Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Két ugyanolyan nevű baba egy családba?

Pár hónap eltéréssel várjuk a babánkat mi is és a férjem nővére is. Kiderült, hogy ugyanazt a keresztnevet szeretnénk. A vezetéknév nyilván más. Mit gondoltok, ti bevállalnátok? Az a baj, hogy nekünk ez a név nagyon fontos, kb 5 éve megbeszéltük, hogy ez lesz. Ugyanakkor olyan béna hogy egyszerre két ugyanolyan nevű baba lesz nem? Nem lakunk amúgy közel egymáshoz, de jó a viszony a családban

jún. 12. 14:18  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Nekem furcsa! A nagyszülők szempontjából főleg! Nagyon zavaró lehet h mindkét unokát ugyan úgy hívják....

De ha nektek ez fontos!

Ki szül előbb?

A sógornőd h áll a klrdéshez?

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/29Időpont jún. 12. 14:23 Privát üzenet

Ha a tiéd születik előbb, ne érdekeljen.

Ha az övék, akkor választanék mást.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/29Időpont jún. 12. 14:24 Privát üzenet
Szerintem mehet, nálunk is van ilyen.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/29Időpont jún. 12. 14:25 Privát üzenet
Biztos nem adnám ugyanazt. Viszont próbálnék bociszemekkel nézni a nővéremre, hogy na de én évek óta brühühü, hátha beadja a derekát.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/29Időpont jún. 12. 14:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sajnos ő szül előbb és ragaszkodik hozzá... És a férjem is ragaszkodik hozzá, hogy emiatt nem változtatunk azon, amit régen eldöntöttünk :( pedig én már inkább hajlanék valami másra.

# 5/29Időpont jún. 12. 14:28 Privát üzenet

Ki szül először?

Amúgy szerintem nem gáz. A nagynénim lánya (tehát első unokatesóm) és köztem pont 1 hónap különbség van. Ugyanaz a nevünk. Senki sem tartotta gáznak, nekünk pedig kifejezetten tetszik, hogy egy nevünk van és egyidősek vagyunk.

Sok gyerek van a családban, igy nem is olyan feltűnő :D

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/29Időpont jún. 12. 14:28 Privát üzenet
Amúgy..ti elmondtátok, hogy azt a nevet szeretnétek és akkor döntöttek ők is amellett? Abban az esetben lehet, hogy sérelmezném egy kicsit. Viszont nem változtatnék az elhatározásomon.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/29Időpont jún. 12. 14:29 Privát üzenet
Ilyen közeli rokonság esetén nem adn!m ugyanazt. Nem igaz, hogy semmi más nem tetszik nektek.

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/29Időpont jún. 12. 14:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem mondtuk el eddig, pont emiatt..de mint kiderült ők is így álltak a dologhoz és ők is évek óta eldöntötték. Ezért nehéz elvárni tőlük, hogy változtassanak.

Amúgy engem sem zavarna annyira, ha nem lennének korban ennyire közel egymáshoz. De így idegesít a dolog

# 9/29Időpont jún. 12. 14:32 Privát üzenet
Ebben az esetben elgondolkodnék a két keresztnéven és megkérném sógornőmet is, hogy adjon 2 nevet a gyereknek. szvsz ez egy jó kompromisszum, senki nem mond le a névről, de mégis mindenki választ másikat, ráadásul nagyszülők is könnyebben veszik az akadályt, ami az azonos névvel érkezik.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/29Időpont jún. 12. 14:33 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ugyanolyan cumi, mégsem egyforma?
Anyukák, milyen a viszonyotok anyóssal? Változott a baba óta, jobb lett, rosszabb, ugyanolyan? Sokat szól bele a dolgotokba?
Minden baba ugyanolyan jókedvű ha egészséges? Vagy vannak jobb kedvű babák és kevésbé jókedvűek? Ez mitől függ? Vagy ha nem olyan jókedvű, akkor nem is egészséges?
Milyen rugalmas hordozókendőt válasszak 5 hetes babámnak? (nézzétek meg légyszi a képeket) Ezek ugyanolyan hordozók? Melyik a legjobb? Első baba, első hordozás :-)
Anyukák, a kerítés járókája (babakarám) ugyanolyan stabil mint egy hagyományos járóka? Ha rángatja a baba, nem dől fel?
Amikor nagyon kevés a korkülönbség két baba között, lehet az ember ugyanolyan türelmes a másodikkal, amilyen az elsövel volt? Tapasztalatok?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!