Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos tápszeres babáitok...

5 hónapos tápszeres babáitok mekkorák? (Kg, cm) Esetleg fej, mellkörfogat?

Figyelt kérdés

Az én fiam pénteken töltötte az 5.hónapot. Oltást is kapott, úgyhogy mérték, ahogy ilyenkor szokták.

7650g, 67,5cm, fejkörfogat 42cm, mellkörfogat ugyanennyi.


Ő tápszeres. De már 2 hónapja csak 5x eszik egy nap. 4,5 hós kora óta 850-870ml között fogyaszt+már 2 hete kóstolgat. De mindent megeszik amit adok neki🤪 szinte soha nem hagy semmit, semmiből.

Kicsit nagynak találták őt a mérésen pedig arányos baba. De azt mondta a védőnő, hogy csak az anyatejes baba hízhat bármennyit. ?!?!

Amúgy a percentilisen egyenletesen halad. Szerintem csak jól hasznosít🤷🏻‍♀️

Van olyan hogy kóros méretű növekedés? Mi az a pont szerintetek ami már nem fér bele?

Fél éves korára tuti lesz 8kg😱



2019. júl. 7. 16:45
 1/7 A kérdező kommentje:
* 3490g és 54cm volt születésénél. (Fej 36cm, mell 34cm)
2019. júl. 7. 16:46
 2/7 anonim ***** válasza:

4150g/55cm/38 fej.

Most utoljára

8800g/70cm/45 fejk.

5,5 hós most ezek pár hetes adatok. Ebed uzsi ki van váltva 3x tápszert kap.

Nekem 3 hóig anyatejes volt, a java súlyat akkor szedte fel. Nekem is mondják, hogy husis, de a nagyom is ilyen volt. Aztán elkezdett járni, plusz nyúlni kezdett, 3 éves kora után már nyoma sem volt a hurkáknak. Szoval én nem parázok ezen.

2019. júl. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

És ha 8 kiló lesz? :)

Kislányom is annyi volt (8,5), most meg alig több mint 13 kg, pedig mindjárt 4 éves.

2019. júl. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem picik a lányaim. A nagy anyatejes volt, a kicsi sajnos 3 hetesen tápszeres lett egy betegség miatt. Mindketten 6 kg és 61-2 centi körül voltak 5 hónaposan. 😊
2019. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi baj nincs a babáddal, szerintem arányos lehet. Bár az enyém anyatejes, de 4 hós státuszon volt 7200 gramm és 67 cm. Sajnos szeretik ijesztgetni az anyukákat, azért ebben még semmi kóros nincs. Örülj neki, hogy nincs gond a hozzátáplálással, majd ha beindulnak nála a nagyobb mozgások, akkor lassul ez a gyarapodás.
2019. júl. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55 cm és 3960 gramm volt születéskor a lányom. Most lesz 5 hónapos, 68 cm és 7300 gramm. Védőnő szerint akkora mint egy 7 hónapos, de nem mondta hogy baj lenne. Szép arányos baba, és nem kövér. 1 hónapos kora óta tápszeres.
2019. júl. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaj de jó! Megnyugtattataok, köszönöm szépen!!!
2019. júl. 8. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!