Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sírhat a babám?

Miért sírhat a babám?

Figyelt kérdés

Már kb. egy hete sokat sír a babám. Nem éhes, nem szomjas, nem piszkos a pelenka, de mégis nagyon sír és nagyon nehéz megnyugtatni. Fájni nem hiszem, hogy fáj valamije, mert voltunk doktornál és azt mondta, hogy semmi gond a babával, de akkor mégis miért sírhat?

Esténként szépen elalszik és egy 2 óra múlva álmából sírva kell fel, és nem lehet könnyen megnyugtatni, amikor meg is nyugszik akkor csak álmában nyüszög és mocorog, ha meg leteszem újra kezdni a nagy sírást. Nappal is mikor álmos nagyon sír először, hiába tartom a kezemben és ringatom, akkor is sír és csak nagyon nehezen alszik el. Tud valaki valamilyen segítséget erre, mert nagyon nehéz látni a babámat, hogy valami ennyire idegesíti és nem tudok mit csinálni.



2019. jún. 27. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mennyi idős a babád.

Ha még újszülött, lehet, hogy hasfájós.

Ha nagyobb, lehet, hogy a foga jön.

Az is lehet, hogy a nagy meleg is zavarja, az én babám is nyűgösebb a hőségben.

Biztos nem éhes? Ha szoptatod, biztos elég a tejed? Pár étkezést lemérnék, nekem is volt, hogy fél óráig szívta a babám a cicit, aztán kiderült, hogy csak 30 grammot szopott ki, mert nem volt benne több.

2019. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
6 hónapos. Lehetséges, hogy a fogakkal van a baj, de a fogzásnak semmilyen tünete sincs csak sírás. A nagy melegtől biztos, hogy nyügös, de ordít is úgy sír, ezért nem tudom, hogy a meleg zavarja ennyire vagy esetleg a fog vagy valami más.
2019. jún. 27. 10:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Az, hogy éhes-e nem tudom, mert se szopni nem akar se üvegből inni, sőt vizet se akar. Az ételeket meg eszi, de akkor is sír.
2019. jún. 27. 10:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én babám már 8 hónapos, de nekem is volt egy ilyen állapotban ennyi idősen. Nekünk az vált be hogy sokat raktam cicire illetve egy kis ideig esténként hagytam mellettem aludni. Így amikor felriadt álmában csak megsimogattam a hátát és vissza is aludt.

Napközben meg szinte mindig cicizés közben belaudt... A mai napig így tudom elaltatni. Tudom hogy ez majd akkor bajos lesz mikor már nem tudom szoptatni, de a lényeg hogy most napi kétszer majd 1,5-2 órát alszik. Illetve már este is egy kicsit nyammog, pihen mellettem és gond nélkül át tudom rakni a kiságyába. Egyszerűen lehet hogy ő (is) csak testközelségre vágyik. Sokszor ül a csípőmön mikor vmit teszek, veszek és nagy érdeklődéssel figyel mindent.

2019. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Növekedési ugrás, szeparációs szorongás.

Dédelgesd és ciciztesd szerintem többet.

2019. jún. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még a meleg is lehet, ha érzékeny rá és meleg van Nálatok.
2019. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen nagyon meleg van, de azt vettem észre, hogy nem a meleg a baj, hanem, hogy nem szoptattam eleget, mivel nincs sok tejem. Ma kipróbáltam csak szoptatni és bevált, egyáltalán nem nem sír ahogy eddig, csak kiabál, amikor valami nem tetszik neki, de ez normális. Ja és a babám mindig velem alszik, nem szoktam az ágyába tenni és szinte egész nap mellette vagyok, csak, ha dolgom van akkor nem vagyok vele.
2019. jún. 27. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Látod, az anyai ösztönöd dolgozik : sokat tetted cicire, és meg is nyugodott! Jól cselekedtél! Lehet, hogy szeparációs szorongás, mint ahogy írták előttem vagy növekedési ugrás és most "állítja be" magának a tejcit! Szoptasd amikor csak kéri, így a sok mellet érő inger több tejet termel, éhes biztos nem marad így a babád, ez egy ilyen időszak : sok - sok szoptatás. A meleg miatt még többet is kérheti magát mellre, ő is szomjas.
2019. jún. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segített mindenki, köszönöm szépen mindannyiótoknak.
2019. jún. 29. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!