Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdés?

Hozzátáplálás kérdés?

Figyelt kérdés

5 hónapos nemsokára a kisfiam, most, hogy itt a szezon, zöldség,gyümölcs..szeretném elkezdeni a hozzátáplálást, de annyira bonyolultnak tűnik elsőre..minden tippet,tanácsot szívesen fogadnék, ki,mivel,hogyan kezdte.

egyébként anyatejes, de almát már adtam neki pár alkalommal, csak a levét.


2019. jún. 20. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne bonyolult? Alma,krumpli, barackok,sutotok, korte, meggy mehet szepen egymas utan. Nem kell a levevel szorakozni, lereszeled, turmixolod vagy bármi. Egyik nap pár kanál aztán a duplája, megint dupla, utána amennyit elfogad. Ha valami gondot okoz, hanyagolod pár hétig.
2019. jún. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi benne a bonyolult? Kiválasztasz egy táblázatot, ami neked szimpi (többféle van és nagy difik vannak, ezen lépj túl), vagy akár összegyúrhatsz 2-t, ahogy érzed. Ami jó nyersen, azt csak pürésíted, amit főzni/sütni kell, azt hőkezelés után pürésíted. Első nap 2-3 kiskanál, 2. nap mehet 30-40 gramm, harmadik nap amennyit szeretne. Minden új ízt így vezess be. Logikusan ami nem jó magában (pl krumpli), azt keverheted, amihez passzol. Ha kiütést, hasfájást, hasmenést, székrekedést tapasztalsz, azzal leállsz.
2019. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyi pluszt hozzátennék még, hogy hozzátáplálás kezdésekor 1-2 héten belül kell bevezetni a glutént is a lisztérzékenység elkerülése miatt. Legjobb a 7 gabonás pép, Rossmannban vagy dm-ben tudsz venni. Babakekszet hanyagold, tele van cukorral. Belekevered az almapürébe stb, laktatóbb lesz majd.

Illetve érdemes pár héten belül bevezetni a húst is (először csirke-pulykahús mehet csak! Sertés, marha majd 8-9 hós korától).

Külföldön zöldségekkel szeretik kezdeni a hozzátáplálást - kezdetben répa sütőtök burgonya, majd gyümölcsökkel folytatják illetve keverik. Azért, hogy ne rögtön édes ízzel találkozzanam így nem lesz annyira válogatós zöldségek téren. Bár alma levével kezdted szal már mindegy.

2019. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

azért kezdtem alma levével, mert 90%-ban ezt az infót kaptam, a védőnő is ezt javasolta.

nemhiszem,hogy a pár kanálnyi mennyiség miatt mellé lőttem volna.


És bocsánat.. de nekem bonyolult. Pont ezért írtam ki a kérdést,mert egyszerünek hangzik, mégsem tudom egyből kivitelezni..miből mennyit mikor hogyan.


de majd a neten utána nézek inkább.

2019. jún. 20. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:

En sutotokkel kezdtem, illetve annak a levével. Szentkirályi van ilyen itala, előbb pár kanállal kapott aztán fél üveggel, majd a sutotokot.

Az almát megparoltam, mert nagyon fájt a hasa tőle, utána krumplit, répát kapott.

Én viszonylag sokáig csak ezek kombinációját adtam neki, gesztenyével egészítettem ki, és így tovább.

14 hónapos korukra lettek tényleg mindenevő, de nekünk jó volt így.


A lényeg mindig ha újat adsz, egyszerre egy legyen, és mindig kicsivel növeld az adagot.

2019. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!