Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mikor alakult ki a...

Nálatok mikor alakult ki a napirend? Hogyan alakítottátok ki?

Figyelt kérdés
6 hónaposak vagyunk. Születése óta ugyanabban a fix időpontban van az esti fürdetés és a vacsi. Viszont az változó, hogy mikor alszik el. Éjszaka egyszer ébred, változó időpontban. A nappali alvásokban sincs semmilyen rendszer. Igény szerint szopizik még. Elkezdtük a hozzátáplálás, de étkezést még nem sikerült kiváltani. A cselekvések egymás utáni követése megvan, csak mindig más időpontban.

2019. jún. 18. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Mind2 gyerekem maganak alakitotta ki. A nagy tipikus 3 óránként megéhező baba volt, napi max 1 alvással.

A kicsi 1x alszik delelott 1x delutan es egesz ejjel, de az elso 3 honap pokol volt. Hol igy kelt hol ugy, hol 1 ora mulva ehes volt, hol csak 4 ora mulva. De aztan beallt. Ő alakitotta maganak, en nem eroltettem ra soha semmit.

2019. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem állítottam semmit. Magának alakította, nem tudom ez jellemző-e vagy csak szerencsém volt. Kb 3 hónapos kora óta van követhető napirend, ami persze időnként módosul, ahogy egyre nagyobb. De az első 3 hónap nekünk is horror volt. Extrém hasfajós volt es összevissza evett.
2019. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagynál kb 6 hónapos korára állt be az első fix(ebb) napirend, akkor mèg 3 alvással. 10 hónaposan ázállt 2 alvásra, 14 hónaposan egyre, ezt azóta is tartjuk.

A kicsi 4 hónapos, neki az elejétől fix volt a délutáni alvás, mert csak ilyenkor tudok én is pihenni, amikor mindkettő alszik. Amúgy igény szerint eszik ő is, játszhat, alhat bármikor. De az esti fekvés és a déli alvás az fix.

2019. jún. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az eleje nagyon nehéz volt, összevissza evett és aludt, semmi rendszeresség nem volt. Lassan kialakult, hogy mikor mit csinálunk, mi következik, de ő is változik és alkalmazkodni kell. 2 hónaposan kb 7-8 szor evett, nappal hol többet hol kevesebbet aludt, éjjel 3kor kelt egyszer. 3 hónaposan az elején elkezdett fixen 6szor enni és elhagyta/kitolta az éjjeli ébredést is, 3kor majd 4kor utána 5kor kezdett el felkelni és mindig este 9 körül aludni. Ma lett 4 hónapos, most 5ször eszik, délelőtt rövid szundi, délután is egy és este 9-től reggel 6-7ig alszik. A séták időpontja is változott, az elején mindig ebéd után mentünk, most a hőség miatt reggel vagy estefelé sétálunk egy kicsit. Picit megpróbálom hozzászoktatni, hogy rugalmasabb legyen, ne zavarja meg ha elmegyünk együtt valahová. Persze mindig ő van szem előtt tartva🙂 időjárás is meg szokta zavarni a kicsiket, én lànyom ha pl esik az eső akkor egész nap alszik, jó időben meg szinte egy percet sem..
2019. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!