Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz egy kicsit több...

Mikor lesz egy kicsit több énidőm a kisfiam mellett?

Figyelt kérdés

1 eves a kisfiam, egész nap figyelmet igénylő baba, nincs el magában, kb csak perceket.

Elvileg kétéves korától majd újra dolgozni fogok itthon, de jelenleg nem tudnék mellette semmit csinálni.

Ez változni fog? És ha igen, mikor?

Vagy majd csak akkor varjam, hogy dolgozni vagy például könyvet olvasni tudok, mikor már ovis? :D


2019. jún. 17. 19:23
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
39%

Hát 20 éves korában már biztos el lesz egyedül.

Esetleg próbálj más kicsikkel közös játék délutánt szervezni a többi anyukával. Vagy ha valamelyikkel nagyon jóba vagy lepasszolni neki 1-2 órára. Legrosszabb esetben babysitter

2019. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
85%
Akkor lesz több énidőd, ha a férjeddel felezitek a gyerekkel foglalkozást.
2019. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Férjem segít, de akkor nekem is házimunka van általában.

Babysitter anyagi okokból kizárt, meg egyelőre nem is tudnám másra bízni, nincs el mással csak velünk.

2019. jún. 17. 20:30
 4/48 anonim ***** válasza:
89%
Akkor lesz én-időd, ha csinálsz magadnak.
2019. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
91%

A #2-es válaszólónak igaza van. Az én fiam 7 hónapos, hetek óta fogzik. Totál ki vagyok purcanva, mert van olyan óra (nem éjszaka, hanem óra), hogy 5x kelek hozzá. Nem várom én sem a férjemtől, hogy keljen hozzá, mivel 12 órában dolgozik. De vannak néha napok, mikor itthon van, hogy azt mondom ma tiéd a gyerek. Pl épp ma. Annyira keveset alszom hogy két értelmes mondatot nem tudok már megfogalmazni. Így ma én elvonultam. Nem mentem sehova, itthon voltam, ha nagyon kellek elérhető lettem volna. De csak néha felbukkantam kicsit játszottam vele, megetettem és hagytam őket tovább. Ők lent, én az emeleten töltöttem a napot. Kicsit aludtam, megnéztem egy természetfilmet, tornáztam, olvasgattam. Irtó jól esett. Így estére feltöltődve folytatom és várom milyen lesz a ma éjjelünk.

Nem sokszor csináltunk még ilyet, talán ez a harmadik alkalom. Sokszor csak egy két órára vonom ki magam a forgalomból, amíg alszom egyet. Beszélj a férjeddel, kell néha a pihenés.

2019. jún. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy minden délután házimunka van estig.....ez mártírkodás. Két-vagy háromhetente egyszer 1-2 órára lelépsz a barátnőddel kávézni vagy a férj leviszi a játszóház a gyereket amíg olvasol. Ezutóbbi miért nem jutott eszedbe? Apuka is viheti játszótérre nyugodtan, addig van énidőd. Probléma megoldva.
2019. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem játszóház hanem "játszóra" akart lenni.
2019. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő. Nekem 2 éves a kicsi, mellette dolgozni nem tudnék itthon. A nagy mellett ment volna, nyilván nem egész nap. Ő eljátszik egyedül ha lát engem, 2 évesen is ilyen volt. 1 évesen azért nem...

Csak én nem itthonról dolgozom és oviban ill. bölcsiben vannak addig.

2019. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is foglalkozás igényes az 5 hónapos. Nem volt még énidőm, mert nekem is minden szabad percemben énidő van vagy munkahelyi (főleg otthoni) feladat.

Mondjuk nekem az is én-idő, ha alvása alatt kertészkedhetek, másrészr az is házimunka.

2019. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Mármint "minden szabad percemben házimunka" van. Viccesen írtam el.
2019. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!