Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet következtetni a babák...

Lehet következtetni a babák gügyögéséből a későbbi beszédfejlődésre?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a sokat gügyögő babák hamarabb kezdenek beszélni?

Még csak 8 hónapos a fiam, de mikor a védőnő kérdezi, hogy eleget gügyög-e, én mindig rávágom, hogy persze.

De igazából fogalmam sincs, hogy mennyi lenne az az "eleget".

Nem gügyög azért egész nap, csak ha minden oké, tele a hasa, és kipihent.


2019. jún. 28. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Semmi jelentősége.
2019. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazából semmi összefüggés, de a környezetemben pont fordítva tapasztaltam. Amelyik baba hamar elkezdett gügyögni, és folyamatosan nyomta a halandzsát, az úgy maradt, és mikor az addig csendes gyerek már mondatokban beszélt, ő még mindig csak babanyelven hadovált.
2019. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem.Lányom nagyon cukin gagyogott, mindenkinek magyarázott, s még 1,2,3 évesen is csak mondta mondta, mutogatott is hozzá, de senki nem értette. 4evesswn kezdett el beszélni. Fiam alig gagyogott, 1 évesen szavakat mondott.
2019. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Remelem nincs ilyen osszefugges, mert ha van, akkor a legkisebb fiam hamarabb fog megnosulni, mint mondatokban beszelni. 😂

Nem egesz 8 honapos, 3-4 honaposan ö-à-e hangokat hallatott egesz nap, majd akkor beindult a mozgasfejlodese nagyon, azota szinte semmi. Sikongat, harci kialltasokat ad, amikor izgatott, ezenkivul berreg es a nyalbuborekokat fujja folyton, de nem gagyog konkretan. A hallasa tuti jo, mert a nevere felfigyel es par dolgot mar megert (gyere, cica, hasonlok.) A doki szerint ez igy rendben van, de azert en kicsit izgulok, mert az idosebb gyerekeim tobbet gagyogtak emlekeim szerint es meg ugy is eleg keson kezdtek beszelni.

2019. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Nekem mindkettő sokat gagyogott babaként de a fiamnak későn indult be a beszéde, majdnem 3 évesen, fejlesztésre. A lányom 2 évesen mondatokban beszél.

Bár az igaz, hogy a fiamnak kb mászásig "volt nagy szája". Utána sokkal kevesebbet gagyogott.

2019. jún. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha keveset gagyog, az jelzésértékű. UtalHAT gondra.

De a sok gagyogás nem utal semmire.

2019. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!