Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lett hasfájós a babám?

Mitől lett hasfájós a babám?

Figyelt kérdés
Pár napja hasfájós a kisbabám. Ma 4 hetes. Minden étkezés előtt kap 15 csepp Espumisant és néha köményteát is szokott inni. Este a vacsorája után mégis nagyon sokat sír, 4-5 órákat. Én arra is gondoltam hogy mivel nem kakál az bánthatja. Napi 1 van de pl. tegnap sem volt és még ma sem :( Hogy lehet kezelni? Vagy mit használjak ami másnak bevált? Ja és olvastam hogy a TÚLETETÉS is okozhat ilyet. Hogy lehet túletetni? 4 hetes, kb. 4 kiló és átlagosan 120-130 ml eszik egy étkezéskor.

2019. júl. 14. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen idős volt, amikor órákat sírt. Természetesen én is hasfájásra gondoltam. Hiába mondta a gyerekorvos, hogy normális ha tápszeres babánál nincs 3napig széklet. Amit próbáltam :espumizan, infacol, bocis csepp, vmi gyógyszertári fájdalomcsillapító amit az orvos írt ki, kúp, szélcső, gripewater... Semmitől nem javult. Tápszert váltottam ez sem hozta meg a javulást. Óramű pontossággal ordított este 6-hajnal 2ig. Utána olvastam egy idegrendszeri éretlenségről, hogy úgymond hiányzik neki a benti lét és ezt kell imitálni. Bepólyáztam, cumi, plusz youtubon a fehér zaj babáknak bekapcsoltam és egy hang nélkül feküdt és nézgelődött. Szerintem még mielőtt ezen a tortúrán végig mentek ezt a dolgot próbáld ki és ha ez sem akkor gondolkozz hogy tovább
2019. júl. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy fáj a hasa? Az én babám nem volt hasfájós, csak nagyon ritkán fájt neki, azt észre is vettük mindig. Ettől függetlenül kb. 6 körül minden nap 2-3 órás ordításba kezdett. A védőnő szerint ez egyfajta "esti nyugtalanság" volt, feldolgozta a napi eseményeket. Babamasszázzsal és esti kőbe vésett rituálékkal próbálkoztunk. Aztán egyszercsak kinőtte,egyik napról a másikra elmúlt.

De lehet, hogy tényleg a hasa fáj. Nálunk erre a biogaia vált be.

2019. júl. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már hallottam erről a biogaiaról. Ezt hogy kell alkalmazni? Fel kell íratni?
2019. júl. 14. 12:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem. Simán a gyógyszertárba besétálsz és megveszed.
2019. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy az én babám pont a köményteától lett szelesebb és akkor fájt a hasa mikor azt itta, ezért olyanra váltottunk, ami ánizst is tartalmaz, a sparban lehet venni.
2019. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tápszeres vagy anyatejes? Akkora lehet túletetni, ha túl gyorsan eszik, mert nem érzi meg olyan hamar, hogy tele a hasa, mint amilyen gyorsan eszik, a teltségérzet később jön csak. Szerintem ránézésre a 120ml elég sok egy 4 hetes babának.
2019. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-4 hetesen valamennyi babánál elindul a bélrensszer érése.

Van akiket jobban megvisel, van olyan baba, akinek meg sem kottyan.


Keresik az okokat, de nem tudják.


Biogaia sokaknak használ, nekünk nem volt jó.

Colief viszont igen


Espumisantól rosszabb lett 2 hét után

Elaprózta a pukit.. Sokáig azenvedett kocsit.

Elhagytuk

Fél óra alatt túl lett a tekergésen sok nagy pukival..

2019. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Klasszikusan (tehát nem mindenkinél, de sokszor) 3 hetesen kezdődik a hasfájás és 3 hósig tart. Szóval nem biztos, hogy bármit lehet tenni ellene. Nálunk is az egyik gyerek menetrendszerűen délután 4-6-ig sírt, aztán kinőtte.

Tartsatok etetés közben is egy büfiszünetet, utána pedig jó hosszút. Ha tápszeres, kipróbálhatsz másik tápszert, ha szopik, nekiállhatsz diétázni (tej, tojás, glutén...). Édeskömény tea is (akkor is, ha az anya fogyasztja, meg a szoptatós teák) okozhat pont hasfájást egyeseknél. És igen, végig lehet próbálgatni a Bio Gaiat, Espumisant, Infacolt, Gripe Watert, Laevolac-ot és még biztos sokféle aktuális csodaszer (gyógynövény, hashajtó, gáztalanító, probiotikum, enzim, homeopátia... stb.) létezik, kérdezz rá a gyógyszertárban meg gyerekorvosnál... és a tornát, babamasszázst, szélcsövet, hőmérőt is.

2019. júl. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy fáj a hasa? Csak azért, mert sír?

Figyeld meg egy pár napig, az én kislányom 6 hetes múlt, azt csinálja, hogy egész nap szépen elalszik evés utáb kb 1 órával, de az utolsó előtti etetés után egyszerűen nem akar elaludni, pedig eszméletlen fáradt és akkor kezdi a pityergést, ami van hogy a következő etetésig tart. Nem fáj a hasa, szimplán TÚLFÁRAD. Ez akár jó jel is lehet, mert tudja, hogy következik az éjszaka, amikor hosszabban kell aludnia, ezért előtte megpróbálja őt a szervezete ébren tartani. Mielőtt a kis szervezetét elkezdenéd tömni mindenféle szerrel, figyeld meg, hátha nálatok is csak ez a gond.

2019. júl. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na tegnap délután kakált egy szép nagy adagot :) Estére nem is fájt a hasa szépen aludt. Ha ma nem lesz megint egész nap kaka biztos megint sírni fog este. Úgy látom a kakahiány viseli meg. Tornáztatom, masszírozom... hátha segít.
2019. júl. 15. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!