Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha kevesebbet szopik a...

Baj, ha kevesebbet szopik a babám a hőségben?

Figyelt kérdés

Pár napja kevesebbet eszik a 2 hónapos kisfiam, ez lehet a hőség miatt? Nekem sincs nagyon étvágyam, néha úgy kell magamba kényszerítenem az ételt, hogy azért legyen tejem.

Kisfiam szokásos adagja kb. 120-140 ml egy szopizás alatt, most inkább 90-100, de van hogy csak 80. Pedig tejem lenne, mert utána tudok még kifejni rendesen.

Látszólag jól elvan, nem sír hogy éhes lenne, ugyanúgy játszik, mosolyog.

Igény szerint szoptatott, csak anyatejes baba. Jó súlyban van, bőven vannak tartalékai.


Szerintetek rendben van ez így, vagy valami gond lehet?


2019. jún. 15. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Pont hogy többet kellene vagy legalább gyakrabban keveset, hogy a szomját oltsa.
2019. jún. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem baj, de próbáld azért folyadékkal külön kínálni őt, mégha csak pár kortyot is, de igyon.
2019. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
A tej NEM szomjoltó, ez csak hiedelem. Adj neki vizet,teát inni ebben a hőségben.
2019. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Vizet én is kínálnék neki. Kisfiamat anno kórházban 5 napi tartották infúzión mert majdnem kiszáradt. A sok okos azt mondta előtte hogy ne adjak neki vizet mert akkor nem fog szopizni meg elég a tej.....
2019. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Bár a kisfiam 4 hónapos, de 1 hete vizet adok neki. Feles pohárból, mert nem szeretnénk cumizavart (anyatejes ő is). 1-2 kortyot iszik csak napi 3 alkalommal, még szokja az ízét, szerintem te is adj neki 2 szopi között.
2019. jún. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3 A te fejedben vannak tévhitek...Az anyatej kb. 87% víz, a tej "eleje" vizes, szomjoltó, a "hátsó része" zsírosabb, táplálóbb. Egy igény szerint szoptatott babának 6 hónapos koráig nincs szüksége más folyadékra. Vagyis, ha mindig meg van szoptatva mikor kéri, és addig lehet cicin, ameddig akar, nem kell neki víz. Nyilván ha időre van etetve, nincs lehetőség megszoptatni, akkor más a helyzet.
2019. jún. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém is kevesebbet szopizik, de én adok neki mellé teát, abból tegnap 250 ml-t ivott.
2019. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!