Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos fiam gyakran próbál...

7 hónapos fiam gyakran próbál lábra állni és úgy támasztja magát mindenhol, baja lehet ebből?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy görbévé válhat akkor a láb,ha túl hamar kezd lábra állni. 1 hónapja már nagyon gyorsan mászik és most pár napja kezdte el az "álldogálást" a kanapéra, székre, bútorra támaszkodik és úgy áll. Sőt, még a kiságyban is és elég sokáig tartja magát. Hagyjam neki, vagy ez még korai?

2019. júl. 7. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mindkét lányom állt már 7 hónaposan, es nem lett semmi gond belőle
2019. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom, hogy görbévé válhat akkor a láb,ha túl hamar kezd lábra állni."


NEm ártana utánanézni, hogy mit jelent a mozgásfejlödés, ahelyett, hogy ilyen butaságokat kérdezel.

Egy gyerek lába akkor lehet görbe, ha vagy ilyen a genetikája, vagy súlyos vitaminhiánya van, attól, hogy feláll, soha!!!!

Az esetleg árthat a tartásának, ha TE ERÖSZAKOSAN próbálod állítgatni, de amit SAJÁT MAGA csinál, az sosem lehet ártalmas - ez a természetes mozgásfejlödés, a gyerek érzi, mikor mire képes.


Mellesleg ha valaki szerint korai, akkor mit csinálsz? A gyerek akkor is fel fog állni, legfeljebb rengeteg stressz lesz számára, ha meg akarod akadályozni.

2019. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha a gyerek magától csinál valamit, akkor nincs olyan, hogy korai!!! Képes lennél megakadályozni a gyerekedet a spontán mozgásban? Atyavilág! Egyébként az enyém is 7 hónaposan állt, én direkte büszke voltam rá, hogy milyen ügyes!
2019. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem 7, a másik 6 hónaposan már állt-ült teljesen magától, egyiknek se lett görbe a lába.
2019. júl. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A harom gyerekembol ketto kifejezetten nagy sulyu (volt) babakorban es igy is felalltak 7 honap kornyeken (egyik egy hettel hamarabb, a masik egy hettel kesobb). Nem lett gorbe a labuk, pedig az egyik mar tini, szerintem mar latni lehetne. :D
2019. júl. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nagylányom 6 hónaposan ült, állt, a kicsi most 5 hónapos, ő is gyorsan fejlődik, szerintem max 2 hónap múlva ő is állni fog. Ha maguktól csinálják, nincs ezzel semmi baj. 😊
2019. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!