Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elhagynám a férjemet, és...

Ha elhagynám a férjemet, és nem szeretnék a felügyeleti jogért harcolni, mi lesz a fiunkkal?

Figyelt kérdés

Ugye a férjem dolgozik, általában 6-negyed 7 körül indul, 5-6 között ér haza délután, és néha még vállal más munkákat is. Értelemszerűen arra munka után, vagy hétvégén van ideje. Szeretnék elválni (nehéz helyzet, nem is azt akarom, hogy itt adjon bárki tanácsot, hogyan hozzuk helyre a házasságunkat). Viszont ugye itt a közös gyerekünk, aki még pici (10 hónapos).


Tudni szeretném, hogy ilyen esetben, ha apuka nem 8-tól 4-ig van a munkahelyén, akkor mi a megoldás? Bölcsi? De egy évesen nem kicsi még hozzá? De a bölcsik sem nyitnak olyan korán gondolom... Meg mégis csak pici még, nem kéne hajnalok hajnalán hurcibálni. Viszont itt nekem nincs maradásom, de neki sem akarok rosszat.


2019. júl. 5. 17:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
79%
Most tulajdonképpen mit akarsz? A gyereket az apánál hagyni? Vagy miért érdekes, hogy mikor és mennyit dolgozik?
2019. júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan ezt.
2019. júl. 5. 17:34
 3/62 anonim ***** válasza:
73%
A férjed hogy gondolkodik erről a dologról, ő mit akar? Hogy áll hozzá a gyerekhez?
2019. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, ha te eldobnád a gyerekedet, akkor arról inkább nem mondok véleményt.

Amúgy meg létezik a gyed, elmegy apuka gyedre és otthon marad a picivel. Ennyi. Te meg fizeted a gyerektartást.

2019. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem akadálya, hogy apuka megkapja a felügyeleti jogot. Biztos nem ideális a helyzet, de vannak más egyedülálló szülők is. Vagy kereshet másik állást, bébiszittert. Azért a bölcsiben előfordul ekkora korú gyerek (és ugye nálunk is csak mostanában divat sokáig otthon tartani a gyereket). Az mindenképpen rossz lesz neki, hogy az anyukája egyszer csak eltűnik a mindennapjaiból, de az ilyen kicsik még gyorsan alkalmazkodnak.
2019. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
50%
Valakinek vállalnia kell. Ha egyikötök sem akarja, majd a bíróság dönt.
2019. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom, ahogy sok anyuka megoldja, úgy ő is meg fogja. De nem értem az aggódásodat, ha simán otthagyod a gyermeked.
2019. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem felesleges azért támadni az anyját, amit döntött. Az ő döntése, senkinek sincs ehhez (sajnos) köze. Ennyiből minden gyerekét elhagyó anyát megkövezhetnénk. De a kérdés nem arról szól, hogy a kérdező véleményt akar arról hallani, hogy elhagyja a gyerekét vagy sem. Elhiszem, hogy menne itt legszívesebben a lincselés, nekem is megvan a véleményem ilyen nőről. De itt most a gyereken van a hangsúly.
2019. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

"Komolyan minek kellett neked gyerek ha csak így eldobod?"


Őszintén?! Nem kellett. Mégis amikor terhes lettem, bárki, akivel beszéltem (a párom, a szüleim, a legjobb barátnőm) áradozott, hogy mennyire jó nekem, és milyen szupi lesz később. Hát nem lett szupi. Elfelejthettem a már évek óta megtervezett, dédelgetett "álomesküvőmet", helyette volt sima polgári 'szertartás' két tanúval és a szülőkkel, nagy hassal a 40 fokban. Végigszenvedtem az egész terhességet, aztán volt egy szörnyű szülésélményem is, amit tetőzött az, hogy utána hetekig felkelni alig bírtam. Reménykedtem, bizakodtam, hogy majd idővel jobb lesz, de helyette csak sz_rabb lett. Elhidegültünk a férjemmel, szerinte nekem 0-24 a gyerek mellett kéne lenni, az, hogy elmenjek a barátnőimmel egy gyors ebédre, vagy megnézni egy filmet a moziban, az már felesleges luxus. Lassan egy éve nem voltam semmi normális programon, mert a gyerekkel nem lehet menni (sír a babakocsiban kb 5 perc után, fél mindenkitől). Vagy ha mégis sikerült elszabadulnom kicsit, csak nagy viták árán... Belebolondulok, ha így kell leélnem az életemet... Nem vagyok öreg, van esélyem arra, hogy "újrakezdjem". Nem vagyok jó anyuka, nem álltam még készen erre. Ez van, sajnos nem tudom visszacsinálni már. A babának is jobb lesz, mert hiába látom el, és gondoskodok róla, hogy nem tudok szívvel-lélekkel az anyukája lenni.


Lehet beszólogatni, és savazni, de attól a helyzeten változtatni nem fogtok tudni.

2019. júl. 5. 17:47
 10/62 anonim ***** válasza:
56%
Igen jobb is a gyereknek, ha nem egy ilyen mellett nő fel. Nem kell vele kapcsolatot tartani, fizeted a havi gyerektartást azt ennyi, utána mehetsz bulikálni, fesztiválkázni mint a többi hozzád hasonló 15 éves. Mert gondolom nem vagy idősebb ilyen értékrenddel.
2019. júl. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!