Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem alszik ejszaka a 6...

Miert nem alszik ejszaka a 6 honapos babam?

Figyelt kérdés
Leirom reszletesen hogyan jutottunk addig, hogy ejszaka gyakorlatilag tobbet altatunk mint alszunk. Amikor megszuletett nagyon keveset aludt napkozbe, ejjel meg max 3szor kelt enni es mire elertuk a 2 honapot, siman aludt ejjel 6-8 orat is egyszerre (en a mazlista). Aztan 3 honapos utan valami tortent es elkezdett ebredezni egyre tobbszor, szokszor orankent is megebredt es ez azota is igy van. Etetni csak minimum 3 ora eltelte utan szoktam, hogy ne terheljem tul a pocakjat, mert akkor azert nem tud pihenni. A koztes ebredesekkor magamhoz veszem s ugy altatom vissza. Probaltam hagyni hatha magatol visszaalszik, de a csendes ebredesbol fel ora eltete utan legfennebb orditas lett, aztan meg meg nehezebben sikerult visszaaltatni. Reggel 8 korul ebred, de olyankor ugy tunik kipihent es nyugodt, semmi jele az ejszakai kinlodasnak (az csak rajtam latszik). Napkozbe 2 szer alszik 1 vagy 1,5 orat. Segitsetek mit tudnek csinalni, hogy minden olyan legyen mint regen, valamit elrontottam? Vagy elobb-utobb magatol rendezodik? Vagy ez akar normalis is lehet? Vannak olyan ejszakak, amikor a fogzas miatt ebred, de akkor azt egyertelmuen latom, hogy azert nyugos, de mi van masok, amikor siman siras nelkul ebred es akar jatszani is lenne kedve?!
2019. jún. 14. 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen nappali ingernek van kiteve? Delutan el tudjatok lazitani? En ugy szoktam, hogy delelott porges, foglalkozas, delutan mar csak beszelgetek vele, simogatom, kezben van, furcsi, vacsi es alvas.

Egyebkent az is benne van a dologban, hogy a babak nagyon sokat valtoznak, akar egyik honaprol a masikra, most mar erdeklodobb, nyitottabb, jobban felfogja, hogy valami tortenik korulotte. Peldaul az en 4,5 honapos babam 3 honapos koraig gond nelkul oltoztetve volt, eljott a 4. Honap es mintha elvagtak volna, elkezd nyugoskodni, ha oltoztetem, vagy ha egyaltalan beteszem a kisagyba kifesziti magat... szerintem ez mind azert van, mert mar jobban erzekelik a kulvilagot, minden erdekes stb.

Le fog o errol szokni szerintem. Plusz erzi rajtad a feszkot emiatt, nagyon intuitivek a babak... ezert szoktak nekem is mondani, hogy a gyerek elott nincs titkom.


Egy probat meger az, ha este kicsit ringatod lefekves elott, bar azt neked kell latnod, mi az, amitol megnyugszik, ellazitja este.


Masreszt pedig ott a mozgasfejlodes is. Ha valami ujat tanulnak es lelkesen csinaljak almukban az is felkelti oket. Nalunk is volt ilyen. Hajnal 3kor felebredt, evett, az istenert sem akart vissza aludni, vigyorgott, fordult a hasara. Aztan elsotetitettem a pici fenyt is, egy ideig mozgolodott aztan vissza aludt. Fel a fejjel, valtozik o meg!

2019. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy megkezdödött a fogzás nála?
2019. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!