Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos lehetséges, hogy...

11 hónapos lehetséges, hogy jobban szereti a nagymamát?

Figyelt kérdés
Kislányom ha meglátja nagymamát sikít, ha felveszem mamát nézi közben, kéredzkedik hozzá, ha ott vagyok, akkor is mama lábát fogja. Nagymamához nagyon közel lakunk, szinte együtt. Majdnem mInden nap találkozik vele, olyankor apukájával mi is ott vagyunk,de általában elmaradásunkat végezzük és este 1-1,5 órát vagyunk így, hogy mama játszik vele, mi pedig jövünk-megyünk. Nem minden este. Ezen kívül heti kb. egy, néha kétszer van velük kb. 4-5 órát, akkor általában apukája is ott van és nekem van egyszer szabad programom, másik alkalommal apukájával megyünk bevásárolni. EGyébként az egész napot velem tölti, amelyben van sok játék, de van olyan is, hogy amíg teregetek ott van és beszélgetünk, amíg mosogatok szintén ott van és dobol például a fakanállal, tehát nem az a face to face kizárólagos figyelem jut neki, mint nagymamával. De én olyan szomorú vagyok, most kezdtem észrevenni, hogyha én megérkezem, az teljesen természetes, ha mama jön, akkor neki sikít. Ha én kimegyek a szobából az is természetes, ha mama megy ki, megy utána. Tényleg, teljes szivemből szomorú vagyok, hgoy valamit rosszul csináltam. Hogy az elvégzendőket akkor kellene, amikor már alszik? Mert mondjuk így, hogy majdnem minden nap van nagymamával megtanulta már, hogy tőle milyen kizárólagos figyelmet kap és az milyen jó? Mosást, teregetést mindent tegyek hajlanra vagy késő estére, hogy nekünk együtt is olyan kizárólagos játszás jusson, mint mamával?

2019. júl. 1. 08:07
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
elso mondat: örömében sikít :)
2019. júl. 1. 08:07
 2/22 A kérdező kommentje:
Plusz nyilván én vagyok a nem szabad, az óvatosan, a lassan... a tanítgató, nevelgető, aki orrot is szív, hőmérőz is néha, sok-sok olyan gondoskodó tevékenység, ami közben ő mást csinálna, amikor én éppen valami olyat teszek, ami neki nem jó. De muszáj.
2019. júl. 1. 08:11
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Jöjjön a megnyugtató szöveg? "jaj, de bolond vagy, persze hogy téged szeret a legjobban" vagy az őszinte? :)

Kicsit sokat passzoljátok le ahhoz képest, hogy csak 11 hónapos. Most alapozod meg a későbbi kapcsolatotokat. Nem is értem, hogy minek neked heti szinten gyerekmentes nap, amikor napi szinten is más vigyáz rá 1-2 órát?

De ez nem ítélkezés. Ha neked így jó, akkor legyen ez is jó.

Egyébként igaz, hogy van az a jelenség, hogy mindenki másnak jobban örül a gyerek akkor is ha tökéletes a szüleivel a kapcsolat, de ez kb. 1,5-2 éves kortól szokott jelen lenni és addigra már betonbiztos a kötődés az elsődleges gondozóhoz (anyához).

Várom a 0 százalékot.

2019. júl. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%

Nem megnyugtató szöveg, hanem a valóság, első, de ne zavarjon.


Kérdező, te, ti unalmasak vagytok, a mama izgi. Plusz a mamához semmilyen negatívumot nem tud kötni, hozzatok igen. Nyugi. Normális a helyzet.

2019. júl. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem adok 0 %-ot, inkább köszönöm a véleményed. A szabad programom az heti egyszer van, a kislányom szempontjából kb. fél napnak tűnhet, delután 2-től van nagyszüleivel, 5 kor jön apukája, 8-kor alszik. Én ilyenkor általában orvosi ügyeket intézek (sajnos van), de bármi miatt is megyek el, 60 km-re lakunk Budapesttől, majdnem fél nap így is úgy is van.
2019. júl. 1. 08:26
 6/22 A kérdező kommentje:
Plusz a majdnem minden napi esti alkalmakkor mi is jelen vagyunk, nem megyünk el sehova, ott "körözünk" a házban :) Ezeket a nagyszülők is igénylik, tényleg annyira közel lakunk, szeretnék minden nap látni őt. Bár nem minden egyes nap van ez, de ha elmarad, nekik is hiányzik.
2019. júl. 1. 08:30
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

Ez teljesen normális.

Olyat nem tapasztaltál, hogy amikor apa hazaér, akkor kivirul a baba és ugyanezt produkálja? Mert nagyon sokan ezt is megtapasztalják. Arról nem is beszélve, hogy sok kisgyerek első szava nem az "anya", hanem az "apa".

Hidd el, amit a nagyszülők adnak a kislányodnak, attól csak boldogabb gyerekkora lesz. Ne őrlődj ezen, hanem örülj annak, hogy jó a kapcsolat a nagymamával, és mindkettőjük örömére sokat vannak együtt!

2019. júl. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

3-as, ez butaság hogy 1,5-2 éves kortól van így. Kb. 6 hónapos kortól teljesen természetes, ha így viselkedik, ha szereti a mamát és sokat van vele. Neki ő a szórakozás, te meg az otthon. Nálunk mindkét gyereknél így van. A nagyobb már 9 éves, de a mama-papa az isten, mert ott kólát iszik vacsira, és (ez nem vicc:) nutellát kennek neki a Milka csokira! Éjfélkor papa palacsintát süt neki és mindent megvesznek neki ha együtt nyaralunk. Velem szemtelen néha, apjával is, mamáékkal soha.

De: az első szerelméről nekem mesél, nekik nem mondja el. Ha sír, előttük titkolja, nekem elmondja a bánatát. Velük jól szórakozik, de az otthont, a belső bizalmat én jelentem neki.

2019. júl. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Neked azért nem ujjong, mert a világ legtermészetesebb dolga, hogy visszamész érte, és veled van egész nap. Fel se merül benne, hogy nem mész. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret, hanem hogy bízik benned, és tudja, hogy ott vagy mindig.
2019. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem önző dolog, hogy emiatt szomorú vagy. Örülnöd kellene neki. Majd eljön az az idő is amikor levakarni sem fogod tudni magadról, akkor majd visszasírod, hogy milyen jó volt míg elvolt a mamával is.

Az én kisfiam is imádja anyukámat. Kiugrik a kezemből mikor meglátja. Én nagyon örülök ennek. Nekem is nagyon szoros volt a kapcsolatom a nagymamámmal (egyetlen lány unoka), de ettől még nem szerettem anyukámat kevésbé.

2019. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!