Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két ugyanolyan nevű baba egy...

Két ugyanolyan nevű baba egy családba?

Figyelt kérdés
Pár hónap eltéréssel várjuk a babánkat mi is és a férjem nővére is. Kiderült, hogy ugyanazt a keresztnevet szeretnénk. A vezetéknév nyilván más. Mit gondoltok, ti bevállalnátok? Az a baj, hogy nekünk ez a név nagyon fontos, kb 5 éve megbeszéltük, hogy ez lesz. Ugyanakkor olyan béna hogy egyszerre két ugyanolyan nevű baba lesz nem? Nem lakunk amúgy közel egymáshoz, de jó a viszony a családban
2019. jún. 12. 14:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

Nekem furcsa! A nagyszülők szempontjából főleg! Nagyon zavaró lehet h mindkét unokát ugyan úgy hívják....

De ha nektek ez fontos!

Ki szül előbb?

A sógornőd h áll a klrdéshez?

2019. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%

Ha a tiéd születik előbb, ne érdekeljen.


Ha az övék, akkor választanék mást.

2019. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem mehet, nálunk is van ilyen.
2019. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
60%
Biztos nem adnám ugyanazt. Viszont próbálnék bociszemekkel nézni a nővéremre, hogy na de én évek óta brühühü, hátha beadja a derekát.
2019. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Sajnos ő szül előbb és ragaszkodik hozzá... És a férjem is ragaszkodik hozzá, hogy emiatt nem változtatunk azon, amit régen eldöntöttünk :( pedig én már inkább hajlanék valami másra.
2019. jún. 12. 14:28
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Ki szül először?


Amúgy szerintem nem gáz. A nagynénim lánya (tehát első unokatesóm) és köztem pont 1 hónap különbség van. Ugyanaz a nevünk. Senki sem tartotta gáznak, nekünk pedig kifejezetten tetszik, hogy egy nevünk van és egyidősek vagyunk.

Sok gyerek van a családban, igy nem is olyan feltűnő :D

2019. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy..ti elmondtátok, hogy azt a nevet szeretnétek és akkor döntöttek ők is amellett? Abban az esetben lehet, hogy sérelmezném egy kicsit. Viszont nem változtatnék az elhatározásomon.
2019. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen közeli rokonság esetén nem adn!m ugyanazt. Nem igaz, hogy semmi más nem tetszik nektek.
2019. jún. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nem mondtuk el eddig, pont emiatt..de mint kiderült ők is így álltak a dologhoz és ők is évek óta eldöntötték. Ezért nehéz elvárni tőlük, hogy változtassanak.

Amúgy engem sem zavarna annyira, ha nem lennének korban ennyire közel egymáshoz. De így idegesít a dolog

2019. jún. 12. 14:32
 10/29 anonim ***** válasza:
28%
Ebben az esetben elgondolkodnék a két keresztnéven és megkérném sógornőmet is, hogy adjon 2 nevet a gyereknek. szvsz ez egy jó kompromisszum, senki nem mond le a névről, de mégis mindenki választ másikat, ráadásul nagyszülők is könnyebben veszik az akadályt, ami az azonos névvel érkezik.
2019. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!