Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor igy lehet vagy igy...

Most akkor igy lehet vagy igy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 honapos baba anyukaja vagyok es az volna a kerdes, hogy meset HALLGATNI telefonrol most artalmas e vagy sem egy ilyen pici babanak? Bekapcsolasnal leforditom a telefont, ha esetleg mozgokepes a mese (micimacko, frakk stb..). Illetve, ha allokepes a mese, azt nezheti? Delelott foglalkozok vele igy, este pedig konyvbol olvasok, mondokazok neki, sokat enekelek.


Csak olvastam, hogy azert nem jo nekik, mert sok inger eri oket es kesobb jon ki ennek a kovetkezmenye


2019. jún. 14. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

4 hónaposnál még korainak érzem az állóképe mesét is, DE!


Ha nem első gyerek, el tudom képzelni azt a szituációt, amikor Te nem tudsz mellette lenni, és akkor semmivel sem rosszabb a hangoskönyv, lefordított telefon, állóképes mese, mint a rezgős-zenélős pihenőszék például. Szerintem.


Első gyereknél sem fogsz ártani neki természetesen ennyivel, csak ott még kevesebb a létjogosultsága talán.


De nem vagyok álszent, nálunk a második, harmadik gyerek utazásokkor az autóban már egészen kicsi korától hallgatta a hangoskönyveket, gyerekdalokat, és nagyban segítettek, hogy elaludjanak például:)

2019. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elso baba! Igyekszem eltakarni a kepernyot. Persze, ha pont megy a tv is este a szobaban akkor nem oda nezetni (bar sajnos elegge erdeklodoen nezne..). A hangoskonyv mesekre esett igy a valasztas, ugyebar zenehallgatas. Koszi a valaszt :)
2019. jún. 14. 12:20
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Természetesen a hangoskönyv, zenehallgatás nem ártalmas egy újszülöttnek sem, de nagy eséllyel nem fogja érdekelni. Állóképes mesét 1 évesen már biztosan nézett, pár percig kötötte le.
2019. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem ártalmas, csak legyen csend is sokszor. Ne szóljon mindig valami.
2019. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Ezeknél a nagy tv elleneseknél nem is értem miért van tv. Dobják ki. A telefont meg húzzák le a WC-n, hisz az is ártalmas, minek használják. Mikro, laptop kuka. Rádió maradhat az már csak nem árt??!
2019. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk speciel nincs TV, de van mesenézés, általunk megválasztott meséket nézhetnek a gyerekek, nem csak úgy bekapcsoljuk nekik a TV-t, reklámokkal együtt. Viszont ez nem úgy működik, hogy aki nem nézet TV-t a gyerekével, az maga se TV-zzen. Ez butaság. Kávét sem adok a gyerekeknek, egy pohár vörösbort sem a vacsorához, mert nem neki való, és másképp hat rá, mint egy felnőttre. Akrcsak a TV, főleg kontrollálatlan mennyiségben. EZ természetesen a kérdezőre nem vonatkozik.
2019. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Értem én csak kicsit túlreagáltam, bocsi. Régen volt egy kérdésem, napi kB. 10 percet néz mesét a pici, sok kis részletben, megkérdeztem baj-e. Kár volt... Leharapták a fejem. Azóta is amikor van ilyen kérdés mindig annyira de annyira ellenzik. Tegnap egy napi 20 perc mese baj-e kérdés volt. Nem hiszem hogy ennyi árthat. Az olyan kevés idő. Mégis volt aki lehülyézte a kérdező.
2019. jún. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

7, aki egy 4 hónapos gyereket nem tud lefoglalni mással, mint tévével - a tegnapi kérdésben ez volt -, az valóban hülye.


Most komolyan! Ez a legegyszerűbb korszak a gyereknevelésben. Egy 4 hónapos még ott marad, ahol lerakod. Nem pakolja ki a szekrényt, nem akar inni a wc-ből, nem nyalogatja a kutyatálat, nem ugrik ki az ablakon és nem is hisztizik... Aki egy 4 hónapossal máshogy nem boldogul, kár volt gyereket vállalnia.


Kérdező, mondd mi értelme van mesét hallgattatni vele?

A meseolvasásnak az az értelme, hogy látja közben a szádat, a mimikádat. Ezért járul hozzá a beszédfejlődéshez (+ a te hangod megnyugtatja). A hangos könyv nem segít, érteni meg még nem érti. Ez nem foglalkozás.

2019. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szereti nagyon, gagyog. Termeszetesen em is meselek neki. Mikor pedig dolgom van akkor sokat beszelek hozza, mert nyavog. Van mikor a babakocsiban van egy jatekkal es nyafog, akkor eneklek neki valamit. Koszi a valaszokat.


Azert is hallgatjuk a hangoskonyvet, illetve zenet, mert vannak dalok, amiket meg nem tudok, igy, ha parszor hallgatjuk, a fenn emlitett konyhas idoben tudom enekelni neki.

2019. jún. 14. 17:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Dalokat mi is hallgatunk. A hangoskönyvnek nem tudom, van-e értelme. Ha gyerekek beszélnek benne, akkor szerintem pl van. Én a 3 éves kor alatt 0 perc képernyőidő pártján vagyok amúgy.
2019. jún. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!