Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz egy kicsit több...

Mikor lesz egy kicsit több énidőm a kisfiam mellett?

Figyelt kérdés

1 eves a kisfiam, egész nap figyelmet igénylő baba, nincs el magában, kb csak perceket.

Elvileg kétéves korától majd újra dolgozni fogok itthon, de jelenleg nem tudnék mellette semmit csinálni.

Ez változni fog? És ha igen, mikor?

Vagy majd csak akkor varjam, hogy dolgozni vagy például könyvet olvasni tudok, mikor már ovis? :D


2019. jún. 17. 19:23
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

Az én 7.5 hónapos fiam is ilyen.

Én akkor olvasok és csinálok minden mást, amikor már alszik. Általában 9 óra után.

A kaját rendeljük, így főzni nem kell.

Nekem szerencsém van, mert a férjem nagyon sokat segít. A házimunkában is meg a baba körül is. Attól függ mire van igényem.

Azt meg jól írták, hogy minden este nem kell takarítani. Vond be a férjedet jobban. Minden apa jár dolgozni.

2019. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%

A férjnek nem "segítenie" kell, ő ugyanúgy teljes értékű szülő, mint te. Ha fogja a gyereket, míg te mosogatsz, az nem azt jelenti, hogy felezitek a gyerekkel foglalkozást. Az azt jelenti, hogy megengedi neked, hogy még több házimunkát végezz.

Tarts csajos estét. A férjed fektesse le a gyereket, te meg menj el a barátnőkkel valahová. Vagy járj el sportolni hetente kétszer, addig apa legyen a gyerekkel.

2019. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
11%

Ne bohóckodjatok már ezzel a "férj segítsen többet" meg "minden este nincs hàzimunka". Ti tènyleg nem csináltok minden nap házimunkát? Hogy? Most komolyan?

A férjem nekem is segít, de ettől még a gyerek meg a háztartás alapvezltően az én dolgom. Ő jár a munkahelyére, füvet nyír, kerti munkát, javítást, ügyeket intéz.

De most pl szerdától szerdáig 82 órát dolgozik + utazás, ami szerencsére nem sok.

Ha mégis csinál vmit itthon, én elkezdek vmi mást, ha megvan az aznapi órarend szerinti munja, akkor a következő napit.

Én vagyok béna vagy balek?

(Mondjuk csajos estére nem vágyom, csak nem értem).

2019. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
13as: nálunk mindketten dolgozunk 8 órát, mindketten vagyunk a gyerekkel együtt is, külön is, és mindkettőnknek van énideje, amikor a másik van a gyerekkel. Ha a nő visszamegy dolgozni, a férfinek nem kell heti 60 órát dolgoznia, és akkor nincs kifogás, hogy miért nem csinál házimunkát, meg miért nincs a gyerekkel.
2019. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk ez nem ilyen. A párom váltott műszakol. Mindig ennyit dolgozott. Nem minden hét ennyire szar.m de most pl egymás után 3 éjjelt majd utána 2 24 órát dolgozik. Se élò se holt.

Mi az, hogy "ha fogja a gyereket, amíg mosogatsz, az nem a gyerekre vigyázás"?

Szegény, én örülök ha picit is megfogja, azt is azért, hogy együtt legyenek.

Itt vagyok itthon, nyilván nem fogom a fenekemet növeszteni aztán majd őt dolgoztatni. Jó, hogy már nem kifogás, hogy dolgoznak az apák. Nekem ez picit túlzás.

2019. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi 13as nem akarlak megbántani, de elég munkamániás lehetsz... én sem csinálok minden nap házimunkát...nem is értem miért kellene. De mi a franc olyan fontos, hogy nem lehet pl csak 2 naponta megcsinálni?


A kérdésre visszatérve akkor lesz én idő, amikor teszünk érte. Apa, mama, keresztanya mit tudom én kicsoda is picit foglalkozhat a gyerkőc el, illetve -település válogatja- létezik időszakos gyermekfelügyeleti szolgáltatás. Nyilván ez fizetős, és inkább délelőtti időszakban lehet igénybe venni.

2019. jún. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
26%

Előző. Lehet béna vagyok, ezen már gondolkoztam. Meg attól is függ, mi számít házimunkának. Nekem így van a főzés mellett:

- hetfő: porszívó (pincével, mindennel), törülköző, fehérnenű és pelenka mosás, fürdőszoba takarítás

- kedd: ruhák vasalása, elrakása, választott kerti munka

- szerda: ágynemű mosás, pelenka mosás, ágyazás

- csütörtök: egyéb kerti vagy otthoni munka (van egy lista pl ablak mosás, szekrényben lévő cuccok rendszerezése)

- péntek: polcok és bútorok törlése és parketta, gyerekruha és pelenka mosás

- szombat: további mosás, egyéb

- vasárnap: konyha (hűtő takarítás, újratöltése a pl liszt stb tartónak, szemetes tisztítása).


Minden nap kell főzni és elpakolni azután, konyha és előszoba felmosás, ilyen melegben kinti locsolás (az is kb fél óra), pl rendet rakni. Porszívózni pluszban ha vmi retkes.

Kb 3 naponta megyek vásárolni.


Meg van egy csomó dolog, amit be lehet szúrni ha van idő pl varrás, meg kb bármilyen kerti munka illetve vmilyen szervezés (szőnyeg tisztítás, kövi felújítási feladat).


Gyerek nélkül nem lenne sok.

2019. jún. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:

Minden nap főzni? Miért nem több napra főzöl? Mosogatógépübk van így azt nem kell, a főzéssel meg soha nem piszkolok mert azalatt pakolok el hogy rotyog a gázon a fazék.

Ruhaleszedés: néha nem hajtogatom össze ahogy leszedtem hanem csak fotelba teszem és màsnap hajtom össze. Amúgy ha mindenki csinál minden nap házimunkát de nem egész délután pöc.öl vele, hanem pl. baba alvás a alatt ès akkor tádámmmm....szabad a délután.

2019. jún. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
64százalék, te pl. A szerdai mosásokat elintézheted délelőtt és akkor délután szabad vagy. De a többi nagy részét is én baba alvás a ALATT csinálom.
2019. jún. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

"Ha mégis csinál vmit itthon, én elkezdek vmi mást, ha megvan az aznapi órarend szerinti munja, akkor a következő napit"


Na ezért áll a napod csak a takázásból. Lazítanod kéne vagy jobban rendszerezni mert ez kb. a kényszeres takarítás.

2019. jún. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!