Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti osztotok meg képeket a...

Ti osztotok meg képeket a babátokról közösségi oldalakon? Milyen gyakran?

Figyelt kérdés

Előre írom, nem ítélkezni szeretnék, vagy elítélni bármelyik tábort, nekem az sem furcsa vagy ellenszenves, ha valaki kitesz sok képet a babájáról, és az sem, ha soha semmit nem oszt meg a gyermekével kapcsolatban. Ez mindenkinek az egyéni döntése.

Ezért kíváncsiságból kérdezem, hogy ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Osztotok meg képet kisbabátokról Facebookon, Instagramon? Ha igen, milyen gyakran teszitek ezt? A profilképeteken, borítóképeteken (ami ugye mindenki számára látható, nem csak az ismerősöknek) szerepel a babátok? Ha beszólnak, hogy nem kellene (babának is vannak személyiségi jogai és hasonlók), mi a válaszotok? Aki nem tesz ki semmit, miért döntött így?


Mindenkinek szívesen olvasom a válaszát, akármelyik oldalon is álltok. :)


2019. jún. 12. 13:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. 1 képet tettem ki kettőnkről, amikor féléves volt a lányom, most 2 éves, gondolkodtam már rajta, hogy csinálok egy szép fotót és kirakjuk, boritoképem talán nincs is, de azt hiszem, hogy az mindenki számára látható, én csak az ismerösöknek mutatnám a képet és nekik is nagyon ritkán. Igazából én nem nézem a fb-ot, csak a messengert használom, ott szoktunk egymásnak képet küldeni barátoknak, rokonoknak. Engem se érdekel ki mit pakol az üzenöfalára, így nem tartom fontosnak erre energiát pazarolni.
2019. jún. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Én terhes pocakos képet soha nem osztottam meg. Viszont mióta megszületett havi 1képet meg szoktam osztani. Akkor többet, ha kirándulni megyünk. Büszke vagyok rá, jó érzéssel tölt el, hogy megmutathatom. De próbálok nem átesni... A profilképemen én vagyok a borítón ő és az apukája.

Engem amúgy nem zavar ha valaki napi szinten osztja meg a képeket. Eddig kétszer botránkoztam meg. Szerintem az sok ha vki terhesen meztelenül pózol, a másik amin ledöbbentem a szülőszobai kép, ahol a véres gyereket anyuka mellére tették a másik pedig kint lógott neki. Azért azt figyelembe kellene venni, hogy tényleg mindenki használja már ezeket a közösségi oldalakat.

2019. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
2-es válaszoló tökéletesen leírta. Én is teszek ki róla képet, legfőképp hónapfordulókor hogy biztos ne tűnjön el a telefonomból. Másik pedig hogy büszke vagyok rá 😊
2019. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

2 éves múlt, egy darab sincs kint róla. Akikkel közeli kapcsolatban vagyunk látják személyesen (vagy privátban kapnak képet) , de nem is használok aktívan közösségi médiát. A profilképenen is én vagyok, a borítókép meg egy szép tájkép a nyaralásunkról.

A miért: "régimódi" vagyok, a családi albumot se mutogatom mindenkinek 🤷‍♀️. Persze büszke vagyok a gyerekre, de nem érzem a magunkénak, hogy mindenkinek megmutassuk, aki közel áll hozzá/nk ők látják ugye.

2019. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 2. és 3. írja, én is kb. úgy. Van hogy havi 3-4-et is, de van hogy 4 hónapig egyáltalán nem, általában programokról szoktam, na nem egy seta vagy játszózás, hanem szülinap, Húsvét, nyaralás.
2019. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

Már nem vagyok fent közösségi oldalakon, de ha fent lennék, akkor sem raknék ki képet. Aki kíváncsi a babára vagy ránk, az felhív, vagy meglátogat minket. Sokkal többre értékelem.

Amikor még fent voltam, hányingert kaptam a sok anyukától akik minden nap 8 képet felraktak a gyerekről. Áronka most evett, Áronkával sétálunk, Áronka most szrt...

