Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan ot az ido h szulnom...

Esztike25 kérdése:

Lassan ot az ido h szulnom kel es azon gondolkodok napok ota h tudom majd szeretni a babat?

Figyelt kérdés
Biztos hogy azt fogom erezni hogy most megkaptam az eletem ertelmet . Es valahol ez hianyzot de megis
2019. júl. 8. 06:08
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Hat nem biztos, h ezt fogod erezni, ha meg nem erzel hasonlot (en sem ereztem), de idovel amjd kialakulnak az erzelmek.
2019. júl. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Alapból a hozzáállásod rossz. Nem szülnöd kell, hanem megszületik a kisbabád. Te itt mellékes vagy, a baba a lényeg.
2019. júl. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ne legyenek túlzott elvárásaid arról, hogy majd milyen lesz, eljő a megvilágosodás, rálelsz az élet értelmére, meg alászállnak az angyalok a myennyből és rázendít az égi kórus... mert akkor kb 100% a csalódás, úgyse olyan lesz. Állj hozzá inkább nyitott kíváncsisággal, éld át, engedd át magad az érzéseknek. Nagyon sokféle tud lenni az élmény, de a legtöbben azt modnják, hogy abszolút nem olyan, mint ahogy azt elképzelték.
2019. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kötelező rögtön "beleszeretned" - valaki persze ez első pillantásra elolvad, másnak meg lassabb idő, akár 1-2-3-4 hónap is, mire kialakul az igazi mély kötődés, mikor már megismerték egymást és az anya beleszokott az új szerepbe, nem csak bolyong vagy kapkod benne. (A szoptatás - bár persze az sem kötelező - azért sokat segíthet, mert az olyankor termelődő oxitocin hormonok adnak ahhoz egy lökést, hogy agyalás helyett ösztönös lehess.)

És hogy az életed értelme? Nem mindenkinek a gyermek vagy az anyaság az élete értelme, még akkor se, ha szereti és/vagy értékrendje szerint akár életét adná a gyermekéért. Persze a kisbabás korszak kiemelten egy olyan "mély vizes" időszak, amikor meg kell tanulnod kicsit elnapolnod a saját vágyaid valami hosszabb távú cél érdekében (ami szintén a saját érdeked is). De nem kell kötelezően csak rózsaszínben látnod mindent, különben beleőrülsz a saját elvárásaidba, ami könnyen depresszióhoz vezethet, ha a sok melóért, odaadásért, és önfeladásért cserébe, hiába szeret téged csak alanyi jogon végre valaki és persze egy csoda és ajándék az egész élet, ő sem lesz tökéletes, te sem vagy az, sőt talán még nagyobb részt boldog sem leszel vagy pláne nem elismert (halmozottan igaz ez, ha nem támogató a családod). Szóval az "életed értelmét" és hogy szerinted mi az, magadban keresd, ne a babára rakd rá. Ő legfeljebb egy lehetőség, hogy megtapasztald az élet és önmagad sokszínűségét.

2019. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hat mivel nevelo szulokkel nottem fel ezert remelem h benem.lesz az h vedeni fogom s megfogom erteni
2019. júl. 9. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!