Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két ugyanolyan nevű baba egy...

Két ugyanolyan nevű baba egy családba?

Figyelt kérdés
Pár hónap eltéréssel várjuk a babánkat mi is és a férjem nővére is. Kiderült, hogy ugyanazt a keresztnevet szeretnénk. A vezetéknév nyilván más. Mit gondoltok, ti bevállalnátok? Az a baj, hogy nekünk ez a név nagyon fontos, kb 5 éve megbeszéltük, hogy ez lesz. Ugyanakkor olyan béna hogy egyszerre két ugyanolyan nevű baba lesz nem? Nem lakunk amúgy közel egymáshoz, de jó a viszony a családban
2019. jún. 12. 14:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk vannak ugyanolyan nevek a családban.

Anyám Mária, ahogy a sógornője, anyósa, volt anyósa, a szomszéd néni, meg a fél lakótelep 60 körül. A Kriszta is ilyen, van a rokonságban 6 nő a harmincas korosztályból, és egy kamasz. Sógornőm, testvérem, a tesóm barátnője, stb.

Ugyanez a helyzet a Péterrel és a Noémivel. A tesóm Peti, a felesége Noémi, és az egyik nővérünk is.

Nem mondom, hogy nem kényelmetlen néha egy családi összejövetelen, hogy vágyunk 42-en, és mindenki Péter, Marcsi, Kriszti vagy Noémi, de megoldjuk.

A fiamnak direkt ritka nevet kerestem, erre a legjobb barátját is úgy hívják. Ők lettek a suliban a dupla Vé.

Ezek után egy percig sem aggódnék, ha két gyerek a rokonságban ugyanazt a keresztnevet kapja. Nincs olyan, hogy egy név a tiéd, és más nem használhatja.

2019. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
84%
Hát így elég patthelyzet, hogy egyikőtök sem tudott a másik évek óta dédelgetett, előre tervezett keresztnév miatt. Senki nem tehet róla. Tényleg nincs semmi más ötletetek, ami még szóba jöhet? Vagy - mivel írod, hogy jó a viszony -, esetleg kérdezd meg őt, hátha változtatnak.
2019. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha más a vezetéknév nem zavarna. Majd máshogy becézik őket a nagyszülők.PL A Zsuzsannabol lesz Zsuzsi meg Zsuzso
2019. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Elárulod a nevet? Szerintem nézz mellé még egyet és nem gáz. Amúgy nagyanyám közeli családja is tele volt ansrással. Annyiban kellemetlen volt, hogy közel laktak így agyonbecézték őket, hogy megkülönbáutessék. De még fiatalabb ugyanolyan nevű uncsitesokat is ismerek. Szerintem az jó, ha adsz mellé még egy nevet és akkor nem lesz az, hogy az egyik az Emmácska a másik a Kisemma. Ha nem a tued lesz mondjuk Emma Róza.
2019. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
20%
Nem is volna gond a két ugyanolyan keresztnév, mert írod, hogy távolabb laktok egymástól, ez egyedül a nagyszülőknek lehet gond, ha megkérdezik, hogy hívják az unokáit. Példa: Mama, vagy papa újságolja: két unokám született nemrég. Tényleg? Örülök. És hogy hívják őket? Egyik Diána. És a másik? ÖÖöö, ő is Diána. Így tényleg kicsit fura.
2019. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
93%

Utolso!


Mondjuk értelmes ember válasza erre a kerdesre, hogy "mindkettő Diana- egyikük Köves Diána a másikuk pedig Szilágyi Diana"

2019. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

Most ha mindkettőtöknek az tetszik, miért ne? Lehet máshogy becézni őket (Balu-Bazsi, Gabi-Gabcsi, Feri-Fecó, Bori-Borka). Ha meg olyan név, amit nem igazán szoktak, pl Anna, akkor sincs semmi gond. Kialakul, hogy kit hogy szólítnak, mikor együtt vannak. Egyik göndör hajú, hát lesz Bongyi, a másik szeplős, lesz Pötyi. (Jó, nyilván nem pont így,de érted:D) Lesznek egyedi külső és belső tulajdonságaik, amik alapján lehet becenevük. Vagy ha megegyeztek, hogy mindketten adtok még egy nevet, amivel lehet közös becenevet kitalálni, az is működhet:

Borbála Róza - Lari

És Borbála Anna -Lana


Oviban, suliban is lehet gyerek, akit ugyanúgy hivnak. Nálunk volt néhány Márk, Petra, Anna, Viki, Kata, Nóra, Dominik... aztán mégis tudtuk általában kiről van szó.

2019. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet becézni a nevet? Szerintem egyébként nem olyan nagy tragédia, max a nagyszülők adnak becenevet nekik.
2019. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanaz a nevem, mint a legidősebb unokatestvéremnek. Igaz, hogy közöttünk 5 év van, de engem soha nem zavart, és úgy tudom, őt sem. Kb. havonta egyszer találkozunk, de mivel sokféleképpen lehet becézni a keresztnevünket, senkinek nincs gondja ezzel a családban.


Szerintem akkor sem lenne baj, ha egyidősek. Elsőre kicsit furcsa. Lehet, hogy kapsz néhány megjegyzést a rokonoktól, amiért ugyanaz a neve. De úgyis kapnál, mert a gyerekvállalás ezzel jár. Mindig lesz valaki, aki szerint túl modern/túl régies/szokatlan hangzású/tucat nevet választottatok, de ez csak az első hónapban érdekes, aztán megszokják. Nektek viszont egész életetekben ezt a nevet kell használni, úgyhogy ha megvan a tökéletes, ne adjátok fel emiatt.


Ha ti nem is adtok nekik egyforma nevet, könnyen lehet, hogy megismerkedik majd ugyanolyan nevűvel, akivel sokkal szorosabb viszonyban lesz, mint az unokatesóval. Én biztosan azt a nevet adnám, amit mindketten nagyon szeretnénk.

2019. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm azt szereti ha Annamáriának szólitják. Nem tűri ha becézik, sőt még fel is háborodik rajta. Én viszont határozottan az Annamarit szeretem, igy nálunk nincs ilyen probléma.
2019. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!