Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is azért íratta...

Szerintetek is azért íratta be a doktornő? *részletek leírásban*

Figyelt kérdés

Egy hónapos a babánk, ma vittünk az orvoshoz egy hónapos státuszra.

Sajnos az utóbbi pár napban azt csinálja a pici, hogy az alkarját szopkodja, rendes szopómozgással, és pirosra-lilára szopkodja a kis karját... Nyilván gyorsan elterelem róla, meg megetetem ilyenkor, de van, hogy nem sikerül elég gyorsan cselekednem (lehet, hogy korábban is csinálta volna ezt, csak akkor hosszúujjú volt rajta, ugye a meleg miatt váltottunk rövidujjúra így most hozzáfér az alkarjához).

Szóval nagyon csúnya véraláfutásos az alkarja, ki is vagyok miatta borulva, hogy hogy tud ilyen fájdalmat okozni magának..

Megkérdezte a doktornő, hogy mi történt, és én elmondtam amit most is leírtam. Erre összenézett az asszisztenssel, és mondta neki, hogy írja be a gépbe hogy van egy ilyen folt a karján...

Később mondtam a páromnak, hogy vajon miért íratta ezt be, azt hiszik talán hogy mi bántottuk? És a párom is mondta, hogy neki is rögtön ez jutott eszébe...

Érdekes, mert utána találkoztunk a védőnővel, ő is meglátta a karját, és csak annyit mondott mosolyogva, hogy "ezt ő szopta meg? ilyen erősen szopizik? nem semmi" mintha ez tök természetes lenne, és már látott volna sok ilyet.

Szóval nem tudom, szerintetek is azért írták be mert gyanakodnak hogy mi okoztuk? Elég kellemetlen érzés ez így, persze valahol megértem, mert ha valaki tényleg ilyet tesz a gyerekével azt jelenteniük kell, de azért kellemetlenül érint a dolog, ha emiatt volt...

Plusz akkor a védőnő miért kezelte olyan lazán dolgot, és miért tudta már rákérdezés nélkül is hogy mi lehet az oka? Ez mennyire gyakori jelenség lehet?


2019. jún. 11. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem gyakori. Egy 1 hónapostól rém furcsa. Később szokták megtalálni a kezüket
2019. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szopja az öklét is, de néha az alkarja kerül a szájába...


Nem mondanám, hogy megtalálta volna a kezét, még mindig ösztönből mozog, de ha éhes vagy fáj a hasa akkor mindig próbál belenyomni valamit a szájába. Öklét, alkarját, alvásnál a feje alatt lévő textilpelust...

2019. jún. 11. 17:15
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem igen, azért. Tényleg kellemetlen, de gondolj bele, tök jó, hogy figyelnek erre, mert lehet, hogy egy pici babának épp ezzel fogják egyszer megmenteni az életét.
2019. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne félj őszinte lenni a drnővel. Nyugodtan mondthatod neki legközelebb, hogy mennyire kellemetlen ez neked de szeretnéd letisztázni, mert bánt és csak találgatsz. Ha ennyire nem hiszi el a mondandód és bizalmatlan feléd vidd el másik orvoshoz. Persze meg lehet érteni, hogy gyanakvó ez a dolga. De sok esés kelés lesz a későbbiekben is.
2019. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam, hogy tök jogos egyébként hogy figyelnek erre..


Csak tényleg kellemetlen. De ez van. Remélhetőleg leszokik erről, és onnantól már nem lesznek rajta ilyen foltok..

2019. jún. 11. 17:20
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Bármilyen eltérés van a gyerekeken, azt le kell írni, legyen az véraláfutás, horzsolás vagy bármilyen egyéb pötty, még ha csak melegkiütés is.
2019. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon jó, hogy figyel erre és leírja, nem hiszem, hogy emiatt jelentene bárkinek, bár az igazat megvallva az sem lenne baj, mert ha hozzátok kimegy egy gyámügyes, úgysem fog semmi rosszat látni, de ők legalább figyeltek egy kisbabára, régebben láttam egy videót azzal a szemétláda nővel, aki halálra éheztette a kislányát, teljesen normálisan beszélt, nincsen senkinek a homlokára írva, hogy elmebeteg.
2019. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Videózd vagy fotózd le és mutasd meg, úgy a legkönnyebb tisztázni. :)
2019. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem feltétlenül azért írja be,mert azt hiszi,hogy bántjátok. A mi orvosunk nagyon alapos, és többször beírt olyat amiről én nem is gondoltam volna,hogy fontos. Volt olyan,hogy torokfájással mentünk orvoshoz, de észrevett egy kisebb sérülést a gyereken, megkérdezte,hogy hogyan szerezte és beiratta a gépbe.
2019. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, nem tudtam hogy ilyen kis elváltozásokat is beírnak :)


Oh, a videó jó ötlet, bár örülnék ha inkább nem csinálna ilyet a karjával még egyszer :D

2019. jún. 11. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!