Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos baba hason egyre...

4,5 hónapos baba hason egyre többet repülőzik. Mire utal es baj-e?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok 2 napja kérdeztem egy hasonlót és tulajdonképpen megnyugtató válaszokat kaptam de azóta egy picit változott a repülőzés mikéntje is. Mivel sok rémisztgetést lehet a repülőzéssel kapcsolatban olvasni, ezért leirom azóta mi a helyzet, hatha tudtok okos dolgokat irni.

Most azt csinalja ez a gyerkőc, hogy hasrafordul, jo magasra kinyomja magat, majd elkezd repülőzni. Kezek, lábak égnek. Aztán leteszi a karjait és megint kinyomja magát, majd megint repülőzik.. most mar nem csak izgalmi allapotban csinalja ezt a kis repulest. Ezenkivul neha mikor kinyomja magát még dőlöngelni is kezd az egyik karjara tamaszkodva.

Valojaba veve olyan mintha most ezeket az uj kitalalt dolgokat probalgatna, de kozben meg ha visszateszem a kezet a helyere akkor sir es elhuzza oldalra majd felemeli őket. Ebből a repülőzesbol amugy mi baj lehet? Miert van tele vele az internet?

Egyebkemt a gyerek mar jopar hete atfordul es tamasztani us tud..csak nem szeret (?)

Jartunk nehanyszor devenyeshez amugy, de nem latott nala nagy eltereseket, a neurologus sem.



2019. jún. 17. 19:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam par kerdest ezzel kapcsolatban. Sokan azt irjak hogy a maszast előzte meg. Sajnos a mi gyerkőcünk még ott nem tart, sőt a kuszasnal se. Egyenlőre csak átfordul, hatrol hasra, de vissza még nem tudja ezt sem.
2019. jún. 17. 20:03
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha olvastad, hogy akkor baj, ha nem tud támaszkodni, akkor miért aggódsz?

Tiéd tud, ki is nyomja magát. Nagyon ügyes, ez 6 hónaposan elvárás.

2019. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ó értem. Nem tudtam hogy ezt később kell neki, de azert teljesen nem nyomja úgy kimagat, igaz majdnem😊

Köszi a választ. Sajnos igen, aggódós vagyok, bevallom én elég paramami vagyok, de nem tudok mit tenni ellene. Ezért inkább kérdezek, mint izgulok😊

2019. jún. 17. 20:57
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Védőnő mit mond? Ha szerinte probléma, vidd tovább a babát Dévényeshez. És szerintem kattanj le az internetről, mert nem tesz jót neked.
2019. jún. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lyoni ***** válasza:
A repulozes amikor háton szetcsapja kezeit és sarka segítségével kinyomja magát?
2022. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5, nem.

Hason fekve széttárt kezeit emeli.


Amit te írsz, az kóros, ellentétben a repülőzéssel, ami nem többségében nem kóros.


Fordulj neurológushoz (ne Dévényeshez)!

2022. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lyoni ***** válasza:
Ez a moro reflex lehet akkor?
2022. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7, nem. Moro-reflexnél úm. ölelésre nyílnak a karjai. Ha közel vagy hozzá, megragad.

Hirtelen hangra, zajra jön elő. Megriad.


Az, hogy a sarkával kitolja magát a Morora soha nem jellemző és figyelmeztető jel lehet.

2022. ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lyoni ***** válasza:
Igen szetcsapja a karjait utána vissza magához
2022. ápr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!