Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel ösztönözhetném a férjem,...

Mivel ösztönözhetném a férjem, hogy a baba mellett is próbálja ellátni valahogy a háztartást?

Figyelt kérdés

A kislányunk 9 hónapos, egy hónappal ezelőtt váltottunk, és a férjem van otthon a picivel. Azóta káosz az életünk jóformán. Amíg én voltam otthon, kaptam a megjegyzéseket, hogy nekem mennyire könnyű, egész nap azt csinálok, amit akarok, mi az hogy nincs időm kétfogásos meleg vacsorára, vagy éppen elmenni elintézni neki az ügyeit, stb. Úgy volt beállítva, hogy én porfogónak vagyok itthon. Pedig napi 2x főztem melegételt (és nem egy 15 perces főzeléket, vagy bármi mirelitet), hetente 2-3 alkalommal sütöttem sajttortákat, cupcake-et, süteményeket. Takarítottam reggel-este, és igyekeztem rendet tartani.


Nem főz, oké. Én megoldom az étkezéseket a belvárosban, ő rendelni szokott. Ez még nem is baj, bár tény, hogy jó lenne, ha mikor hazaesek 5-6-kor, nem csak joghurt és müzliszelet lenne otthon... Viszont semmit nem csinál a házban. Ha megkérem, hogy este, amíg fürdetem a picit, pakoljon össze legalább a nappaliban-étkezőben, ki van akadva, hogy mégis minek, holnap reggel úgyis ugyanilyen kupi lesz. Vagy ha mondom, hogy a szárítógépből vegye már ki a ruhákat, és tegye a helyükre, ki van akadva, hogy én miért nem tudom megcsinálni, megvárnak azok... Azon kívül hogy ül a gyerek mellett, és figyeli ahogy játszik, semmit nem csinál. Mert hogy őt lefárasztja a gyerek egész nap, és ez amúgy sem az ő feladata. Mondom akkor kié?! Kikészít, igazából olyan, mintha munka után lenne egy másik műszakom is, takarítónőként.



#probléma #lustaság #baba mellett háztartás
2019. jún. 17. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, de ezt már az elején elrontottad és végleg. " Pedig napi 2x főztem melegételt (és nem egy 15 perces főzeléket, vagy bármi mirelitet), hetente 2-3 alkalommal sütöttem sajttortákat, cupcake-et, süteményeket. Takarítottam reggel-este, és igyekeztem rendet tartani." Ezzel meg pláne. Valószínűleg a gyerek előtt is ilyen volt. Mire számítottál? Vannak férfiak, akiket ha otthon hagynak egy időre a gyerekkel, akkor rájönnek, hogy ez nehéz meló és utána összeszedik magukat. Nyilvánvaló, hogy a te férjed nem ilyen. Ha tudja, hogy milyen egy gyerekkel otthon és ez sem ösztönzi, akkor csinálhatsz akármit.
2019. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Hat sajnos ez nehéz ügy. Igazából rá fogsz jönni, hogy meg tudsz te mindent egyedül is csinálni, viszont ő inkább csak hátráltat. Így hamar egyedülálló leszel.
2019. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Mondd neki, hogy "Mit is mondtál, Drágám?! Azt csinálok itthon a gyerek mellett, amit akarok?! Te miért nem tudod megcsinálni még a felét se annak a gyerek mellett, amit én előtte megoldottam?"

Állj a sarkadra, ő van otthon a gyerekkel, "semmi dolga", tartsa rendben a háztartást, főzzön stb. Te dolgozol.

2019. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Az enyém se tudna rendet rakni, de nem is hagynám, hogy ő maradjon otthon. Rendelj magadnak vacsit, én is így szoktam a férjemnek, minden reggel kihozzák, este megeszi.
2019. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos ez sokszor nem olyan döntés, amit szívesen hozna meg az ember, kedves Utolsó. De ez van, éhen nem halhatunk, a számlákat nem nézik el nekünk sem, és a tartalékainkat sem élnénk fel szívesen (azok sem tartanak ki a végtelenségig). Ő is ugyanolyan szülője a lányunknak, mint én.


Amúgy előtte sosem volt ilyen, bár tény, hogy akkor mindketten dolgoztunk, nekem sem volt nagyon időm sütögetni, főzni.

2019. jún. 17. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez elsőre mindenkinek nehéz, nekem nőként is az volt. Ülj le vele, beszéljétek át: hogy érzi magát, mi jó, mi rossz, mire van szüksége.
2019. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bogus20 ***** válasza:
Részvétem.. Valahogy a férfiak nem érzik át, hogy egy nő otthon mennyi mindent csinál.. Aztán én is ha rábízom egy kis időre a babám, akkor meg hirtelen már túl van terhelve a feladattól, pedig a gyerek mellett ott van még a háztartás is. Szerintem nem rossz, hogy megtapasztalja hogy eddig mit csináltál, de ez az egész csak akkor fog megoldódni, ha ő visszamegy dolgozni, te meg otthon maradsz a babával. És nem, a férjedből nem lesz soha háziasszony.
2019. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!