Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha még mindig nincs...

Nagy baj, ha még mindig nincs napirendünk?

Figyelt kérdés

Egyáltalán, miért lett ez ilyen fontos. A mi szüleink sem tartottak napirendet. Legalábbis az enyémek biztos nem, 34 évvel ezelőtt. Mégsem gondolom, hogy bármiféle hátrányom származott volna belőle. Kifejezetten kiegyensúlyozott baba és kisgyerek voltam.

A fiam 7 hónapos. Ami biztos fix minden nap az a fürdés és a vacsora időpontja.Meg 4 óránként éhezik meg, de mivel mindig más időpontban kel így ezek sem esnek mindig ugyanakkorra.

A nappali alvása katasztrófa. Teljesen kiszámíthatatlan. Van, hogy 3x alszik rövidet (néha 4x), de időnként csak 1x hosszabbat.

Így minden napunk más. Gyógytornára is járunk. Minden héten másik nap.

A védőnő a napirenddel szekál mindig.

Ez tényleg ennyire fontos lenne? Vagy engedjem el és majd kialakul?


2019. jún. 13. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Engedd el, kialakul! Figyelj, a furdes, ha meg van fixen az mar nagyon jo szerintem, foleg, ha emelle meg a vacsi is, utana alvas, akkor onnan tudhatja, hogy most vege a napnak, pihi van. Neked se mindig egyforma a napod, neki is valtozhat a kedve attol, mert baba.

:)

2019. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. Nálunk csak az a kb napirend, hogy attól számítva ahogy felébred 2-3 óra múlva alszik legtöbbször 1,5-2 órát, majd 4 óra múlva alszik újra 20-30 percet. Fürdés pedig 8kor. Ja és 3 óránként eszik. 9 hónapos
2019. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Igaz az én babám még csak 1 hónapos, de már most nem gondolom hogy rá kéne erőszakolni bármekkora babára a napirendet... az jó, ha megvan a fürdés, öltözés, ilyenek, olyan szempontból jó a napirend hogy ők maguk biztonságosnak érzik a dolgokat tőle, van egy megszokás...az viszon t hogy mikor alszik és mikor éhes azt bízzuk a babára :) szerintem.

Amúgy az én anyám tartotta a napirendet (28 éve), semmi előnyöm nem származott belőle, nyugtalan, hiperaktív gyerek voltam, most meg szorongó felnőtt...

2019. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünl minimális napirendünk van csak. Ez annyit takar, hogy 2x alszik 1 nap. Delelott 1 orát, delután meg 3at. Plusz az esti pancsi. Más ninca megszabva, ezt is ő alakitotta magának, semmit nem eröltettem rá. 4,5 hos és ennyi idő alatt alakult ki. A nagyhoz orat lehetett volna allitani, annyira fixen evett aludt meg minden. Az konnyebb volt.
2019. jún. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk kialakult magától 🙂 de ha boldog a kicsi akkor felesleges erőltetni.
2019. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!