Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalàtogatás, hogy illik?

Babalàtogatás, hogy illik?

Figyelt kérdés

Egy kedves baràtnőm szült nemrég. Nyilván az első napokban nem zargattuk, mert otthon voltak hármasban.

Nekünk kellene bejelentkezni, hogy mennénk látogatni, vagy majd ők hívnak, ha akarnak? Nem akarunk rájuk törni, de gondolom neki se élmény, ha mindenkit egyesével kell hívni, hogy na mikor jöttök. Vagy hàt nem tudom, mi a szokás ilyen esetben...

Egyáltalán, mikor illendő rákérdezni, hogy mennénk? Már voltak sétálni stb a babával, szóval nem négy fal között vannak, két hetes múlt a pici. A férj már újra dolgozik.


Azért is vagyok bizonytalan, mert babanaplót vettünk ajándékba (többek között), azt azért viszonylag az elején lenne jó odaadni, mert ugye az csak arról szól... Viszont hallottam màr olyat is, hogy két hónapos korig nem illik nyaggatni a családot.


Az jutott még eszembe, hogy esetleg apukával hazaküldeni az ajándékot, hogy ő dolgozik ugye, de azt meg olyan tolakodónak érzem, hogy nem vagyunk senkije a babának, de mi aztán annyira nagyon rákészültünk...! (Meg akkor mit viszek, ha egyszer mégis elmegyünk látogatóba később :D )


Szóval várjam meg, míg ő kérdez, vagy én mondjam, hogy mennénk? És utóbbi mikortól illik?


2019. júl. 5. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha valóban jó barát, akkor mondd neki, hogy szívesen meglátogatnátok, aztán úgyis mondja majd, hogy neki hogy jó.
2019. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Kérdezd meg az édesanyát. Nekem 6 hónapos a gyerek, és most passzoltam le a volt osztálytársam jelentkezését, mert most épp nagyon nehéz a gyerekkel. Pedig volt már nálunk több vendégség, amikor épp stabil napirend és nyugisabb időszak volt.
2019. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nyugodtan mondhatod neki, hogy szivesen mennetek, es szoljon, ha alkalmas, ezzel meghagyod neki a jelzesi lehetoseget. Az ajandek raer akkor is szerintem. Alapbol 6 hetig van kb. a gyermekagy, addig nem biztos, hogy orul neki, de jo baratnoknel ez lehet mashogyan. Mikor a korhazban voltam a babaval, a ferjem hazament pihenni, nekem tavol laknak a rokonok, senkim nem volt ott, az egyetlen kornyekbeli baratnomnek irtam, hogy van-e kedve/ideje bejonni meglatogatni, tokre meglepodott, hogy biztos? En meg nagyon orultem neki, a par oras babat oda is adtam, nagyon orult neki, es en is tudtam kicsit elmenni rendbetenni magam, meg csak ugy jo volt beszelgetni. Ezt csak azert irom le, hogy nem tudhatod. O magatol nem szolt volna, hogy jonne, mindig en hivtam, utalta, mikor a nyakara jartak a szulesei utan, nekem is azt javasolta, hogy egyszerre minel kevesebb ember jojjon, es minel kesobb:D Viszont nagyon szivesen jott.


A baratnoim babai kozul a legfiatalabb 6 hetes volt, akit lattam, es kezben is fogtam, addigra o mar jobban volt, es akkor tudtunk jonni hozzajuk, de o is orult volna mar korabbi talalkozasnak is.

2019. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Még az is jó lehet, ha olyan a viszony, hogy egy picit segítesz neki vmit. Én sokáig azért nem tudtam senkit fogadni, mert nekem az otthoni teendőket is el kellett kezdettől látni. Ha jött vendég, még neki is kellett rágcsálnivalóról gondoskodni meg leülni beszélgetni, amikor hullafáradt voltam.

Tökre örültem volna ha vki segít akár csak hoz egy pizzát vagy kipakol a mosogatógépből, de ilyet nem mer kérni az ember.

2019. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Te jelentkezel

Be hogy valamikor szeretnél látogatni

De ők mondják meg mikor alkalmas


Van amikor hetekig rossz napja van

Úgyh ezt nem szabad felvenni

2019. júl. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezd meg hogy szeretné-e ha kivárnád-e a szokásos hat hetet, és utána egyeztettek, vagy esetleg örülne neked korábban? De korábban csak ha nagyon közeli barátnő, ha távolabbi akkor meg se kérdezd, majd ha a baba 6 hetes körül lesz. A babanaplón ne aggódj, kapni fog vagy 5-öt...
2019. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ez ilyen tipikus ajándék lenne. :( Mindenhol csak a pelenkát meg a kisruhákat olvastam. Nincs még neki, azt tudom, azért gondoltunk erre.
2019. júl. 5. 11:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy, amikor megszültem a babám és szóltam a barátoknak, ismerősöknek mind írta, hogy jelezzek, ha jöhetnek. Elöljáróban elmondtam, hogy x ideig tuti se ki. Általában jelentkeztek, de èn is hívtam őket. Szerintem kérdezd meg, hogy mikor mehetnètek.
2019. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Pedig sajnos az, és ördögi kör, mert akinek gyereke van tovább ajándékozza a következő babának aki születik az ismerősi körben, mert nem tud ennyivel mit kezdeni. De ha mégsincs neki, akkor sem fogja egy újszülött mellett írogatni, azért ezek az első 1-2 évre szólnak. Jobb dolga is lesz most:) Az ajándèk miatt ne zargasd inkàbb.
2019. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Olyat vettünk, ami egészen ovis kor végéig szól, szóval nem csak az első 1-2 év. De lényegében ez mellékes, akkor majd max továbbajándékozza. Kreatív és eredeti akartam lenni, nem jött össze. :)


Köszönöm a jótanácsokat!

2019. júl. 5. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!