar belejöttem, kialakultak a napjaink, délután 5-től meg már itthon van a férjem, így túlélhető.
2019. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Igazabol nem csak rinya... Ha belegondolunk, hogy anno egyutt eltek a családok,azert egy gyerekre jutott jopar felnott. De nem lehet teljesen osszehasonlitani, mert most modern gépek vannak, anno a hazimunka nehezebb volt, de munkahelyre se jartak a nők..jo akkor meg a foldeken is dolgoztak. Mas volt. Mondjuk nem is szeretnek abban a korban elni. Bar volt egy előnye, nem volt ilyen nagy nyomas... Hogy légy tökéletes! Ennyi volt az off..


Nekem sincs segítség. Nem is kell, van a gyereknek apja is. :D De nem is a mindennapokban kell a segítség szerintem. Hanem ha a szülők egyszerre szeretnének egy felnőttes programra elmenni. Vaaagy mikor az anyuka is visszamegy dolgozni akkor ha beteg a gyerek, ne essen ki annyit a munkából miatta, vagy nyáron... Szüleim meghaltak, anyosek nem kapkodnak az unoka után... Szívás lesz a "sok" szünet.

2019. jún. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
2.gyerekemet szültem januárban. Kicsit be voltam parázva, mert anyos dolgozik, anyámban meg nem bizom, plusz a kapcsolatunk sem az igazi. Így a páromon kívül semmi segitségem. Az első 3 hétben a párom sem volt itthon csak utána tudta kivenni a szabiját, dr nagyon sokat segített. Most 4 hós a picim, már összecsiszolódtunk, a nagy sokat segit takarit maga után, vagy terrgetni segit, szóval csak az eleje nehéz.
2019. jún. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Az én családom 500 a férjemé 1000kmre, ismeretség, barátok 0. Meg lehet oldani, nem kell előre ráfeszülni, nem mondom, hogy nem lett volna könnyebb az első időszak ha néha van valaki, aki elviszi pl. sétálni, míg én nyugodtan leülök enni, vagy megfürdöm, de túléltem... A kislányom picinek nem volt nagy alvó, letenni kb. esélytelen volt, a férjem 3 műszakozik, sokszor rendeltem a kaját, sokat hordoztam a kicsit, így volt 2 szabad kezem. Most 2 éves és én 22 hetes terhes, na most kivsit 💩ok, hogy 2 gyerekkel egyedül hogyan fogom bírni, de majd ha odakerülök csak megoldom valahogy 😀
2019. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!