2019. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
Terhes pocakos kepet en sem posztoltam. 1-2 hetente rakom ki napomnak amikor epp szundizik es kis edes,vagy amikor a csaladdal van. Osszesen 3 kepet raktam ki eddig rola 3 honap alatt. Termeszetesen elbuszkelkedtem vele,de persze annyira nem szoktam kifele pakolni. Egyik baratnom majdnem egyidoben szult velem na o minden nap minimum 3-4 kep, az kicsit tulzas de persze az o elete az o babaja. Az edesanyja vagyok elbuszkelkedtem vele es amikor olyan edes hogy masnak is latnia kell akkor 24 orara kiteszem. De ennyi. Azt viszont nem szeretem ha valaki kerdezes nelkul fenykepezgeti illetve felrakja! Anyosom sajnos ilyen,amikor nem lattam sunyi modon fotozgatta aztan hazament es a kepeket viszont lattam a facebookon,ebbol galiba is volt mert nem tetszett neki hogy nekem nem jon be ez a sunyi viselkedes. Mas megkerdezte mindig hogy hozza nyulhat-e vagy lefotozhatja-e,na o nem! Pedig ez a minimum szerintem. De nemszamit. Aki szeretne latni jojjon el,ugy vagyok vele.
2019. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Én is büszke vagyok a gyerekeimre, nagyon is, mégsem osztok meg képeket róluk. Instagramot nem használok. /31 éves vagyok, szóval nem mondanám, h idős korosztály/. FB-ot is inkább információszerzésre használom. Pl. az ovi is azon keresztül kommunikál. És gáz, hogy rákényszeríti a szülöket arra, hogy fbozzanak. Gáz, hogy vannak, akik feltesznek 5-10-20 képet is egy-egy kirándulásról, utazásról, a családról. Miért kell ezt? Nem magánügy? Nem az emlékek gyújtése a lényeg? H együtt legyünk? Nem a család a lényeg? Miért kell erről másnak tudnia? Mi ez a közlési kényszer, h mindig be kell csekkolni, hogy ki-hol van? Miért kell a látszat? A külcsín? Miért fontos az, hogy mások mit gondolnak rólunk? Aztán ennek a nagy "boldosgának" a fele sem igaz. Szomszádasszony konkrétan szorongással és enyhe depresszióval küzd, mégis Napi szinten osztja meg, hogy ő milyen boldog és nagyszerű az élete. Persze jönnek a pozitív visszajelzések. Bírom mikor egy kép alá 10 nő odaír, hogy milyen szép vagy :D Jaj, mekkora kamuvilág. Na emiatt nem csinálom. És szeretném, ha a gyerekeim is két lábbal állnának a földön. Éljék meg a pillanatokat, éljék a saját életüket, éljék meg az álmaikat és ne azzal foglalkozzanak, hogy ki mit gondol róluk. 1 életünk van, az idő gyorsan múlik. Nem szoktam kommentelni, de ez a téma nagyon fel tud húzni és szórom az igét, hátha valakinek felnyílik a szeme. Nagyon szívesen belemegyek intelligens vitába is. És nem, nem vagyok a technika ellen. Játszik a gyerek Xbox-szal, tudja használni az iPad-et. Még mielőtt valaki..... Sztem az ehhez való hozzáállás nagyban függ attól, hogy ki hol tart agyban. És most nem azt mondom, hogy intelligencia függvénye, inkább talán, hogy ki mennyire figyel befelé, kinek milyen érték szerint él, ki mennyire fogta fel,hogy mi is a fontos az életben. És igen, úgy gondolom, hogy az egész FB-os kép/poszt/cikk... egyéb hülyeség osztogatás mögött ilyen komoly dolgok állnak.
2019. jún. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem igazán tartom jónak, mert magánügy. Egyszerűen nem szeretném, hogy bárkihez eljuthasson.

Egy két művészi kép instára mehet, évente párszor mintegy fotóalbumként, de az is privátra van állítva. Facet már nem használom, oda semmit.

Amúgy követek más anyukákat és borzasztónak találom, hogy hisztiző gyerekről meg szétfsott pelenkáról osztanak meg képeket videókat. Mert szerintük milyen vicces és cuki. Engem ez ledöbbent. Nem ítélkezem, csak sokkol. Nem hinném, hogy ilyen van, ha nem a saját szememmel látnám.

2019. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

#2 és #8-as Valaszolóval is egyetértek.


Én korábban úgy fél évente osztottam meg valamit. (Instám nekem sincs, szintén 31 éves vagyok) Terhesen egy darab pocakos képet sem osztottam meg, mindenki tudta hogy terhes vagyok aki részt vesz a napi életemben. Aztán mikor megszületett akkor két nappal később kiraktam egy fotót amin nem is igazán látszott, mert úgy tartottam. A sok haja, a pici keze és az én kezem látszik igazából. Sokan megdöbbentek, volt aki képes volt felhívni, hogy nem is tudta hogy terhes vagyok.. Honnan is tudta volna ha évek óta nem kerestük egymást. Mert ugye ami nincs kint fb-on az nem is létezik... Na mindegy, amióta itt a fiam azóta kb havonta egy képet osztok meg. Szóval önmagamhoz képest sokat posztolok. De ismerem magam, hogy ez is lecseng majd. Szerintem mire egy éves lesz annyira megszokom hogy ő itt van és nem kell mutogatni, hogy a havi egy vissza fog csökkenni pár havonta egyre. Amúgy én pl zárolom idővel a képeket róla. Átállítom a láthatóságot, hogy csak én lássam, hogy ne lehessen visszakeresni.

2019. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!