Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek hipotón a babája,...

Akinek hipotón a babája, mennyire van lemaradva a főbb mozgásokkal? Illetve mikorra hozta be a lemaradást?

Figyelt kérdés
Lányom 7,5 hónapos, hasra fordul de vissza még nem. Nem kúszik,nem ül, de már négykézlábra áll és hintázik. Dévényezünk minden héten. Neurológus látta, minden rendben vele. Mindenki azt mondja ne izguljak behozza a lemaradást. Jó, de mikor? Nagyobbik lányom ilyen korban már négykézláb tudott menni.
2019. jún. 26. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam vasárnap lesz 8 hónapos. A múlt héten kezdett forogni. Már a kúszást próbálgatja, de nem halad még vele csak küszködik. Nem ül, négykézláb se tolja ki magát. Dévényezünk már régóta.

Igazából csak azért írtam le, hogy tudd, nem vagytok egyedül és kitartást. Tudom milyen nehéz.

2019. jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt SZIGORÚAN TILOS a gyekek mozgásfejlődésének összehasonlítása a saját nagyobbikkal, meg a szomszéd Pisitkével is. Másodszor lemaradásról akkor beszélünk, ha valamilyen mozgásformát nem csinál határidőre, nem pedig akkor, ha később csinálja, mint a nagytesó. Kúszni pl. 8-9 hónapos korig, ülni, mászni 10 hónapos korig kell. Mindhárom gyerekem 9 hónaposan ült csak, a nagyfiam 11 hónaposan mászott.


A kisebbik fiamhoz járt Dévényes egy éves kora utánig. A te babád is jó kezekben van, nem fog semmiről lekésni, lemaradni. Most őszintén, utólag szerinted nem tökmindegy, hogy 8 vagy 10 hónaposan mászik, vagy ül egy baba? Az a fontos, hogy kezelve, fejlesztve legyen, ha szükséges. Miért fontos az, hogy mindent határidő előtt megcsináljon hónapokkal? Ha már Dévényeztek, akkor ezt a füzetet kövesd, én ezt néztem mindhárom gyereknél:


[link]

2019. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A családban van hipotón baba, ő mindent időre tudott, sőt van amit a kortársaihoz képest korábban.

Tudom hogy ettől most neked abszolút nem lett jobb, de ezt csak azért írom, hogy lásd, semelyik baba nem egyforma, még ha ugyanazzal a nehézségeik is vannak.

A neurológus mindent rendben talált, jártok terápiára, hidd el, meg fogja hozni a gyümölcsét.

Mióta jártok Dévényre? Az sem Mind1, hogy mikor kezdtétek.

Biztos menni fog neki is minden. Ha egy pici lemaradásban lesz, sem akkor probléma, hiszem figyelemmel van kísérve a mozgásfejlődése szakember által.

Az is könnyen előfordulhat, hogy egyszer csak elkezd mindent csinálni. (pl az én babám egy héten belül tanult meg ülni, állni és mászni).

Elhiszem, hogy aggasztó, de amíg a szakemberek szerint rendben van, addig rendben van.

2019. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Dehogy akarom sürgetni. Csak tapasztalatokra vagyok kiváncsi. Nagyobbikkal fél évig dévényeztünk feszesség miatt. Nekem akkor azt mondták, le van maradva, viszont ő ennyi idősen mászott.

A kicsivel március óta dévényezünk heti 1x.

Tudom hogy minden babafüggő, csak a fentiek fényében nem tudtam hogy vegyem ezt a lemaradást.

2019. jún. 26. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom 8 hónaposan kezdett forogni (akkor már 2 hónapja jártunk Dévényre). 10 hónaposan kezdett kúszni, 11 hónaposan ült, 1 évesen kezdett mászni és 15 hónaposan indult el. Mikor elindult akkor már teljesen magabiztosan ment, nem bukdácsolt. Szóval mondhatni 15 hónaposan be is hozta a lemaradást. Bevallom én nem bántam, hogy mindent később csinált, mert már több esze volt, rá tudtam szólni, hogy mit lehet és mit nem. Kisfiam 4 hónaposan forgott, 5 hónaposan kezdett mászni. Mindenhova ment, nyilván olyan piciként hiába szóltam Rá, hogy valamit nem szabad, mert még nem értette. Amúgy összesen 10 hónapig jártunk Dévényre a lányommal. A lényeg, hogy egészséges, utol fogja érni Magát:).
2019. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Március óta nem sok idő. Ugyan a családban lévő baba 7 hónapot járt dévényre, mire azt mondták, hogy oké, vége, minden tuti.
2019. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!