Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Ripli...

Mi a véleményetek a Ripli lánynévről?

Figyelt kérdés

2019. júl. 5. 01:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Lakatos Ripli.... jáú csenggg
2019. júl. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Olyan , mint a kripli. Szerintem az öreg embereket szokták így sértegetni. Meg csoroszlya. Ez olyasmi kaliberűnek hangzik. Ami angolban van, az a Riley /Rájli. De magyar gyereknek lehet kicsit érdekes lenne, de nem lenne rossz. Meg még pl ott van a Riana is , mint magyar név; az meg pl kifejezetten tetszik. Hangzásra mindenképpen, de azt viszont nem adnám, mert ezt a nevet kifejezetten az énekesnőhöz szokták társítani, őt szeretem; csakhogy a gyereknek lesz egy külön, önálló személyisége. A szüleinek úgyis különleges lesz; és nem akarnám azt a látszatot se kelteni tehát, hogy "csak attól lesz különleges", hogy ilyen sztárnevet kapott; mert pl a gyerekem az már önmagában is az én "sztárom". Esetleg még lehetne Ruperta pl, vagy Rubina, vagy Rozina, Rozália; de ez a Ripli ez borzalmas. Vezetéknévnek lehet jó, a Rippel-fivéreknek egy hasonló kifejezetten jól áll. De női keresztnévnek borzalmas. Legyen Réka, Rebeka. Ezek egyszerűek, és sosem "mennek ki a divatból". Vagy pl Renáta, Regina; és ezek ilyen egyszerűbbek, pl van közte amit írtam aközött, ami külföldön se okoz gondot,pl egy Rebeka eléggé nemzetközi.
2019. júl. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Facepalm (csak már nem engedi beszúrni)
2019. júl. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*Ja meg szal tényleg, a kripliből , a kriptához is hasonlít. Egyébként a krumplihoz is, ami nem lenne baj, csak fura lenne; de szerintem egy ilyen nevű leányt, mint "Ripli" , széjjel lehetne sértegetni. Meg hát , egyébként sem hangzik jól; nem szép név ez. Olyan kellemetlen ezt a szót kimondani. Meg még egy picit a "r1b1"-hez is hasonlít; nem lenne jó ezzel a névvel élni talán:S:S
2019. júl. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az Alien jut eszembe róla.
2019. júl. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, nekem is! 😀
2019. júl. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Kripli Ripli? Omen est nomen, valami nemesebbel ruháznám fel a gyerekem.
2019. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem is tudtam, hogy a Ripli egy név. Nekem a ribi-re hasonlít, azaz rib anc, azaz qur va. Ez nem név, remélem, nem is engedélyezik.
2019. júl. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy Ripley raktára:) Azt hiszem, "Hihetetlen , de igaz" volt a sorozat címe; és asszem amúgy, hogy a Ripley a csávó vezetékneve volt:) Külföldi, rejtélyekről szóló sorozat:)
2019. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Hát... nekem egy 18. századi félnótás, vérfertőzött németajkú szülőktől származó kislányka jut eszembe, akit szándékosan szólítanak így.

Komolyan, ki az az elvetemült, ha ilyen nevet akar ráerőltetni a saját gyerekére?

Ez még az “Eperke”, “Cukiságbonbonka” jellegű neveknél is borzasztóbb.

A kutyámat se nevezném így.

Bajor vagyok, a dédanyám talált ki ilyen szavakat, ha valami nem jutott eszébe. A gyereked nem egy tárgy. És soha életében senki nem fogja komolyan venni így.

2019. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!