Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni egy pici...

Mit lehet tenni egy pici babával ebben a melegben?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a kisfiunk, panelban lakunk, iszonyatosan felmelegszik a lakás. Albérlet sajnos. Van egy légkondi, de a baba szobájában, így azt nem használnám, de így meg lehet bolondulni konkrétan. Tervezzük hogy beszereltetünk egy másikat valahova, ha egyáltalán lehet, de nem két perc és nem kevés pénz...


Hogy nekünk szar a helyzet, az egy dolog, de a kisbaba is iszonyatosan szenved. Izzad, meleg, egy szál pelenkában van, ennél lejjebb nem tudom öltöztetni. Egész nap cicizne, gondolom szomjas folyamatosan, ez megoldható persze de a szoptatás is baromi gusztustalan így összeizzadva és már semmi intimet nem érzek... Eddig sem volt jó alvó, de ma gyakorlatilag semmit nem aludt, csak 10-15 perceket rajtam, gondolom zavarja a meleg ebben is.

Úgy összességében kezd kiborítani, hogy elkezdett mosolyogni az utóbbi időben, de amióta bejött a full kánikula max naponta egyszer-kétszer pár pillanatra mosolyog megint, mert kínlódik, sír, fáradt, minden baja van, én meg már kikészülök hogy nem tudok rajta segíteni és nincs kiegyensúlyozott babám...


Mi a fenét tehetnék amíg a légkondi helyzet rendeződik (ha egyáltalán rendeződik)? Szoptatom, vetkőztetem, sétálni csak korán reggel tudunk (ha sikerül úgy alakítani a napirendet, de nem mindig sikerül).


2019. jún. 12. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Nyugodtan használhatnád a klímát szenvedés helyett.

Ha ki van takarítva és nem 20 fokra hűtesz, hanem a mostani hőségben kb. 25-re, akkor semmi baja nem lesz.

2019. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Nyugodtan használd a klímát. Ne ababát fújja és ennyi.

Pancsoltadhatod őt. Sőtétítsd ba a lakást

2019. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Kapcsold be a klímát. Felfelé kell irányítani és kész.
2019. jún. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Mi is használtuk a klímát, nem raktam alá a kiságyat, ha ki van takarítva, akkor minden oké lesz.
2019. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
még nincs kitakarítva. orvos sem ajánlotta hogy ott klímázzunk, pici szoba.
2019. jún. 12. 18:02
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg lehűtöd a klímával a szobát, vidd a babát máshova, aztán kapcsold ki.
2019. jún. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Menjetek ki a szabadba, amikor elkezd pokolivá válni a meleg, ha lehet, autóval egy fás parkba vagy erdőbe. Vigyél hordozót, babakocsit, pokrócot, mindent, ami otthon alkalmas neki pihenésre.

Előtte kend be naptejjel még a ruhával fedett részeit is. Adj rá UV szűrős napkalapot mindig amikor nem egyértelműen fedett helyen van.

Olyan helyre menjetek, ahol tudsz szoptatni, de hétköznap délelőtt parkos részen ez senkit nem zavar (én szégyenlős vagyok, de ma simán az erdőben szoptattam, senki nem járt arra).

Vigyázz még a szúnxogokra, itt felénk most sok van, viszont a babakocsinak szúnyoghálója is van.

Legyetek kint pár órát, sétálgassatok, mindent tudsz vele amit otthon. Pl. ringatni, picit kivenni és mutogatni neki a világot, altatni, tisztázni.

Ez alatt az idő alatt otthon sötétíts be ahogy tudsz, csukj be minden ablakot.

Pár nap alatt megszokja a baba a tartós kinti létet.

Délután már pár ventilátor is segít illetve estétől hajnalig nagyra nyitott ablakok.

Vehetsz neki un napozót is, az nagyon laza kis ruhácska.

2019. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk kitakarítattod a klímát, aztán bekapcsolod.
2019. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ez lesz, kitakaríttatjuk, amíg bekapcsolom átviszem a babát, és csak aludni be a kiságyba...és közben megpróbálunk értelmes helyre is szereltetni egyet...

Csak ki tudja ez mind mikor lesz meg, és addig lehet-e tenni valamit..

Fürdést utálja egyelőre, meg ugye még nem ül, most még egyedül nem is szoktam fürdetni csak ketten szoktuk.


Kimenni jó ötlet, bár az autót a párom elviszi a munkahelyére, de megpróbálok nézni valami helyet ahova gyalog is eljutunk.

2019. jún. 12. 20:12
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

1. Vegyetek pár ventillátort, kb 5ezerért kaphattok darabját.

2. Ha fúj a szél mehet a kereszthuzat főleg reggel, délelőtt és a délutáni órákban.

3. Menjetek ki korán reggel sétálni, éa délután is.

4. Pancsoltasd akár 2-3 alkalommal is.

5. Naptejet nem lehet használni ekkora babáknál.

6. Csavarogjatok sokat, és tényleg nyugodtan használd a klímát 25 fokon picit.

2019. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!