Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszulott babak anyukait...

Koraszulott babak anyukait kerdeznem elsosorban. Valaki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A babam 33+3 napra szuletett,1 honapot voltunk korhazban aztan 2200grammal engedtek ki. Makk egeszseges. Az lenne a kerdesem hogy a ti babatok el volt maradva a normal szuletesu babak mozgasfejlodesetol stb? Igen tudom minden baba mas es van aki kesobb van aki korabban tanul meg ulni,maszni,felallni. Atlagban kerdezem hogy volt e lemaradas vagy behoztak? Es ha volt mennyivel? Sajnos a korhazban annyira riogattak folyamatosan,hogy a korababak altalaban lemaradnak tarsaiktol...
2019. jún. 15. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Szia. Nekem nem koraszülöttek a gyermekeim, de ugy gondolom a 33.hét mar nem olyan rossz. Ha le is maradnak úgyis behozzak 2-3 éves korukra a kortarsaikat.
2019. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
34 hétre születtek a gyerekeim. Egyikük sajnos a kórház mulasztása miatt súlyos agykárosodást szenvedett, így ő nagyon le van maradva. Testvérei viszont mindent időben csináltak. Van, amit korrigált kor szerinti időben, de bőven belefértek a normál tartományba. Őket mar érett koraszülötteknek mondják. Vagy ahogy nálunk fogalmaztak, ők nem is igazi koraszülöttek. Mondjuk a kislányunk ennek a nagy lazaságnak a levét issza szegény, de ez más tészta.
2019. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Barátnőm és én 2 hét különbséggel szültünk. Én babám jött előbb 40+0,az övé 33+6

Most 8 hónap körül vannak. Az enyém aki rendes időre született,még csak most kezdett kúszni. Az övé már 1 hónapja kúszik,pár napja mászik és önállóan ül.

Szóval nemhogy behozta a lemaradást,de lekörözte az én lányomat:)

Annyi csak,hogy neki még mindig több az alvás igénye,kevesebbet bír egyhuzamban ébren lenni. De szerintem ez is babafüggő.

Tornázni járnak,mert a koraszülöttekre jellemző a feszesség.

2019. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

34+2-re született a fiam. Méhen belül már kb 4 hetes lemaradásban volt. Szóval meglehetősen pici súllyal született. De szerencsére volt idő felkészülni a koraszülésre, így megkaptam mind a 3 tüdőérlelő injekciót. 9/10-es apgarral született ami egy korababához képest elég jó. Végig csak a hízásra vártunk. Még távlatokban nem tudok beszélni, mert jelenleg 7 hónapos (korrigált: 5,5 hós). Mi dévényre járunk. Mielőtt betöltötte volna a 7. hónapot elkezdett kúszni. Bár egyelőre nem túl összhangolt, de már kutyázik is. Testsúlyra és hosszra már terminusra is elérte egy kisebb súlyú újszülött méreteit. Azóta pedig teljesen átlagosak a méretei.

Sajnos nem anyatejes, nekem a fejés időszaka alatt el is apadt a tejem. De még eddig nem volt beteg.


Én amúgy nagyon javaslok egy dévény vizsgálatot. Ahol a fiam született ott a neurológusok ellenzik, de a védőnőm erősködött. És bár féltem tőle, elvittem. Azóta járunk és egyáltalán nem bánom. A volt szobatársak hallgattak a neurológusokra és nem vitték dévényeshez, és még egyik baba se csinál semmit. Ha úgy látják, hogy nincs rá szüksége úgy sem kezelik.

2019. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Annyira szoktak lemaradni, amennyit még bent kellett volna lennie, szóval nálatok 7 hét. A védőnő is mindig ezt betartva csinálta a státuszt, féléves korában mondta, hogy már nem kell mondanom a korrigált korát, behozta a lemaradást, 35. hét végén született.
2019. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia.


Nekem 35. Hétre született a fiam. Engem mondjuk nem riogattak, csak mondták ne aggodjak, ha mindent később csinál egy hónappal, mint az átlag, ez termeszetes. Kb az 5. Hónapig volt így, most meg szinte túl is teljesít. 8 honaposan állt fel es lépkedett kapaszkodva, ugyanekkor kezdett el mászni, pedig 7 hónapos lett volna ha idore jon. Most 10 hónapos múlt de már tud rovid ideig kapaszkodás nélkül állni, szerintem hamarosan elindul. Ne aggodj, olyan szépen utolérik magukat. Súlya es hosszra is behozta a lemaradást, már senki nem mondja meg róla, hogy koraszülött, pedig alacsonyabb súllyal született, mint az átlag 35 hetes baba

2019. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom anyukak,megnyugtattatok. Devenyre nem kell jarnunk szerencsere,akarhanyszor mentunk kontrollra mindig elmondta a foorvos hogy teljesen rendben van es nem merev.A sulyat es hosszat mar behozta,ezen kivul emeli szepen a fejet es gogicselget is :)
2019. jún. 15. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy 42.hétre született lányom, aki 9 hónaposan kezdett forogni, 11 hónaposan kúszott, 12 hónaposan ült, 13 hónaposan mászott és akkor állt fel és 15 hónaposan indult el. 11 hónapot jártunk Dévényre. Makk egészséges, de Nála így alakultak a dolgok. A kisfiam szeptemberben született a 33.héten, mint Neked 2300 grammal, 9 napot voltunk a kórházban. Most 9 hónapos (korrigáltan 7,5 hónapos). Ma felállt, mászik és ül:). Szóval valóban minden baba más. Figyelgetni kell és ha neadjisten tornára kell majd járnotok akkor se kell megijedni:).
2019. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!