Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

4,5 hónapos baba hason egyre többet repülőzik. Mire utal es baj-e?

Ne haragudjatok 2 napja kérdeztem egy hasonlót és tulajdonképpen megnyugtató válaszokat kaptam de azóta egy picit változott a repülőzés mikéntje is. Mivel sok rémisztgetést lehet a repülőzéssel kapcsolatban olvasni, ezért leirom azóta mi a helyzet, hatha tudtok okos dolgokat irni.

Most azt csinalja ez a gyerkőc, hogy hasrafordul, jo magasra kinyomja magat, majd elkezd repülőzni. Kezek, lábak égnek. Aztán leteszi a karjait és megint kinyomja magát, majd megint repülőzik.. most mar nem csak izgalmi allapotban csinalja ezt a kis repulest. Ezenkivul neha mikor kinyomja magát még dőlöngelni is kezd az egyik karjara tamaszkodva.

Valojaba veve olyan mintha most ezeket az uj kitalalt dolgokat probalgatna, de kozben meg ha visszateszem a kezet a helyere akkor sir es elhuzza oldalra majd felemeli őket. Ebből a repülőzesbol amugy mi baj lehet? Miert van tele vele az internet?

Egyebkemt a gyerek mar jopar hete atfordul es tamasztani us tud..csak nem szeret (?)

Jartunk nehanyszor devenyeshez amugy, de nem latott nala nagy eltereseket, a neurologus sem.

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, mozgás, mozgásfejlődés, repülés, forgas

jún. 17. 19:55  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Most olvastam par kerdest ezzel kapcsolatban. Sokan azt irjak hogy a maszast előzte meg. Sajnos a mi gyerkőcünk még ott nem tart, sőt a kuszasnal se. Egyenlőre csak átfordul, hatrol hasra, de vissza még nem tudja ezt sem.

# 1/4Időpont jún. 17. 20:03 Privát üzenet

Ha olvastad, hogy akkor baj, ha nem tud támaszkodni, akkor miért aggódsz?

Tiéd tud, ki is nyomja magát. Nagyon ügyes, ez 6 hónaposan elvárás.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 17. 20:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ó értem. Nem tudtam hogy ezt később kell neki, de azert teljesen nem nyomja úgy kimagat, igaz majdnem😊

Köszi a választ. Sajnos igen, aggódós vagyok, bevallom én elég paramami vagyok, de nem tudok mit tenni ellene. Ezért inkább kérdezek, mint izgulok😊

# 3/4Időpont jún. 17. 20:57 Privát üzenet
Védőnő mit mond? Ha szerinte probléma, vidd tovább a babát Dévényeshez. És szerintem kattanj le az internetről, mert nem tesz jót neked.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jún. 18. 06:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mivel ösztönözhetném a férjem, hogy a baba mellett is próbálja ellátni valahogy a háztartást?
Most akkor jó ha a baba repülőzik vagy nem?
5 hónapos babátok repülőzik?
Az normális, ha "repülőzik" a babám?
Mit jelent, hogy a baba hason fekve "repülőzik" és az mire utal?
Ha repülőzik a baba utánna jön a kúszás? Vagy mi van a kúszás mászás előtt?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!