Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan sértődött meg a férjem?

Jogosan sértődött meg a férjem?

Figyelt kérdés

Három hónapos a kislányunk és pár hete fogadunk olyan látogatókat is, akik nem tartoznak a legszűkebb családi/baráti körbe.

Eddig ezeken a találkozókon mindig itthon volt mindegyikünk.

Nekem van egy barátnőm, akit a férjem egyáltalán nem ismer, soha nem találkoztak. Ő egy ex-munkatársam, akivel évekkel ezelőtt dolgoztam együtt, azóta néhány havonta találkozunk, de soha nem egymás otthonában, hanem kávézóban, sétálni stb. De túl szoros kapcsolat nincs, van hogy hetekig nem beszélünk egyáltalán. (Nem azért mert összeveszünk, csak ilyen a kapcsolatunk, így alakult.) Szóval a férjem még nem is találkozott vele, persze tud a létezésről, ha ezzel a barátnőmmel találkoztam mindig mondtam, hogy XY-nal megyek mászkálni.

Na szóval a barátnőm jelezte, hogy szívesen megnézné a babát és találtunk egy időpontot ami mindkettőnknek jó (nem egyszerű, mert ő két munkahelyen dolgozik), megbeszéltük hogy akkor idejön kicsit aztán majd lemegyünk együtt sétálni, beszélgetni. De nincs is sok ideje és nem ez a klasszikus babalátogatás-vendégfogadás.

Na ez az időpont egy pont olyan nap, amikor a férjem nem lesz itthon este egy céges rendezvény miatt. Én ezt nem éreztem problémának, hiszen a lány csak az én ismerősöm. Persze ha itthon lenne a férjem, szívesen bemutatnám őket egymásnak, nem zavarna, legalább ő is megismerné, de szerintem az sem probléma, ha csak én leszek itthon a babával.

A férjem viszont kiakadt, hogy nem illik úgy babalátogatóba hívni valakit, hogy csak anyuka van otthon, hogy néz ez ki, meg amúgy is szívesen megismerné ezt a barátnőmet, stb.

Mondtam neki, hogy biztos lesz még alkalom, fog még jönni barátnőm későn is, de szerinte nagyon furcsa ha az első babalátogatás alkalmával ő nincs itt... És szeretné ha nem arra a napra tennénk a találkozót. Viszont akkor hetekig is csúszhat a program, mire találunk olyan napot, ami mindenkinek jó...

És amúgy is, a férjem a baba születése óta általában nélkülem találkozik a barátaival, haverjaival (kivéve mikor konkrétan babalátogatóba jönnek), én nem találkozhatok nélküle senkivel...? Örülök ha jön valaki, mert jólesik a beszélgetés, másfajta program néha a babázás mellett, és ha erre most lenne lehetőség, nem mondanám le csak azért, mert ő nincs itthon...


Nektek erről mi a véleményetek? Mert lehet hogy én látom rosszul, ezért szeretnék kívülálló véleményeket is olvasni.


2019. jún. 12. 17:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz eldönteni, hogy ki a csecsemő a családban. A gyereketek vagy a férjed. Talán úgy helyes, hogy kettő is van nálatok jelenleg. Férfi létemre mondom, örülnék, ha lenne saját programod és nekem is néha. Nem is értem a férjed.
2019. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha a férjed egyedül elmehet a céges buliba akkor te is a barátnőddel találkozhatsz a férjed nélkül!

Nem egészséges dolog amit tőled vár el a párod!

Szerintem most kellene fixálnod,hogy hetente vagy 2 hetente kapsz kimenőt! A gyerek mellett is nagyon fontos lenne ha te is ki tudnál kapcsolódni.

A férjed féltékeny?

Ne engedd,hogy a férjed teljesen lekorlátozzon téged! Ha mást nem akkor vásárlás,ügyintézés alatt találkozz a barátnőddel:elmondhatod a férjednek,hogy őt úgysem érdekli a főzés,divat,gyereknevelés,szerintem egy férfi jelenléte akadályozza,gátolja két nő közötti beszélgetést!!!!

2019. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt mondja, nem az a baj, hogy van külön programom és nélküle találkozom másokkal, hanem konkrétan az, hogy ez a barátnőm most először látja a babát, ergo ez egy babalátogatás (nem csak barátnős találkozás), az meg szerinte családi program, amin neki is ott kellene lennie.
2019. jún. 12. 17:27
 4/15 A kérdező kommentje:
Szóval az nem zavarja, ha olyan ismerősök jönnek hozzám, akik már látták a babát (mikor ő is itt volt...)
2019. jún. 12. 17:28
 5/15 anonim válasza:
12%
Szerintem jogos. Inkabb azt mondd meg a ferjednek, hogy ez nem kifejezetten babalatogato, hanem amugy is talalkoznatok. A baba az ove is es ha a bebi csodajara jarnak az emberek hozzatok, akkor szerintem neki is jelen kell lennie. Mas kerdes, hogy hogy mondja ezt el, de ha en lennek ferfi nekem is rosszul esne. Azt ertesd meg vele, hogy akar baba nelkul is talalkoznal ezzel a baratnoddel
2019. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Ez hiszti és cseppet sem értem. A baba nem egy tárgy amit mindkét tulajdonosának csak együtt van joga mutogatni......hány éves a férjed, 3?!
2019. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Elég nyakatekert a férjed logikája. Hol van előírva, hogy mindkettőtöknek ott kell lennie? Sehol. Félre ne értsetek, nem feminista vagyok, csak nem értem az ilyen gyerekes férfiúkat.
2019. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd neki, hohy fogja fel ugy, hogy nem babalatogatoba megy, hanem hozzad.
2019. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök hülyeség. Sose hallottam még ilyet, hogy a babát együtt kéne mutogatni a vendégeknek... o.O Pláne egy a férjed számára vadidegennek... Mitől fél, hogy szemmelverik???
2019. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
a babalátogatás nem szoros családi program....nem igazithatsz minden látogatót akkorra amikor ő is ráér,nem őt akarják látni hanem a babát...ő mit tudna ott tenni??mosolyogni a sarokban vagy jol megnézi magának a barátnőt???nemáááá...
2019. jún. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!