Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes babának tényleg kéne...

8 hetes babának tényleg kéne tudnia a játszószőnyegen "elfoglalnia magát"?

Figyelt kérdés

A védőnő mondta még pár hete, hogy próbálkozzak letenni a földre pokrócra/játszószőnyegre, és játékokat tenni mellé, nyilván nem fog még velük játszani, nem tudja megfogni sem, de hogy szokja, hogy az a játéknak a területe... Meg is teszem, de általában 5 percnél többet nem bír lent. Kicsit nézelődik, de megunja és sír. Akkor is, ha leülök mellé a közelébe és foglalkozom vele, mutogatok neki.

Van olyan játszószőnyegünk is, ahova felakasztottam neki játékokat...régebben elnézegette őket, de mostanában ezt kifejezetten utálja, hamar sírni kezd, kapálózik.(talán el akarja érni a játékot, de frusztrálja hogy nem tudja irányítani a kezét és nem tudja megfogni?)

Az ágyban van olyan körforgós izéje, azt is elnézegeti (még mozdulatlan állapotban is), de azt sem hosszan..

Sokszor kell vele sétálgatni a lakásban, olyankor nagyon jól hosszan elnézelődik, ablakon is szeret kinézni, de a hátán fekve nem jó neki valahogy.

Kéne, hogy elmaradjon, és hosszabb ideig lekössék ilyen dolgok? Elrontottuk, hogy mindig cipelgetjük, kézben tartjuk? Minden nap próbálgatom azért a játszószőnyegezést, de amikor sírni kezd felveszem...hagynom kéne?


2019. júl. 8. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Utálom ezt a mondatot, hogy a gyereknek ezt vagy azt "kellene" csinálnia. Nem kellene csinálnia semmit, fejlődik szépen a maga ütemében, csinálják az anyjával, ami mindjettejüknek jó (egészséges határon belül, nyilván nem arról beszélek, ha egy gyerek 5 évesen nem beszél).


Szóval nyugalom. Semmit nem rontottál el.

2019. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, 2 hónaposan normális, hogy még nem köti le semmi. Átlagosan a babák 3-4 hónaposan kezdenek el nyúlni a tárgyak iránt, addig csak nézelődnek és hamar lankad a figyelmük.
2019. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell! elnezelődnie egy percig sem, igazán jó természetű babád van, hogy 8 hetesen 5 hosszú percig kibírja.

Az én fiam ennyi idősen 5 mp-ig se bírta ki, főleg hason.

Én napjában kétszer beiktattam, egyszer délelőtt egyszer délután, mikor se nem álmos se nem éhes nem volt, egy 5-10 perces tornát. Átmozgattam mindenét, közben énekeltem, mondókáztam és egy egy mozdulatsorral a hasára fordítottam. Amíg jól érezte magát marad, ha már kezdett nyűgösködni visszafordítottam. Egy-két alkalom után már annyira élvezte az egészet, hogy szabály szerűen várta. Hónapokig csináltuk és napról napra ügyesebb és erősebb volt.

2019. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
NEM. HAGYUNK. SÍRNI. GYEREKET. A játszószőnyeg szuper, legyen "sokat" hason a kicsi, emelgesse a fejét. De egy babának még nagyon sok testkontaktusra van szüksége. A hordozókendő életmentő ebben az időszakban. Nem rontottál el semmit, nagyon jól csinálod. Ez egy ilyen időszak. Nem véletlenül hívják az első 3 hónapot negyedik trimeszternek.
2019. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor megnyugodtam. Sírni én sem akarom hagyni természetesen, csak nem értem, hogy máshogy "szoktassam" a földön való játékhoz...

Csak azért kérdeztem, mert az elején még jött anyukám segíteni a picivel, és ő is azt mondta hogy csak nem gondoljuk hogy cipelgetni fogjuk egész nap... de ha ezt szeretné, akkor mi mást csinálnánk vele?

Ha így belegondolok, hogy ha én kisbaba lennék, én sem örülnék ha nem tudnék mozogni és egy helybe lennék lerakva, hogy mindig ugyanazt nézzem...

2019. júl. 8. 13:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor mi babák voltunk, még egész más ajánlások voltak. Sokáig élt az a tévhit, hogy jó a babának, ha sokat sír, mert attól erősödik a tüdeje. Ahogy az is tévhit, hogy elkapatod, meg elkényezteted ha folyton kézben van. Szép lassan MAGÁTÓL, a saját tempójában fog leválni rólad. Anyukád egész biztosan jót akar, de nem kell feltétlenül hallgatnod a tanácsaira.
2019. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem, sőt a forgós játék sem került a kiságyra 8 hetes koráig. 8 hetesen evett, aludt sétáltatva altattam és a nap nagyrészében rajtam volt.... Mekkora hülyrség, hogy szokja a játékokat??? Először azt fogja felfedezni, hogy van saját keze...aztán kezd majd vele bármit. Nézelődjön csak, az most a nagy felfedezés! Hisz neki az egész élet új.
2019. júl. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!