Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tanácsotok erre az esetre?

Mi a tanácsotok erre az esetre?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos múlt, és még nem kúszik-mászik, nem ül,

bár forog, játékokhoz valahogy oda"kúszik", de aggasztott a dolog, így elvittem egy dévény tornászhoz.


Azt mondta, a fiamnak annyi a problémája,amire én is gondoltam, jön a foga, és folyton a szájában vannak a kezei,ezért azokat nem használja, emiatt késik a mozgásfejlődése.


Az a helyzet, hogy rengeteg dolgot kipróbáltunk, dologél, gingisol, valami homeopátiás bogyót amit a tornász javasolt stb, semmi, folyamatosan rágja valamelyik kezét, hiába támaszkodna alkarra pl, nem tud így..


Cumit, cumi szerű rágókát nem fogad el..


Nem tudom mi lenne erre a megoldás, nagyon aggódom hogy a késett mozgás miatt lesz valami baj.



2019. júl. 9. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincsen ezzel semmi gond. A babáknak megvan a beépített programja a mozgásfejlődésre, egyiké ilyen, másiké olyan. Forog és vhogy változtat helyet, ez normális. Főleg ha nem találtak nála eltérést.

Nem hiszem, hogy mindig csak a foga jön. Vsz most ilyen kézevős korszaka van. Különböző rágókákat adhatsz neki, bár azt is fognia kell.

Olvasd el a www.hordozo.hu-n a mozgásfejlòdős cikkeket, amit ott írnak, azokat érdemes csak tenni.

2019. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Azt mondta, a fiamnak annyi a problémája,amire én is gondoltam, jön a foga, és folyton a szájában vannak a kezei,ezért azokat nem használja, emiatt késik a mozgásfejlődése."


Tessék??? Te jó ég,keress egy másik dévényest!


Biztos hogy nem a fogzástól van lemaradva. Az én lányom hipotón, nem kuszik, nem ül, csak most kezdett el forogni. Védőnő rendszeresen látja, heti 1x dévényezünk, neurológián is voltunk minden rednben vele. Le van maradva, de még igy sincs megkésve a fejlődése.

Védőnőd mit mond? Torna mindenképpen segit.

2019. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Védőnő szerint le van maradva (nyújtott karral nagyon ritkán támasztja magát), orvos azt mondta minden rendben, csak magam "megnyugtatására" vittem el dévényeshez. A fejlődése rendben volt, 3-4 hónaposan már forgott minden irányba, kb 5 hónapos korától van ez a kézevés, és látni is az ínye alatt a fogacskákat, többet is de nem törte még át az ínyét.



Kaptunk egy tornagyakorlatot itthonra, de ugye az a problémám hogy amikor a kezeit kéne tornáztatnom az nagyon nehéz ebben az esetben..


Na meg a másik, hogy valóban le van maradva? Három szakemberrel találkoztunk, plusz a védőnő, mind mást mond..

2019. júl. 9. 10:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kúszást 9 hónapos, a mászást 11 hónapos, az ülést 10-11 hónapos, járást 18 hónapos korukig kell megtanulniuk a nagykönyv szerint, de mivel a babák ezt nem olvassák, így van amelyik 9 hónaposan már lépeget,valamelyik meg még akkor kezdi a kúszást. Nincs lemeradva.
2019. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva!
2019. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, végül elvittem egy másik magán klinikára, ahol izomtónus és mindenféle vizsgálatokat csináltak, torna stb. És valóban nincs lemaradva, ott is azt mondták hogy az előző dévényes hülye :)


Délután hazajöttünk, leraktam a szőnyegére és szabályosan nekiállt kúszni :)

2019. júl. 12. 10:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy mekkora ipar épült erre, hihetetlen...

Ezt nem ellened írom.

2019. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Párom is azt mondta, felesleges vinni őt mert egyébként nagyon kis vidám mozgékony baba, majd fejlődik a maga ütemében, és az ilyen szakemberek csak a pénzt kérik a semmiért, de magam megnyugtatásáért már megérte.. vagy hát hogy is fogalmazzak, nyugodtabb vagyok hogy látta őt orvos is.
2019. júl. 12. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!