Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj az, ha egy kislányna...

Miért baj az, ha egy kislánynak rózsaszín babakocsija van?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kérdésben, hogy szinte senki nem venne rózsaszín babakocsit a lányának. Na de miért?
2019. júl. 13. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Én azért mert anyám kiskoromban mindig rózsaszín /piros dolgokat afott rám már akkor is mikor szabadon dönthettem volna erről. Szóval fóbia.
2019. júl. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem baj. Mindenkinek más tetszik. Furcsa is lenne azért ha minden kislányt rózsaszín babakocsiban tolnánk 😃

Ízlések és pofonok :) Egyébként nekünk szürke-fehér kocsink van és piros sportkocsi. Pedig egyébként szeretem a rózsaszínet de valahogy babakocsin nem jön be :)

2019. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Mert a legsötétebb árnyalata is túl világos és minden undi dolog meglátszik rajta.

Mert túl rikító, ekkora mennyiségben egy kellemes szín.

Mert sok rózsaszín kisruha van, elveszne a gyerek a kocsiban.

Mert van 11+2 másik gyönyörű szín, mindegyiknek 800 árnyalata, - ne fosszuk meg a gyerekeket a színektől.



És a legtöbbször megismételt indok:


Mert esélyes, hogy lesz kistesó. És esélyes, hogy fiú lesz, a fiúkat meg óvja-félti az emberek javarésze a rózsaszíntől.

2019. júl. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem kellemes *
2019. júl. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem baj ha rozeaszinu a kocsi , csak nem tartjak praktikusnak tobb szempontbol.

Tobbek kozott sokan gondolnak a kovetkezo gyerekre is , hogy lehet fiu lesz es akkor ne legyen mar rozsaszinu kocsija, ezert valami sotetebb arnyalatu szin a meno ami strapabirobb is

2019. júl. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Ott is leírták sokan az okát is. Azt nem olvastad? :)

Mert a sok rózsaszín együtt sok. És egy kislányra óhatatlanul is kerül rózsaszín. Még akkor is, ha tudatosan igyekszel rá, hogy más színű ruhái is legyenek. Egyszerűen olyan kicsi a színválaszték lányruhákból, hogy csak na. (Bevallom pont ezért sokszor "fiú ruhaként" árult ruhákat is vettem a lányomnak.)

Babakocsiból ugyanakkor van színválaszték, miért ne használnám ki?

Első kocsink piros-fekete, most a fiút is simán tologatom benne. Második kocsink sötétkék. Ezt is még a lányunknak vettük, nagyon szép darab. Jól ment a rikító kék szemhez. Harmadik kocsink sötétszürke, ezt már a fiunknak vettük, mert az első megy tönkre, a második pedig kifelé tolható esernyőkocsi, amibe még nem tennék csecsemőt, csak totyogót.

De NEM baj. Te vehetsz rózsaszínt. Nem tilos. Csak nekem nem tetszik és valószínűleg nehezebb is lesz tovább adnod.

2019. júl. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Mert nekem csúnya


Plusz 2 tesót még tervezünk

Annyi kocsit meg hova tegyek utána?

Így is van már 2 pedig mégcsak egy gyerekünk van

2019. júl. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Számomra ízléstelen.
2019. júl. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem baj de nekem babakocsibsn túl sok a rózsaszín.

Mondjuk esetleg egy ilyen. Ez nem rossz:


[link]

2019. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
En azert nem vettem rozsaszint mert koszolodik.
2019. júl. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!