Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos, és még nem ül....

8 hónapos, és még nem ül. Kell aggódnom emiatt?

Figyelt kérdés
Kislányom szépen fejlődik, nem szélvész módon, de normál ütemben. 6 hónaposan gurult, mindkét irány időben volt. 6 és fél hónaposan kúszott. Most 8 és fél hónapos, két hete hintáztatja magát négykézláb, és próbál mászni, de vagy előre bukik, vagy idő előtt leteszi a fenekét, és inkább kúszik. A vele egyidős babák az ismerőseim körében mind ülnek. Van, aki térdel, és áll is, de ez nem aggaszt, hiszen az nagyon korai lenne. Tudom, hogy az a normál ütem,ha mászásból ül ki, vagy fel. Szerintetek ez baj? Gyógytornász is elengedett minket, de előtte se volt kötelező járnia.

2019. jún. 17. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislanyom is mászásból ült ki. Tehát szerintem ne aggódj, majd ha maszik, ülni is fog.
2019. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2019. jún. 17. 16:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A babák 8 hós korban kezdenek el térdelni, mászni és ülni. SOk gyerek szinte egynapon csinálja elsözör mindegyiket.

Vagy is nem nincsen lemaradva. Ezt 12 hós státuszon nézik.

Talán ha 10 hós korára nem csinálja akkor mindenképpen kérd ki az orvos tanácsát, mert eddig amit leírtál mindent pontosan, egyenletesen fejlödött. De 8hó +2 hetesen még egy aprócskát sincsen lemaradva. Èn biztos vagyok benne, hogy 2 héten belül keifog ülni, és úgy ahogy fentebb leírtam.

Egyébként kb rá egy hónapra fogja magát felhúzni, és szerintem járni is 12 hós kora elött fog tudni.

2019. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. jún. 17. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam roppant lustácska volt. 9 hónapos és pár napos volt, mire meggondolta magát, hogy ideje ülni. Na akkor felfedezte a combjait, lábszárait, bokáit. Onnantól fogva olyan pózokban ült, hogy rendesen aggódtam, hogy kitekeri magát.
2019. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, tök időben van. Én is aggódtam, aztán egyszer csak felült, fel állt és kezd mászni (még nem tökéletes, inkább szárnypróbálgatásnak mondanám) . Mindezt 3 napon belül vitte véghez. Amúgy sem kell sietni. Persze én is vártam, hogy végre kilásson a baba kocsiból, etetőszékbe lehessen ültetni stb, ráadásul mindenki az ember arcába tolja, h bezzeg az én gyerekem ennyi idősen...

Ezeket el kell engedni. Hidd el, ha meg érik rá felül.

2019. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nincs elmaradva nyigi.

Ugyanez a helyzet nálunk is. Ismerőseimnél is ülnek már a babák,de többségük úgy hogy anyuka ültetik fel.És örül,hogy jaj milyen ügyes,csak épp nem gondol bele,hogy többet árt,mint használ,akkor üljön a baba ha magától nfel tud ülni

Azért nem kell ültetni,hogy elmondhassuk az én gyerekem már ül,nem verseny ez.

Egyébként 10 hónapos kor körül írják a könyvek.

2019. jún. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Ültetni én sem szoktam, amíg magától nem csinálja, egyenesen ártalmas a gerincüknek, ezt több helyen olvastam.
2019. jún. 18. 08:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkit like-oltam. :)
2019. jún. 18. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!