Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha 16 hónapos...

Mit csináljak ha 16 hónapos fiamnál nem tudok étkezést kiváltani?

Figyelt kérdés

Pár falat után tápszert kap. Próbàltam nem adni neki, de akkor meg sír. Idáig 9 óra volt az idő amíg nem kapott tápszert de enni sem volt hajlandó. Végül a tápszertől nyugodott meg.

Rengeteg mindent nem tudtam bevezetni, elutasítja a zöldségeket is. Gasztro doki szerint nincs refluxa, allergiája semmi betegsége. Egyszerűen válogatós. De hát így nem lehet, hogy tápszeren él. Nem tudom mit csináljak, kihez forduljak segítségért.


2019. jún. 21. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Más téren hogy alakul? Mozgás, "beszéd", fogai?

Nálunk azért nem evett, mert fájt neki a rágás, gyenge volt az izomzata.

2019. jún. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Az én fiam is hasonló volt. Ő eszegetett néhány dolgot, de a fő étkezése a tápszer volt, másfél litert ivott meg másfél évesen. Egy kórházi eset alatt derült ki, hogy a túlzott fehérje bevitel már hatással van a májára és a veséjére. Nem volt érték a vérképében, ami megfelelő lett volna.

Drasztikus megvonás következett. Max fél liter tápszer/nap max napi 3 adagban. Az első 1-1,5 hét brutális volt. Őrjöngött, rúgott, karmolt, harapott, de kb a 4. napon elkezdett enni. Azóta eltelt 2 hónap és rendeződtek a dolgok. Elkezdett hízni és az egészsége is javulóban.

2019. jún. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem igazán értem. Te vagy az anyja, ne a gyerek nevelje már magát.
2019. jún. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Próbáltam nem adni neki, de akkor meg sir."


Probálj meg kicsit keményebb lenni, mert nekem ebböl az jön le h nyikkan kettöt és már jön is kaja helyett a tápi. 16 honaposan már megérti valamennyire ha azt mondod h nincs tápi mert elfogyott. Ha nem eszi meg a reggelit, ne adj neki mást. 1 óra mulva kináld meg vele ujra, megint 1 óra mulva ujra. Hidd el, ha 1-2 étkezést kihagy, nem lesz semmi baja, viszont lehet h rájön h vagy kaja vagy semmi.

Legyen egy szabály, h mondjuk tápi csak elalvás elött.


Aki azt irta h napi másfél liter tápit ivott a gyerek...az azért brtuál durva, kisgyereknek még vizböl is "sok". Ez is már gondatlanság..de jo h a szülök felismerték és kezelték a problémát.


Szoval állj kicsit a sarkadra, ez csak egy gyerek, nem ö irányit hanem TE!

2019. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, 4-es, minket nem hogy leb. tak volna, de megdícsértek a nephrológián, hogy 1 liter felett ivott tápszert a gyerek.


Egyébként keménykedés helyett inkább az okokat kellene megkeresni.

Egy 16 hónapos akármilyen makacs legyen, még nem dacol úgy, mint egy 2-3 éves. Oka lesz, hogy nem eszik, csak meg kell találni.

Neurológust ajánlanék és pszichológust (nem kell megijedni tőle, de lehet akár szenzoros tünet is, hogy nem fogadja el a, szilárdat

2019. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!