Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik ismerősöm másfél hónapos...

Egyik ismerősöm másfél hónapos babája csont és bőr, a védőnő vagy az orvos miért nem tesz semmit?

Figyelt kérdés
Nagyon vékony a baba, pedig 4 kilóval született, de most szerintem annyi nincs. Kicsit sárga, emiatt aluszékony, alig eszik, de az ismerősöm azt mondja nem tudja felkelni enni,így 7-8 órát alszik egyhuzamban nappal is. Küldi a képet és rossz ránézni, mondom neki, hogy az én lányom is így volt, de én ébresztettem, tudom nehéz, de sikerült. Csak azt nem értem, hogy a védőnő és a gyerekorvos miért nem nyomatékosítja benne, hogy ez így nagyon rossz.
2019. jún. 17. 07:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Hat nem azert, de keltse fel... az pedig, hogy sarga nagyon nem jo. Orvos... nem is ertem, anyuka nem aggodik? 7 8 ora nappal rengeteg... foleg ilyen picinel.
2019. jún. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Azt mar nem is emlitem, hogy kb ehezik a baba..... nagyon buta az ismerosod, ha nem kelti... nem azt mondom, hogy a 3 orat percre tartsa, de ha nem kel enni a baba, igenis eroszakosabban kell kelteni. Eleg erdeked az is, hogy se a gyerekorvos, de a vedono se veszi eszre. A vedono az elso idokben hetente kijar... elkepzelhetetlen, hogy ezt nem vette eszre.
2019. jún. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Na de honnan tudod hogy a védőnővel vagy orvossal nem beszélt már?
2019. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk azzal foglalkoztak, hogy tul sokat hízik. 1 kilot havonta az elso 4 hónapban állandóan mondogattak, hogy nem jó. Látom a másik oldallal nem foglalkoznak.
2019. jún. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó honnan tudod hogy nem foglalkoznak? Sok kotnyeles ember van aki okoskodik más gyerekénél holott nem tudhatja hogy az anya és a gyerekorvos vagy védőnő már rajta vannak a témán. Nem kell ismeretek hiányában egyből károgni.
2019. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön vannak? Ott nem szoktak ennyire foglalkozni velük. 7-8 óra rengeteg, nagyon kevés ennyit ennie. Másfél hónaposan sárgának sem kellene lennie. Én bevinném a kórházba, hogy vegyenek vért. Az enyém pár naposan besárgult, én sem tudtam ébreszteni, na de másfél hónaposan?! Félő, hogy kiszárad szerencsétlen baba.
2019. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Nem értelek. Kép alapján ítéled meg, hogy alultáplált, mégis olyan dolgokat tudsz, hogy aluszékony (,ég az okát is), sárga (ez mondjuk nem derült ki, hogy diagnosztizált sárgaság, vagy csak megállapítottad színét), alig eszik, mennyit alszik...


Vagy csak az anyuka elmondására alapozol? Milyen gyakran beszéltek, és mennyit? Vagy találkozni is szoktatok?


És ha mi most jól lehurrogjuk, meg az orvost is, akkor egycsapásra meghízik? Vagy mi lesz? Akkor majd beszélsz vele erről?

2019. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

Az én lányom is átlagos újszülött volt, majd fél kilót fogyott egy hónapos korára szedte vissza a születési súlyát, picivel több volt.


Imádtam, hogy naponta összvissz 6 órát volt ébren, mondjuk neki sok rövid alvása volt, nem volt sárga sem.


Igény szerint szoptatott kicsi volt, folyamatosan ömlött belőlem a tej, az összes ébrentöltött idejében szopizott rendesen.


Aztán fél évesen dundi lett, majd átlagos, majd vékony, majd megint dundi, folyton változott kb félevente.


Jelenleg átlagos 5 éves, de pár hónapja megint vékony volt.



A gyerekek nem tartják fixen a súlyuk és nem ugyanolyan mértékben növekednek.


Lehet, hogy bekapott valami betegséget, és most többet fogyott, vagy a hőséget nem bírja, de nem tragédia, ha fogynak néha, ahogy az sem, ha híznak.


Egy újszülöttnek nem kell naponta több órát ébren lennie, az a normális, ha 4-6 órát van fenn összesen, ha nem hiszed, googlezd be.


A védőnő és a doki is biztosan látja a kicsit, megtömni nem szabad, szerintem nem csinálja rosszul az anyuka, 1 hónapos a pici, teljesen rendben van, ha a születési súlyát sikerült csak valamennyire visszaszednie, ami egyáltalán nem kevés!


4 kilós egyhónapos teljesen rendben van!


Ha a szépérzékednek nem jön be, mert a dundi babákat szereted, gondolom a tiéd az volt, akkor ne fogadj el több képet róla!

2019. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj 8-as, de nagyon nincs rendben, hogy egy ekkora baba 7-8 órákat alszik nappal is egyhuzamban. Látatlanban persze nem lehet semmi konkrétumot mondani, de egy ekkora baba csak sírással tud jelezni, vagy úgy sem, ha már nagyon legyengült. Felelőtlenség azt állítani, hogy rendben van, és biztos feltűnne valakinek, ha nem. A kérdezőnek jelezni kellene anyuka felé, ha aggályai vannak. Lehet, hogy belepofázásnak veszi valaki, de az is lehet, hogy anyukának nem tűnik fel. Én szólnék, ha esetleg nem látja orvos/védőnő, de ha látja, és mégis úgy tűnik, hogy gond van, akkor is szólnék. Inkább, minthogy valami baja legyen a gyereknek.
2019. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk mindennapos kapcsolatban, ő kért tanácsot, mert emlékezett rá, hogy anno nekem is kelteni kellett a lányomat és én elmondtam neki, hogy semmiképp se hagyja 7-8 órát aludni. Ennek 2-3 hete, akkor volt egy hónapos a baba. Tegnap egy közös ismerősünk járt náluk, aki utánuk nálunk is benézett és rögtön mondta, hogy mennyire vékony a baba és mivel ők közelebbi kapcsolatban vannak, ma valahogy próbál neki szólni, hogy sértődés se legyen belőle. Mesélte neki, hogy hiaba kapja a tanácsot, hogy ebressze, egyszerűen nem tudja, de hát ilyen jó alvó az ő fia. Abszolút nem veszi komolyan a dolgot :(
2019. jún. 17. 15:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!